Справа № 755/8133/19
"25" липня 2019 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Козачук О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 189872, ОСОБА_1 , 11 травня 2019 року о 09 годині 40 хвилин, керуючи автомобілем «Заз», державний номер НОМЕР_1 , у м. Києві по Дарницькій площі, змінюючи напрямок руху, виконуючи маневр перестроювання, не переконався, що це буде безпечним та не створить небезпеку іншим учасникам руху, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом «Chery», державний номер НОМЕР_2 , який рухався в попутному напрямку, що призвело до пошкодження транспортних засобів і порушення п. п. 10.1, 10.3 Правил дорожнього руху України.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 189873, ОСОБА_2 , 11 травня 2019 року о 09 год. 40 хв., керуючи автомобілем «BMW 5301», державний номер НОМЕР_3 , у м. Києві по Дарницькій площі, не вжив всіх заходів до повної зупинки транспортного засобу або безпечного об'їзду перешкоди, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом «Chery», державний номер НОМЕР_2 , який зупинився попереду, що призвело до пошкоджень транспортних засобів і порушення п. п. 12.3 Правил дорожнього руху України.
У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , з'явився, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
У судовому засіданні особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 , свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що 11 травня 2019 року о 09 год. 40 хв., керуючи автомобілем «BMW 5301», державний номер НОМЕР_3 , у м. Києві по Дарницькій площі, здійснив зіткнення з транспортним засобом «Chery», державний номер НОМЕР_2 , вважає, що він не порушував правила дорожнього руху, що саме водій транспортного засобу «Заз», державний номер НОМЕР_1 , порушив правила дорожнього руху, внаслідок чого відбулося зіткнення.
Заслухавши думки учасників судового процесу, дослідивши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , суд приходить до висновку, що їх вина у даній дорожньо-транспортній пригоді доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії БД № 189872 від 11.05.2019 року, БД № 189873 від 11.05.2019 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди, письмовими поясненнями учасників дорожньо-транспортної пригоди, а тому, враховуючи характер вчиненого правопорушення, осіб правопорушника, ступінь їх вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
За таких обставин, відповідно до ст.33 КпАП України, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушників, ступінь їх вини, майновий стан, обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 30, 33, 124, 130, 283, 284 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП України та притягнути його до адміністративної відповідальності накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що на день винесення постанови становить 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок.
Визнати винним ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП України та притягнути його до адміністративної відповідальності накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що на день винесення постанови становить 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя: