05.08.2019 Справа №607/13964/19
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського відділення поліції ТВП ГУНП в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, непрацюючої, жительки АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №275443 від 15.03.2019 року, громадянка ОСОБА_1 15 березня 2019 року о 15.20 год. в с. Прошова вчиняла насильство в сім'ї відносно своєї дочки ОСОБА_2 , а саме виражалась нецензурною мовою, погрожувала фізичною розправою, а також вчиняла умисні дії психологічного характеру, внаслідок чого могла бути завдана шкода її фізичному та психічному здоров'ю.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явилася, з невідомих суду на те причин та доставлений до зали судових засідань працівниками поліції не був.
Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173-2 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, окрім цього відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП, розглядаються протягом доби.
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Крім того, постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 10 червня 2019 року вказані матеріали направлялися в Тернопільське РВП ТВП ГУНП в Тернопільській областідля належного дооформлення.
Оглянувши матеріали справи, судом встановлено, що дії інкриміновані ОСОБА_1 вона вчинила 15 березня 2019 року, як це зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР № 275443 від 15.03.2019 року, матеріали справи надійшли на адресу Тернопільського міськрайонного суду після дооформлення лише 23 липня 2019 року (фактично матеріали отримано 05.08.2019 року), тобто з моменту вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 пройшло більше трьох місяців, а відповідно до ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за дане правопорушення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Таким чином строк накладення стягнення сплинув.
Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Враховуючи те, що з моменту вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 пройшло більше трьох місяців, вважаю, що строк накладення адміністративного стягнення пропущено, та провадження в даній адміністративній справі слід закрити в зв'язку із закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 38, 173-2, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП - закрити, в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий суддяС. В. Кунцьо