іменем України
02 серпня 2019 року Справа № 655/631/19
Горностаївський районний суд Херсонської області
в складі: судді Посунько Г.А.
секретаря Бортнюк Л.М.
з участю прокурора Нестерова П.О.
розглянувши в судовому засіданні в залі суду смт.Горностаївка Херсонської області матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Дубівка Горностаївського району Херсонської області, проживаючої в АДРЕСА_1 , громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , заміжньої, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, освіта - повна вища, працюючої директором ясла-садка "Сонечко" Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області, депутата Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення згідно підпункту "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", являючись депутатом Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" без поважних причин несвоєчасно (01 квітня 2019 року о 08.12 годин) подала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (надалі - НАЗК) щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.
Тим самим ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП - "несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
В судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнала свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, щиро кається.
В судовому засіданні прокурор Нестеров П.О. пояснив, що в матеріалах адміністративного провадження достатньо доказів на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та думку прокурора, суд встановив наступні обставини.
Згідно підпункту "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Рішенням першої сесії сьомого скликання Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області від 15 листопада 2017 року № 1 "Про початок повноважень депутатів Костянтинівської сільської ради" ОСОБА_1 обрано депутатом Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області.
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за Законом України "Про запобігання корупції", оскільки станом на 31 грудня 2018 року була депутатом місцевої ради.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 3, суб'єкти декларування подають до реєстру декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в реєстрі.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 подала на офіційному веб-сайті НАЗК щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 01 квітня 2019 року о 08.12 годин, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції".
В судовому засіданні не встановлено жодних обставин, які б об'єктивно унеможливлювали чи перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.
Вказані обставини підтверджуються матеріалами справи та поясненнями ОСОБА_1 .
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП, включеною до глави 13-А "Адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією", встановлено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" корупція - використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав зробити висновок про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - "несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
Таким чином суд вважає, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена повністю.
При вирішенні даної справи суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника та ступінь її вини.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, суд визнає щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
На підставі викладеного суд вважає, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.7, 9, 10, ч.1 ст.172-6, ст.ст.245, 247, 251, 252, 280, 284 КУпАП, Законом України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ, суд
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП - штраф на користь держави (отримувач коштів - УК у Горностаївському районі /Горностаївський район/ 21081100; код ЄДРПОУ отримувача - 37703668; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 31114106021156; код класифікації доходів бюджету - 21081100) в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн. (Вісімсот п'ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ отримувача - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 31211256026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп. (Триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Горностаївський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Посунько Г.А.