про відкриття провадження у справі
07 серпня 2019 року м. Чернігів справа № 927/607/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Акціонерного товариства «Укрсоцбанк», код ЄДРПОУ 00039019, вул. Велика Васильківська, 100, м. Київ, 03150; адреса для листування: вул. Велика Васильківська, 100, м. Київ, 03150, БЦ «Торонто», вежа «А», 9 поверх
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів", код ЄДРПОУ 32284441, Київське шосе, 3, м. Чернігів, 14000 в особі ліквідатора Ткачука Олександра Володимировича, вул. Шота Руставелі, 11, м. Київ, 01001
до відповідача-2: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1
про визнання недійсним договору та застосування наслідків недійсності правочину
без виклику представників сторін;
Акціонерним товариством «Укрсоцбанк» подано позов до відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів" та ОСОБА_1 про визнання недійсним Договору інвестування будівництва автопаркінгу № 25-П-3 від 25.12.2006 та застосування наслідків недійсності правочину.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на підписання спірного договору президентом Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів"з перевищенням повноважень, підписання акту передачі майна не уповноваженою на те особою, що, на думку позивача, порушує його переважне право як іпотекодержателя прав на паркомісце № 3 , за рахунок якого можливе задоволення кредиторських вимог.
Також пунктом 2 резолютивної частини позовної заяви Акціонерне товариство «Укрсоцбанк» просить приєднати справу до справи №16/137б/83б/22б про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів"
На виконання ч.6, 7 ст. 176 ГПК України суд ухвалою від 23.07.19 у справі №927/607/19 звернувся до відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Дарницької районної в місті Києві Державної адміністрації із запитом про надання інформації щодо місця проживання (перебування) другого відповідача у даній справі фізичної особи - ОСОБА_1 .
02.08.19 від Дарницької районної в місті Києві Державної адміністрації на адресу суду надійшла письмова відповідь №101-6811/05 від 26.07.19, відповідно до якої, згідно з відомостями, які містяться в інформаційній системі "Реєстр територіальної громади міста Києва", ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Станом на дату надходження до господарського суду позовної заяви Акціонерного товариства«Укрсоцбанк» у провадженні Господарського суду Чернігівської області перебуває справа №16/137б/83б/22б про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів" (суддя - М.В. Фесюра). Провадження у справі здійснюється у порядку, передбаченому новим Господарським процесуальним кодексом України, в редакції Закону №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.03.2013.
Постановою господарського суду Чернігівської області 05.05.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ткачука Олександра Вікторовича.
Відповідно до вимог п. 8 ч. 1 ст. 20, ч. 9 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь - яких правочинів (договорів), укладених боржником. При цьому, такі справи розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
У відповідності до ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 173 Господарського процесуального кодексу України передбачена можливість об'єднання позовних вимог або справ.
Отже, з урахуванням викладеного та приписів статті 173 Господарського процесуального кодексу України, матеріали справи №927/607/19 підлягають об'єднанню зі справою №16/137б/83б/22б про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів" та мають розглядатись у межах провадження у вказаній справі про банкрутство в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до відмітки відділу документального забезпечення суду (канцелярії), враховуючи надходження апеляційної скарги на ухвалу господарького суду від 22.04.19 у справі №16/137б/83б/22б, матеріали справи №16/137б/83б/22б в 63-х томах Господарським судом Чернігівської області було направлено на адресу Північного апеляційного господарського суду разом із супровідним листом від 17.05.19 за №16/137б/83б/22б/02-04/ 581/19.
Враховуючи викладене, оскільки справа №927/607/19 підлягає об'єднанню зі справою №16/137б/83б/22б про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів", а матеріали останньої направлено до суду апеляційної інстанції, провадження у справі підлягає зупиненню до повернення матеріалів справи №16/137б/83б/22б та вирішення питання щодо об'єднання двох справ в одне провадження, на підставі п.5 ч.1 ст. 227 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. 22, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 12, 20, 30, 121, 173, 176, п.5 ч.1 ст. 227 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Позовну заяву Акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів" та ОСОБА_1 про визнання недійсним Договору інвестування будівництва автопаркінгу № 25-П-3 від 25.12.2006 та застосування наслідків недійсності правочину, прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3.Вирішення питання про об'єднання справ №927/607/19 та №16/137б/83б/22б в одне провадження та проведення підготовчого засідання призначити після повернення матеріалів справи №16/137б/83б/22б про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівський завод будівельних матеріалів" до Господарського суду Чернігівської області.
4.Відповідачу-1 та відповідачу-2, відповідно до ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України, не пізніше 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзиви на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати (надати) позивачу копії відзивів та доданих до них документів, а докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача-1 та відповідача-2, що у разі ненадання відзивів у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5.Позивачу, відповідно до ст. 166, 251 Господарського процесуального кодексу України, протягом п'яти днів з дня отримання відзивів на позовну заяву надіслати (надати) до суду відповіді на відзиви відповідача-1 та відповідача-2 із доказами направлення їх відповідачам, у яких викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачами у відзивах заперечень та мотиви їх визнання або відхилення. Надати для огляду оригінали доданих до позовної заяви доказів.
6.Запропонувати позивачу, у разі наявності, надати суду додаткові документи, що стосуються предмету заявлених позовних вимог; додаткові заяви, клопотання щодо суті спору.
7.Відповідачу-1 та відповідачу-2 відповідно до ст. 167, 251 Господарського процесуального кодексу України, протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених позивачем у відповідях на відзиви пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; одночасно надіслати (надати) позивачу копію заперечень та доданих до них документів, а докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
8.Провадження у справі зупинити.
9.Ухвала в частині п.8 може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги через місцевий господарський суд.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя М.В. Фесюра
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/