Справа № 645/4830/19
Провадження № 3/645/1438/19
06 серпня 2019 року суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Мартинова О.М. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
В провадження Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшов для розгляду адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 162308 від 23.07.2019 року, ОСОБА_1 , 28.09.2017 року о 11 год. 00 хв., по вул. Олімпійська, біля буд. 31 в м. Харків, керуючи автомобілем «Мерседес Бенц» державний номер НОМЕР_1 не обрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати рух транспортного засобу та безпечно керувати ним, в наслідок чого здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_2 , чим завдано останній тілесних ушкоджень, в наслідок наїзду автомобілю було спричинено механічні пошкодження, чим було завдано матеріальних збитків, чим порушив п. 12.1 ПДР України.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно абз. 2 п.12 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні право порушення» визначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, а саме: не зазначено чи направлений другий екземпляр протоколу ОСОБА_1 ., відсутні відомості стосовно належно повідомлення про виклик до УПП в Харківській області, також в протоколі відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності або відомості щодо відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підпису, та інші відомості, необхідні для вирішення справи, зокрема ті, що характеризують особу і можуть вплинути на вирішення питання про призначення санкції за вчинене правопорушення, яка не може бути застосована до певної категорії осіб. Разом з тим відсутні пояснення потерпілої особи ОСОБА_2 .
Відсутність вищенаведених даних позбавляє суд повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи та винести обґрунтовану постанову.
З огляду на наведене, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківській області.
Керуючись ст. ст. 245, 256, 276, 278, 283 КУпАП, -
Повернути Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківській області адміністративний матеріал за ст.124 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 , для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя -