Ухвала від 12.08.2019 по справі 120/2546/19-а

УХВАЛА

про відкриття провадження у адміністративній справі

м. Вінниця

12 серпня 2019 р. Справа № 120/2546/19-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Богоніс Михайло Богданович, перевіривши матеріали

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036, код ЄДРПОУ 13322403)

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

ВСТАНОВИВ

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головно управління Пенсійного фонду України у Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 26 червня 2019 року позивач звернувся із заявою до Барського відділу обслуговування Головного управління Пенсійного фонду України про перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати, отриманої в період з 21.07.1987 по 20.08.1987 року, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та переведення на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Листом відділу з питань призначення та перерахунків пенсій № 6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 04.07.2019 № 29/02-1-42 позивача повідомлено, що він отримує пенсію за віком. Також в листі зазначено, що провести перехід з пенсії за віком на пенсію по інвалідності не має законних підстав, оскільки довідка видана Барським вузлом зв'язку на яку посилається позивач, не підтверджена первинними документами.

Не погоджуючись із вказаними діями, з метою зобов'язання відповідача призначити та виплачувати бажану для ОСОБА_1 пенсію, позивач звернулася з цим позовом до суду.

Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, відсутні підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Враховуючи викладене, доходжу висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.

Пунктом 4 ч. 9 ст. 171 КАС України регламентовано, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно вимог ч. 1 ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Одним із принципів адміністративного судочинства є офіційне з'ясування всіх обставин у справі. Цей принцип визначає особливості адміністративного судочинства і полягає у більш активній ролі суду: саме на суд покладено обов'язок вживати передбачені законом заходи, необхідні для всебічного з'ясування обставин у справі. Отже, адміністративний суд має повністю встановити обставини справи, щоб на засадах верховенства права ухвалити законне та обґрунтоване рішення.

Із матеріалів позовної заяви встановлено, що позивач звернувся із заявою до Барського відділу обслуговування Головного управління Пенсійного фонду України як пенсіонер, що перебуває на обліку у вказаному відділі.

Листом відділу з питань призначення та перерахунків пенсій № 6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 04.07.2019 № 29/02-1-42 позивача повідомлено про відмову у перерахунку пенсії та роз'яснено, що рішення про відмову у перерахунку пенсії може бути оскаржено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, а також в судовому порядку.

Однак, згідно із вступною та прохальною частиною позову позивач відповідачем визначив Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, оскаржує дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та просить зобов'язати вчинити дії щодо перерахунку пенсії саме Головне управління, хоча на обліку перебуває у Барському відділі та звертався із заявою про перерахунок до Барського відділу.

Тому з метою належного встановлення суб'єктного складу учасників справи, суд пропонує сторонам у заявах по суті справи надати пояснення, щодо процесуального питання пов'язаного із належністю (неналежністю) відповідача.

Враховуючи необхідність вирішення окремих процесуальних питань у цій справі, та з метою ухвалення законного та обґрунтованого рішення вважаю, що справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Керуючись статтями 12, 160, 171, 248, 256, 262 КАС України, -

УХВАЛИВ

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головно управління Пенсійного фонду України у Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Богоносом Михайлом Богдановичем одноособово за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

3. Призначити справу до судового розгляду на 12:00 год 12 вересня 2019 року в залі судових засідань № 1 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14, з повідомленням про судове засідання сторін.

4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України із поясненням щодо процесуального питання пов'язаного із належністю (неналежністю) відповідача.

5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив в порядку ст. 163 КАС України, із поясненням щодо процесуального питання пов'язаного із належністю (неналежністю) відповідача.

6. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку ст. 164 КАС України.

7. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи.

8 . Копію позовної заяви з додатками направити відповідачу.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.

Суддя Богоніс Михайло Богданович