Справа № 151/564/19
Провадження № 3/151/142/19
іменем України
09 серпня 2019 року смт. Чечельник
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Моцний В.С. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , картка платника податків НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , працюючої начальником відділу освіти Чечельницької районної державної адміністрації, по ч.5 ст.164-12 КУпАП, -
Начальником відділу освіти Чечельницької районної державної адміністрації Деменчук Г.В. було допущено порушення бюджетного законодавства, в частині нецільового використання бюджетних коштів, а саме: аналізом даних меморіальних ордерів №4 "Накопичувальна відомість по розрахунках з іншими дебіторами", №6 "Накопичувальна відомість за розрахунками з кредиторами", №13 "Накопичувальна відомість витрачання матеріалів" з прикладеними до них рахунків на оплату пального, оборотних відомостей з обліку пального та подорожніх листів автобусів встановлено, що за рахунок коштів, виділених на реалізацію районної програми "Шкільний автобус" за КТКВ 070201 "Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (у тому числі школою-дитячим садком, інтернатом при школі), спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами" (у 2017 році за ТПКВКМБ 1011020, у 2018- 2019 за ТПКВКМБ 0611020) за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар", проведено видатки на придбання пального для роботи шкільних автобусів, не на підвезення до місця навчання і додому учнів та педагогічних працівників на суму 87373,44 грн.
Поряд з цим, відповідно до Бюджетного кодексу нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі) або в порядку використання бюджетних коштів; бюджетним асигнуванням (розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів).
Враховуючи вищевказане, кошти на загальну суму 87373,44 грн використано не за призначенням. Відповідно до п. 10 Положення про відділ освіти Чечельницької райдержагміністрації, затвердженого розпорядженням Чечельницької районної державної адміністрації від 22.12.2016 №439 персональну відповідальність за організацію та результати діяльності відділу освіти покладено на начальника.
При цьому, в розрахунках до бюджетного запиту на 2016 - 2019 роки по ТПКВКМБ 0611020 за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар" видатки на придбання пального для забезпечення інших цілей ніж передбачено програмою "Шкільний автобус" не планувались. Виявлені порушення мали місце в період з 01.01.2016 по 30.04.2019 р., чим порушила п.7 ч.5 ст.22, п.24 ч.1 ст.116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI п.5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228, рішень Чечельницької районної ради 2 сесії 7 скликання від 18.12.2015 року №8 "Про районний бюджет на 2016 рік", 9 сесії 7 скликання від 23.12.2016 року "Про районний бюджет на 2017 рік", 17 позачергової сесії 7 скликання від 15.12.2017 року "Про районний бюджет на 2018 рік", 22 сесії 7 скликання від 14.12.2018 року № 479 "Про районний бюджет на 2019 рік" та 3 сесії 7 скликання від 26.02.2016 №43 "Про районну програму "Шкільний автобус" на 2016-2020 роки".
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.5ст. 164-12 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, щиро розкаялася, також вина доведена матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи та на підставі наведеного, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 164-12 КУпАП.
Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо закінчились на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки, передбачені ст. 38 КУпАП.
За обставин викладених в протоколі, а також витягу з акту ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Чечельницької районної державної адміністрації за період з 01.01.2016 р. по 30.04.2019 р. від 19.07.2019 року № 03-30/08 вбачається, що правопорушення було скоєне за період з 01.01.2016 р. по 30.04.2019 р., адміністративний протокол складено 19 липня 2019 року та направлено до суду 29.07.2019 року, а згідно ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш, як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Таким чином, оскільки на момент розгляду справи закінчилися строки притягнення винної особи до адміністративної відповідальності, передбачені ч.1 ст.38 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 38, ч.7 ст. 247, ст.ст.283-285 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.164-12 КУпАП.
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 по ч.5 ст.164-12 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення передбаченого ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається через суд, який виніс постанову.
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Суддя: