Справа № 530/965/19
Номер провадження 3/530/158/19
05.08.2019 р. Суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Должко С.Р. розглянувши матеріали, які надійшли від Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 що проживає в АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ "Відродження", індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності раніше не притягувалася,-
05.12.2017 року, посадовою особою Левченко С.П. , головним державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб, управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Полтавській області при перевірці Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження», податковий номер 32653929, з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору за період з 01.04.2016р. по 31.03.2019р. та правильності нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011р. по 31.03.2019 р. встановлено, що посадова особа, ОСОБА_1 , головний бухгалтер ТОВ "Відродження", вчинила порушення, а саме: п.п.163.1.2 п.163.1 ст.163, п.п.164.1.1, п.п.164.1.2 п.164.1, п.п.164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ, із змінами та. доповненнями, в результаті чого визначено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 33362,92 грн., в т.ч. за квітень 2016 - 614,65 грн., травень 2016 - 55,95 грн., червень 2016 - 970,52 грн., липень 2016 - 1324,30 грн., серпень 2016 - 589,44 грн., вересень 2016- 1170,86 грн., жовтень 2016 - 437,84 грн., листопад 2016 - 286,68 грн., грудень 2016- 231,86 грн., січень 2017 - 649,39 грн., лютий 2017 - 652,22 грн., березень 2017 - 745,32 грн., квітень 2017 1136,16 грн., травень 2017 - 1007,24 грн., червень 2017 - 1175,17 грн., липень 2017 - 1426,34 грн., серпень 2017 - 2493,64 грн., вересень 2017 - 1465,88 грн., жовтень 2017- 1642,41 грн., листопад 2017 - 1006,23 грн., грудень 2017 - 552,69 грн., січень 2018 - 594,66 грн., лютий 2018 - 409,78 грн., березень 2018 - 306,50 грн., квітень 2018 - 501,10 грн., травень 2018 - 1252,83 грн., червень 2018 - 1181,39 грн., липень 2018 - 2296,48 грн., серпень 2018 - 2546,80 грн., вересень 2018 - 1714,71 грн., жовтень 2018 - 2595,51 грн., листопад 2018 - 307,43 грн., грудень 2018 - 9,06 грн., січень 2019 - 2,86 грн., лютий 2019 - 7,96 грн., березень 2019 - 1,06 грн.; пп.1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення», п.п.163.1.2 п.163.1 ст.163, п.п.164.1.1, п.п.164.1.2 п.164.1, п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ, із змінами та доповненнями, загальна сума додатково визначеного грошового зобов'язання з військового збору становить 1155,66 грн., в т.ч. за грудень 2016р. у сумі 16,87 грн., за січень 2017 - 53,98 грн., за лютий 2017 - 53,98 грн., за березень 2017 - 60,97 грн., за квітень 2017 - 51,06 грн., за травень 2017 - 71,48 грн., за червень 2017 - 42,19 грн., за липень 2017 - 40,63 грн., за серпень 2017 - 58,90 грн., за вересень 2017 - 76,28 грн., за жовтень 2017 - 66,13 грн., за листопад 2017 - 82,60 грн., за грудень 2017 - 44,15 грн., за січень 2018 - 48,16 грн., за лютий 2018 - 32,32 грн., за березень 2018 - 24,24 грн., за квітень 2017 - 39,67 грн., за травень 2018 - 43,26 грн., за червень 2018 - 94,41 грн., за липень 2018 - 51,46 грн., за серпень 2018 - 77,19 грн., за вересень 2018 - 25,73 грн.; абз.«ґ» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ із змінами та доповненнями та п.3.1 розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. за N 111/26556 ) за 2-4 кв. 2016р., за 1-4 кв. 2017р., за 1-4 кв. 2018р., які подані з недостовірними відомостями, що призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та до зміни платника податку.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
З протоколом ознайомлена ( а.с.9)
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні правопорушення визнала, і суду пояснила, що дійсно вчинила вищевказані порушення.
Її вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, з яким вона ознайомлена (а.с.9), актом перевірки від 13.06.2019 року № 788/16-31-13-06-14/32653929 (а.с. 3-6), поясненнями до акту (а.с.7-8).
Згідно частин 1,2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. При цьому, застосування уповноваженими на те посадовими особами заходів адміністративного впливу здійснюється в точній відповідності із законом (ч.3 ст.7 КУпАП).
Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до положень статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до норм КУпАП суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Обираючи вид стягнення, суддя визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність визнання вини, щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддя не вбачає.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 , стягнення у виді штрафу з метою запобігання вчинення нею нових правопорушень у подальшому.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 384 грн. 20 коп..
Керуючись ст..ст. 33-35, ч.1 ст.163-4, ст.ст. 283, 284, 289, 294 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, і накласти стягнення виді штрафу в сумі 34 (тридцять чотири) грн - на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 що проживає в АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ "Відродження", індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1 - 384 (триста вісімдесят чотири ) грн. 20 коп. судового збору.
Стягнення судового збору проводити на рахунок
Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)
Код банк отримувача ( МФО):899998
Рахунок отримувача: 31211256026001
Код класифікації доходів бюджету : 22030106
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Зіньківського
районного суду Полтавської області С.Р.Должко