гСправа № 358/1129/19 Провадження № 3/358/349/19
12 серпня 2019 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Управляння захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Богуслав Київської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, працюючого на посаді інженера охорони праці в Комунальному підприємстві Богуславської міської ради «Богуславводоканал», РНОКПП - НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 20.01.2012 Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , обіймаючи з 01.11.2017 до 02.10.2018 посаду старшого водія 13 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Київській області (м. Богу слав), являючись суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 даного Закону та пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пп. 2 ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю та щиро покаявся.
Прокурор Сєдов В.О. під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6 ч.1 КУпАП України, зазначивши, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження його вини.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Під час судового розгляду встановлено, що наказом ГУ ДСНС України в Київської області від 30.10.2017 №298 ОСОБА_1 , відповідно до пунктів 10, 33, 46, 47, 94, 95 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, прийнято на службу цивільного захисту, зараховано в кадри ДСНС України, укладено контракт строком на 3 роки, присвоєно спеціальне звання рядовий служби цивільного захисту, призначено на посаду старшого водія 13 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Київській області (м. Богуслав), 01 листопада 2017 року.
ОСОБА_1 01.11.2017 письмово попереджений про відповідальність за вчинення корупційних або пов'язаних із корупцією правопорушень.
Отже, ОСОБА_1 , будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту був належним чином попереджений про встановлені Законом обмеження.
ОСОБА_1 01.11.2017 прийняв присягу працівника органів і підрозділів цивільного захисту затверджену Законом України від 24 червня 2004 року N 1859-IV
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
У відповідності до абз. 1 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом.
Відповідно до абз. 2 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення НАЗК.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зі змінами, внесеними рішенням НАЗК від 18.08.2016 № 1) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Отже, ОСОБА_1 , будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, був зобов'язаний з 16.05.2018 подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Даний обов'язок виник у ОСОБА_1 у зв'язку із присвоєнням йому спеціального звання молодший сержант служби цивільного захисту, тобто звання молодшого начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту.
Відповідно до пп. 2 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Встановлено, що наказом ГУ ДСНС у Київській області від 02.10.2018 № 306 молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , старшого водія 13 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Київській області (м. Богуслав), відповідно до Положення про начальницького складу, за його згодою звільнено з 02.10.2018 зі служби, (з виключенням з кадрів ДСНС України) в запас. Підставою для звільнення є рапорт ОСОБА_1 та подання начальника 3-ДПРЗ (м. Богуслав) майора служби цивільного захисту Свистуна М.М.
Отже ОСОБА_1 , будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, знаючи про припинення своїх повноважень, мав подати декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше дня такого припинення тобто до 00 годин 00 хвилин 02.10.2018 року.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), декларацію перед звільненням за період не охоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 подав лише 10.10.2018 о 12 год. 32 хв., тобто не своєчасно без поважних причин.
Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Окрім особистого визнання вини ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, його вина також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 749 від 25.07.2019 року, в якому зазначено детально всі обставини вчинення правопорушення, інформацією з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією витягів з наказів про призначення на посаду, присвоєння спеціальних звань та переміщення по службі ОСОБА_1 .
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_1 , суд вважає, що вина останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6 ч.1КУпАП, підтверджується в повному обсязі.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, є щире каяття у вчиненому правопорушенні, обтяжуючих обставин не встановлено.
Приймаючи до уваги наведене, з врахуванням обставин справи, особи правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, його щире каяття, суд вважає, за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення.
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, та враховуючи положення п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч. 1, 252, 280, 283, 284, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подач і апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Головуючий: суддя М. Б. Тітов