Провадження № 3/742/725/19
Єдиний унікальний № 742/2611/19
Постанова
Іменем України
06 серпня 2019 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Бездідько В.М., за участю секретаря Шептун В.В., прокурора Панченко Ю.В., особи стосовно якої складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Прилуки, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , з 10.06.2013 року по 31.07.2018 року сержант служби цивільного захисту, пожежник-рятувальник 12 державної пожежно-рятувальної частини (м. Прилуки) 3 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України в Чернігівській області,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , в період часу з 10.06.2013 року по 31.07.2018 року перебуваючи на посаді пожежника-рятувальника 12 державної пожежно-рятувальної частини (м. Прилуки) 3 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України в Чернігівській області, будучи відповідно до підпункту "д" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» в встановлений законом термін, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільнення зі служби цивільного захисту, несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік (після звільнення), що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подав таку декларацію 15.05.2019 року, хоча граничний термін подачі такої декларації був до 01.04.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому адміністративному корупційному правопорушенні визнав в повному обсязі, давши в суді пояснення про обставини вчинення адміністративного корупційного правопорушення, фактичних обставин корупційного правопорушення зазначених в протоколі №214 від 11.07.2019 року не оспорює, щиро розкаюється в скоєному, просить суд при накладенні адміністративного стягнення застосувати таке ближче до мінімального розміру санкції даної статті.
Прокурор наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення даного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч. 1 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення за ст.172-6 ч. 1 КУпАП з наступних підстав:
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупція - використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи повязаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи повязаних з ними можливостей. Корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно підпункту "д" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюються дія цього Закону.
Згідно абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Судом встановлено, що наказом від 13 червня 2013 № 34 «Про призначення осіб рядового та начальницького складу УДСНС України у Чернігівській області» сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , з 10 червня 2013 року призначено на посаду пожежника - рятувальника 12 державної пожежно- рятувальної частини (м. Прилуки) 3 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України в Чернігівській області.
Наказом від 25 липня 2018 № 215 тр, сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , відповідно до Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу звільнено із служби цивільного захисту у відставку за пунктом 176 п.п. 3 (за станом здоров'я) та виключено з кадрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, з 31 липня 2018 року.
Статтею 31 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, особи рядового і начальницького складу зобов'язані додержуватися, зокрема, вимог антикорупційного законодавства та зобов'язані дотримуватися вимог та обмежень, установлених Законом України “Про запобігання корупції”.
Згідно інформації Управління ДСНС вбачається, що ОСОБА_1 19 липня 2018 ознайомився та поставив свій підпис в «Пам'ятці при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України», а саме зі ст.ст. 26 та 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до підпункту 3 п.5, п. 8 та п. 9 розділу II Порядку формування
ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру
декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого
самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3 та зареєстрованого в Міністерстві
юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування
який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року
наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня по 31 грудня включно), і що
передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом 31 грудня звітного року. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП.
Перед підписанням документа суб'єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередження про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладах на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб'єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування. Після отримання, зазначеного повідомлення суб'єкт декларування повинен невідкладно, але пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.
Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом Реєстр), декларація особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ( після звільнення) ОСОБА_1 , зареєстрована в Реєстрі лише 15.05.2019 о 10 год. 39 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua).
Беручи до уваги вище викладене в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Обставинами що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення у відповідності до ст.34 КУпАП суд визнає - щире розкаяння винного, обтяжуючих обставин у відповідності до ст.35 КУпАП - не встановлено .
У відповідності до ст.33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч. 1 КУпАП, суд враховує, характер вчиненого адміністративного правопорушення, яке відноситься до адміністративних корупційних правопорушень, особу правопорушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, та вважає за необхідне та достатнє для виховання останнього, запобіганню вчинення нових правопорушень застосувати до останнього адміністративне стягнення, у виді штрафу, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України Про судовий збір величина ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі наведеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. 40-1, ст. ст. 268, 276-285 КУпАП, ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 5 ст. 4 Закону України Про судовий збір, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.М.Бездідько