ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"05" серпня 2019 р. Справа № 300/1616/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С. В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Калуської міської ради про визнання бездіяльність протиправною, визнання незаконним та скасування рішення за № 2379 від 27.06.2019, -
29.07.2019 ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Калуської міської ради про визнання бездіяльність протиправною, визнання незаконним та скасування рішення за № 2379 від 27.06.2019.
Предметом позову є вимоги про визнання протиправною бездіяльність щодо не здійснення оприлюднення на офіційному сайті проекту рішення про призначення ОСОБА_2 на посаду директора Комунального підприємства «Державна студія «Калуське міське телебачення»; визнання незаконним та скасування рішення «Про призначення директора Комунального підприємства «Державна студія «Калуське міське телебачення» за № 2379 від 27.06.2019.
Підставою цих вимог позивач визначає порушення Калуською міською радою, як розпорядником публічної інформації, вимог статтей 14, 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо несвоєчасного опублікування на офіційному сайті проекту рішення про призначення ОСОБА_2 на посаду директора Комунального підприємства «Державна студія «Калуське міське телебачення», що не спричинило правових підстав для розгляду і прийняття рішення «Про призначення директора Комунального підприємства «Державна студія «Калуське міське телебачення» за № 2379 від 27.06.2019.
Частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Суд зазначає, що індивідуальний акт - це акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Частиною 5 статті 160 даного Кодексу встановлено, що в позовній заяві, серед іншого, зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5); у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача (пункту 9).
Перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що частиною 1 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору, однак, не зазначає обґрунтувань порушення оскаржуваним рішенням її прав, свобод та законних інтересів.
Перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що згідно з частиною 3 цієї статті до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір".
Згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1 921 гривню.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру судовий збір повинен становити 768, 40 гривень.
Згідно з частиною 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Відповідно до частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем в позовній заяві об'єднано дві вимоги немайнового характеру про визнання протиправною бездіяльність щодо не здійснення оприлюднення на офіційному сайті проекту рішення про призначення ОСОБА_2 на посаду директора Комунального підприємства «Державна студія «Калуське міське телебачення» та про визнання незаконним та скасування рішення «Про призначення директора Комунального підприємства «Державна студія «Калуське міське телебачення» за № 2379 від 27.06.2019.
Таким чином, за подання даного адміністративного позову, в якому, об'єднано дві вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру, та повинен становити 1 536, 80 гривень.
Позивач до позовної заяви долучила документ про сплату судового збору - квитанцію №0.0.1419153226 від 24.07.2019 на суму 768, 40 гривень, то їй необхідно додатково долучити документ про сплату судового збору на суму 768, 40 гривень, сплата якого матиме наслідком сплати судового збору в повному обсязі.
За наявності вказаних недоліків, позовна заява не відповідає вимогам статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Калуської міської ради про визнання бездіяльність протиправною, визнання незаконним та скасування рішення за № 2379 від 27.06.2019 - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом зазначення обґрунтувань порушення оскаржуваним рішенням її прав, свобод та законних інтересів щодо предмета спору, та долучення до позовної заяви документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України "Про судовий збір" в сумі 768, 40 гривень, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернута.
Ухвала окремо оскарженню не підлягає, у відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Суддя Остап'юк С.В.