Справа № 495/6418/19
Номер провадження 3/495/1351/2019
22 липня 2019 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярський О.О.
розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління держпраці в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Дністровське, Молдова, громадянина України, директора ПП «Фенікс-інком», що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 188-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
До Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 28.05.2019 року № 15-12-026/0031, відповідно до якого 22 травня 2019 року при проведенні планової перевірки ПП «Фенікс-інком», директором якого є ОСОБА_1 , виявлено порушення ч. 1 ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (встановлення нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця), за що передбачена відповідальність ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно п.2 ч.1 ст.278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В порушення статті 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, в чому саме полягає суть адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП, вчиненого ОСОБА_1 , а лише процитовано норму відповідного закону.
Відповідно до ст.251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є доказом по адміністративній справі.
Невідповідність протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення, тому суд вважає, що без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Враховуючи зазначені обставини, суд приходить до висновку про необхідність повернення до Головного управління держпраці в Одеській області зазначеного протоколу разом із доданими матеріалами справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення відповідно до вимог ст.256 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП, суд, -
Повернути адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-1 ч.2 КУпАП до Головного управління держпраці в Одеській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: