Справа № 502/1227/19
05 серпня 2019 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Манжос Н. В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Одеській області (Одеський рибоохоронний патруль) про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вилкове Кілійського району Одеської області, громадянина України, на утриманні троє неповнолітніх дітей, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Кілійського районного суду Одеської області 19.06.2019 року надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 000310/1260 від 19.05.2019 року встановлено, що 19.05.2019 року о 16:00 годині відповідальний за промисел ОСОБА_1 здійснював лов водних біоресурсів за допомогою знаряддя лову - «скребачкою» в недозволеному місці, в пригирловому просторі річки Дунай Кілійського району Одеської області, а саме 45о30, від 029о391, чим порушено ст. 4 «Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2019 році».
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, однак надав клопотання згідно якого він зазначає, що 19 травня 2019 року провідним державним інспектором Одеського рибоохоронного патруля Бойко П. М., відносно нього складено Протокол № 000310/1260. Підставою для складання Протоколу стало, на думку державного інспектору, перебування на координатах с.ш. 45.30 в.д. 29.39 та проведення вилову водних ресурсів, внаслідок чого йому інкриміновано порушення ст. 4 Режиму рибальства в басейні Чорного моря, а саме лов водних біоресурсів в недозволеному згідно дозвільних документів місці. З вказаним ОСОБА_1 не погоджується в повному обсязі з наступних підстав. Статтею 4 Режиму рибальства в басейні Чорного моря, затвердженого Наказом № 6 від 09.01.2019 року Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження режимів рибальства в басейні Чорного моря та рибогосподарських водних об'єктах України у 2019 році», передбачено, що норми, передбачені для річки Дунай, поширюються на її передгирловий простір. Відповідно на цей простір не поширюються норми, передбачені для Чорного моря. Передгирловим простором річки Дунай є частина Чорного моря завширшки 5 км, що прилягає до гирла Дунаю і простягається від гирла ОСОБА_2 ) до Білогородського каналу включно. Це єдиний нормативний документ, що врегульовує питання рибальства в 5-ти кілометровій зоні передгирлового простору річки Дунай. На це вказує Державне агентство рибного господарства України в своєму листі від 05.06.2019 року № 3-6.2-17/3107-19.
В жодному нормативному документі не вказано, з яких координат, або з якої природної точки починається відлік 5-ти кілометрової зони. Тобто неможливо встановити достовірно, чи порушено 5-ти кілометрову зону, чи ні. Координати точки його затримання, вказані в Протоколі, взагалі знаходяться на території Румунії та ніяк не можуть відповідати дійсності. Сервіс карти Гугл та ОСОБА_3 файл вказують одне й те ж місце з координатами 45.30 29.39, що розташоване в Румунії. Не вказано в протоколі яким саме прибором державний інспектор встановлював координати точки знаходження, чи має він якусь сертифікацію та чи можна використовувати його показання в якості доказів.
Частина 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову). Перелік підстав для застосування покарання відповідно до вказаної норми закону є вичерпним. Державний інспектор в Протоколі вказує, що ОСОБА_1 , на його думку, здійснював лов водних біоресурсів в недозволеному згідно дозвільних документів місці, однак частина 4 статті 85 не передбачає покарання за вилов водних біоресурсів у недозволеному місці.
У зв'язку з вищезазначеним ОСОБА_1 просив суд закрити справу у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи з доданими доказами, розглянувши клопотання ОСОБА_1 , встановлено наступне.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За правилами ч. 4 ст. 85 КУпАП, особа притягається до адміністративної відповідальності за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Відповідно до ч. 4 «Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2019 році», атвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продольства України від 09.01.2016 року № 6 встановлено, що до басейну Чорного моря входить Чорне море з усіма його затоками, бухтами, лиманами і озерами, у тому числi акваторії об'єктів природно-заповідного фонду. Великий Аджалицький (Дофіновський) лиман, нижня частина Сухого лиману, озеро Донузлав, канали, що з'єднують море з лиманами, є частиною Чорного моря. Норми, передбачені для річки Дунай, поширюються на її передгирловий простір. Відповідно на цей простір не поширюються норми, передбачені для Чорного моря. Передгирловим простором річки Дунай є частина Чорного моря завширшки 5 км, що прилягає до гирла Дунаю і простягається від гирла ОСОБА_2 ) до Білогородського каналу включно.
Однак, посадовою особою, яка склала протокол не надано належних та допустимих доказів перебування ОСОБА_1 в предгирловому просторі річки Дунай, що позбавляє суд встановити факт порушення ст. 4 «Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2019 році» та відповідно факт вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, виходячи з загальних принципів достатності, належності та допустимості доказів, суд вважає, що вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП не доведено, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 23, 38, 85, 247, 251, 268, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі № 502/1227/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Тимчасово вилучені речі повернути власнику.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі через Кілійській районний суд Одеської області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Кілійського районного суду Н. В. Манжос