Ухвала від 09.08.2019 по справі 520/7665/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09 серпня 2019 р. Справа № 520/7665/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Ізюмське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Харківській області (проспект Незалежності, буд. 2,м. Ізюм, Харківська область,64309) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом та просить суд: визнати незаконним та скасувати рішення Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №31 від 23.07.2018 року; зобов'язати Ізюмське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди роботи з 01 березня 1991 по 31 грудня 1999 роки згідно вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплатити заборгованість; згідно вимог ст. 139 КАС України витрати по сплаті судового збору стягнути з відповідача.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Разом із позовною заявою позивач подав клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі скрутного майнового стану, адже як стверджує позивач, єдиним джерелом його доходу є пенсія, яку він з вини відповідача не отримує тривалий час.

Дослідивши вказане клопотання та перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив наступне.

Відповідно до частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до приписів ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору, відстрочити сплату судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Отже, у розумінні приписів ст. 8 Закону України "Про судовий збір" відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин.

Суд зауважує, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану.

Водночас, суд звертає увагу на те, що особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідні документи, які свідчили би про поганий майновий стан або підтверджували наявність інших обставин, визначених ст.8 Закону України «Про судовий збір».

З заявленого клопотання вбачається, що в якості підстави для звільнення від сплати судового збору позивач посилається на те, що пенсія є єдиним джерелом існування, проте суд зазначає, що предметом оскарження даного позову є рішення відповідача про відмову в перерахунку пенсії, тобто йдеться про незгоду позивача про розмір пенсії, питання щодо поновлення виплати пенсії як і про припинення її виплати не підіймається. До позову не надано жодних доказів відсутності достатніх коштів для оплати судових витрат або доказів незадовільного майнового стану, або доказів, які б дозволили взагалі визначити майновий стан позивача (довідка з податкового органу про отриманий дохід у 2018-2019 роках, довідка про заробітну плату, пенсію, тощо), у зв'язку з чим суд залишає клопотання про звільнення від сплати судового збору без задоволення.

Суд зауважує, що відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921.00 гривня.

Як вбачається з позовних вимог, предметом позову у даній справі є вимога немайнового характеру, а отже, ставка судового збору за подання даного позову становить - 768.40 грн.

З матеріалів, доданих позивачем до позовної заяви, вбачається, що останнім не надано доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому чинним законодавством.

Таким чином, усуваючи недоліки позовної заяви позивачу необхідно надати до суду:

1.) або оригінал платіжного документу про сплату судового збору в розмірі 768.40 грн. за наступними реквізитами: отримувач: УК Основ"ян/мХар Основ"янсь/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37999628, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 34318206084012, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу - "*;101; (код платника); судовий збір за позовом (ім'я/назва платника), Харківський окружний адміністративний суд",

2.) або докази відсутності достатніх коштів для оплати судових витрат, незадовільного майнового стану або доказів, які б дозволили взагалі визначити майновий стан (довідка з податкового органу про отриманий дохід у 2019-2018 рр., довідка про заробітну плату, пенсію, тощо)

Відповідно до пункту частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160,161,169,248,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.

Позовну заяву - залишити без руху.

Надати позивачу термін - п'ять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу. Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

В частині залишення позовної заяви без руху ухвала оскарженню не підлягає

Апеляційна скарга на ухвалу в частині відмови у задоволені клопотанні позивача про відстрочення сплати судового збору подається протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя Зоркіна Ю.В.

Попередній документ
83546017
Наступний документ
83546019
Інформація про рішення:
№ рішення: 83546018
№ справи: 520/7665/19
Дата рішення: 09.08.2019
Дата публікації: 12.08.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; внутрішньо переміщених осіб