Постанова від 05.08.2019 по справі 530/965/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 530/965/19

Номер провадження 3/530/158/19

05.08.2019 р. Суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Должко С.Р. розглянувши матеріали, які надійшли від Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 що проживає в АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ "Відродження", індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності раніше не притягувалася,-

ВСТАНОВИВ:

05.12.2017 року, посадовою особою Левченко С.П. , головним державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб, управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Полтавській області при перевірці Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження», податковий номер 32653929, з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору за період з 01.04.2016р. по 31.03.2019р. та правильності нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011р. по 31.03.2019 р. встановлено, що посадова особа, ОСОБА_1 , головний бухгалтер ТОВ "Відродження", вчинила порушення, а саме: п.п.163.1.2 п.163.1 ст.163, п.п.164.1.1, п.п.164.1.2 п.164.1, п.п.164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ, із змінами та. доповненнями, в результаті чого визначено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 33362,92 грн., в т.ч. за квітень 2016 - 614,65 грн., травень 2016 - 55,95 грн., червень 2016 - 970,52 грн., липень 2016 - 1324,30 грн., серпень 2016 - 589,44 грн., вересень 2016- 1170,86 грн., жовтень 2016 - 437,84 грн., листопад 2016 - 286,68 грн., грудень 2016- 231,86 грн., січень 2017 - 649,39 грн., лютий 2017 - 652,22 грн., березень 2017 - 745,32 грн., квітень 2017 1136,16 грн., травень 2017 - 1007,24 грн., червень 2017 - 1175,17 грн., липень 2017 - 1426,34 грн., серпень 2017 - 2493,64 грн., вересень 2017 - 1465,88 грн., жовтень 2017- 1642,41 грн., листопад 2017 - 1006,23 грн., грудень 2017 - 552,69 грн., січень 2018 - 594,66 грн., лютий 2018 - 409,78 грн., березень 2018 - 306,50 грн., квітень 2018 - 501,10 грн., травень 2018 - 1252,83 грн., червень 2018 - 1181,39 грн., липень 2018 - 2296,48 грн., серпень 2018 - 2546,80 грн., вересень 2018 - 1714,71 грн., жовтень 2018 - 2595,51 грн., листопад 2018 - 307,43 грн., грудень 2018 - 9,06 грн., січень 2019 - 2,86 грн., лютий 2019 - 7,96 грн., березень 2019 - 1,06 грн.; пп.1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення», п.п.163.1.2 п.163.1 ст.163, п.п.164.1.1, п.п.164.1.2 п.164.1, п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ, із змінами та доповненнями, загальна сума додатково визначеного грошового зобов'язання з військового збору становить 1155,66 грн., в т.ч. за грудень 2016р. у сумі 16,87 грн., за січень 2017 - 53,98 грн., за лютий 2017 - 53,98 грн., за березень 2017 - 60,97 грн., за квітень 2017 - 51,06 грн., за травень 2017 - 71,48 грн., за червень 2017 - 42,19 грн., за липень 2017 - 40,63 грн., за серпень 2017 - 58,90 грн., за вересень 2017 - 76,28 грн., за жовтень 2017 - 66,13 грн., за листопад 2017 - 82,60 грн., за грудень 2017 - 44,15 грн., за січень 2018 - 48,16 грн., за лютий 2018 - 32,32 грн., за березень 2018 - 24,24 грн., за квітень 2017 - 39,67 грн., за травень 2018 - 43,26 грн., за червень 2018 - 94,41 грн., за липень 2018 - 51,46 грн., за серпень 2018 - 77,19 грн., за вересень 2018 - 25,73 грн.; абз.«ґ» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ із змінами та доповненнями та п.3.1 розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. за N 111/26556 ) за 2-4 кв. 2016р., за 1-4 кв. 2017р., за 1-4 кв. 2018р., які подані з недостовірними відомостями, що призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та до зміни платника податку.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП.

З протоколом ознайомлена ( а.с.9)

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні правопорушення визнала, і суду пояснила, що дійсно вчинила вищевказані порушення.

Її вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, з яким вона ознайомлена (а.с.9), актом перевірки від 13.06.2019 року № 788/16-31-13-06-14/32653929 (а.с. 3-6), поясненнями до акту (а.с.7-8).

Згідно частин 1,2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. При цьому, застосування уповноваженими на те посадовими особами заходів адміністративного впливу здійснюється в точній відповідності із законом (ч.3 ст.7 КУпАП).

Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопо­рушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, ви­нність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адмі­ністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміні­стративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речови­ми доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стан­дартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до положень статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до норм КУпАП суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Відповідно ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.

Обираючи вид стягнення, суддя визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність визнання вини, щире розкаяння винної.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддя не вбачає.

Враховуючи викладене, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 , стягнення у виді штрафу з метою запобігання вчинення нею нових правопорушень у подальшому.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 384 грн. 20 коп..

Керуючись ст..ст. 33-35, ч.1 ст.163-4, ст.ст. 283, 284, 289, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, і накласти стягнення виді штрафу в сумі 34 (тридцять чотири) грн - на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 що проживає в АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ "Відродження", індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1 - 384 (триста вісімдесят чотири ) грн. 20 коп. судового збору.

Стягнення судового збору проводити на рахунок

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783

Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)

Код банк отримувача ( МФО):899998

Рахунок отримувача: 31211256026001

Код класифікації доходів бюджету : 22030106

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Зіньківського

районного суду Полтавської області С.Р.Должко