Постанова від 05.08.2019 по справі 607/17418/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.08.2019 Справа №607/17418/19

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Гуменний П.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського Відділу Поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,

за ч.1 ст.191 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 097830 від 17 липня 2019 року, 17 липня 2019 року о 15:00 год. під час перевірки власника зброї гр. ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , було встановлено те, що вищевказаний громадянин не повідомив дозвільну систему про зміну місця проживання, чим порушив умови зберігання зброї та порушив п. 7.6 Наказу МВС України від 21 серпня 1998 року за №622 «Про затвердження інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку …».

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що обставини, які викладені в протоколі не відповідають дійсності, місця проживання не змінював, в підтвердження вказаного надав копію дозволу №447, що виданий 11 грудня 2009 року, в якому адреса проживання відображена: АДРЕСА_1 , та довідку Форми №3 від 05 серпня 2019 року №1616, в якій також вказано про те, що ОСОБА_1 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , при цьому зазначено, що останній зареєстрований за вказаною адресою з 05 серпня 2014 року. Також, повідомив про те, що його тривала відсутність за місцем реєстрації та проживання зумовлена періодичними поїздками за межі України.

Нормами ст.256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Згідно ст. 251 КУПАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

При цьому, суддя звертає увагу, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.

До протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 097830 від 17 липня 2019 року в підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ознаками ч.1 ст.191 КУпАП, дільничним офіцером Тернопільського ВП Микитін Н. долучено лише рапорт, будь яких інших доказів на підтвердження фактів, що викладені в протоколі про адміністративне правопорушення останнім не надано.

Також слід врахувати і те, що ОСОБА_1 в судовому засіданні надано докази, які спростовують описані в протоколі про адміністративне правопорушення факти, а саме, те, що останній не повідомив дозвільну систему про зміну місця проживання. Оскільки, як слідує з довідки Форми №3 від 05 серпня 2019 року №1616, ОСОБА_1 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , при цьому зазначено, що останній проживає за вказаною адресою з 05 серпня 2014 року.

З цих підстав, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Виходячи з вищенаведеного, вважаю що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.191 КУпАП, у зв'язку із чим його слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній справі закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 7, 191, 247, 252, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.191 КУпАП - закрити в зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня вручення такої постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.

Суддя Гуменний П.П.