Справа № 172/666/19
Провадження № 2-а/172/54/19
07.08.2019 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді - Битяка І.Г. за участі секретаря судового засідання - Глушко О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Васильківка у відсутність сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Харківській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі, -
Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що постановою інспектора взводу № 1 роти № 6 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області лейтенанта поліції Тарасенка І.Ю. від 03 червня 2019 року серії НК № 025316 на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 132-1 КУпАП за те, що він на автодорозі М-03 м. Харкова проспект Московський, 308 керуючи транспортним засобом MAN TGX 18.480 номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом ВЕСТТ 975310 номерний знак НОМЕР_2 перевозив великогабаритний вантаж, без відповідних дозвільних документів, чим порушив п. 22.5 ПДР України. Вважає постанову незаконною і такою, що підлягає скасуванню оскільки мав узгоджений дозвіл та під час зупинки та винесення оскаржуваної постанови ним були надані працівнику поліції для перевірки всі необхідні документи.
Ухвалою судді від 12.06.2019 року провадження у справі відкрито та постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
Позивач надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не подав.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Постановою інспектора взводу № 1 роти № 6 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області лейтенанта поліції Тарасенка І.Ю. від 03 червня 2019 року серії НК № 025316 на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 132-1 КУпАП за те, що він на автодорозі М-03 м. Харкова проспект Московський, 308 керуючи транспортним засобом MAN TGX 18.480 номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом ВЕСТТ 975310 номерний знак НОМЕР_2 перевозив великогабаритний вантаж, без відповідних дозвільних документів, чим порушив п. 22.5 ПДР України.
Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 р. (далі за текстом «ПДР»), за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Частиною 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою КМУ № 30 від 18.01.2001 року, встановлено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Забороняється проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів без дозволу, зазначеного у пункті 4 цих Правил, або документа, який підтверджує внесення плати за проїзд, що повинні знаходитися у водія і пред'являтися на вимогу уповноважених осіб (п. 26 Правил).
Правопорушення вчинене, (винесено постанову на місці зупинки) по пр. Московському біля буд. 308 у м. Харкові. Водій має дозвіл на рух у цій частині маршруту по дорозі М-03 - об'їзна Харкова -М03 виїзд на Т05-14. Тобто маршрут визначений з урахуванням дорожньої інфраструктури та можливості проїзду великогабаритної техніки без шкоди для дорожнього обладнання та безпеки інших учасників дорожнього руху. При цьому відповідно до долученого водієм дозволу він має право проїзду по автодорозі М-03 до об'їзної Харкова, далі по об'їзній Харкова до М-03. Тобто встановлений маршрут не дозволяє в'їзд у м. Харків та проїзд по автодорозі М-03, яка пролягає по території міста.
Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Між тим, позивач не надав суду належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт протиправності оскаржуваної постанови.
Наведене дає підстави для висновку, що інспектор Тарасенко І.Ю., встановивши в діях позивача порушення Правил дорожнього руху, в межах наданих йому повноважень, правомірно склав оскаржувану постанову та застосував до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу за порушення п. 22.5 Правил дорожнього руху, а відтак правові підстави для визнання незаконною та скасування постанови серії НК № 025316 від 05.06.2019 року відсутні.
Таким чином, суд приходить до висновку, що оскаржувана постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності є законною та відповідає нормам чинного законодавства, тому підстав для задоволення адміністративного позову немає.
Керуючись ст.ст. 9, 77, 121-122, 242-243, 286, 293 КАС України, суд -
1. У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Харківській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Васильківський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя І.Г. Битяк