Рішення від 03.08.2019 по справі 580/2432/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2019 року справа № 580/2432/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Руденко А.В.,

суддів - Гайдаш В.А., Гараня С.М.,

за участю:

секретаря - Мельникової О.М.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представника позивача - ОСОБА_2 (за ордером),

представника відповідача - Загребного О.О. (за довіреністю),

представників третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача кандидата в народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради України 21.07.2019 по одномандатному виборчому округу №198 ОСОБА_3 Ярославовича - ОСОБА_4 (за ордером) та ОСОБА_5 (за ордером),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в загальному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом кандидата в народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України від 21.07.2019, висунутого політичною партією “Слуга народу”, в одномандатному виборчому окрузі №198 ОСОБА_6 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №198, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача кандидат в народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради України 21.07.2019 по одномандатному виборчому округу №198 Рудик Сергій Ярославович про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась кандидат в народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України від 21.07.2019, висунутий політичною партією “Слуга народу”, в одномандатному виборчому окрузі №198 ОСОБА_7 з позовною заявою до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №198, в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у не проведенні повного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях ДВК: 710529, 710530, 710532, 710538, 710694, 710726, 710733, 710734, 710737, 710907, 710913, 710922, 710927, 710932, 710933 в одномандатному виборчому окрузі №198 на позачергових виборах народних депутатів України від 21.07.2019;

- зобов'язати відповідача провести повний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях ДВК: 710529, 710530, 710532, 710538, 710694, 710726, 710733, 710734, 710737, 710907, 710913, 710922, 710927, 710932, 710933 в одномандатному виборчому окрузі №198 на позачергових виборах народних депутатів України 21.07.2019.

Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що за скаргою кандидата в народні депутати України ОСОБА_8 27.07.2019 відповідачем був проведений повторний підрахунок голосів виборців по дільницям 710529, 710530, 710532, 710538, 710694, 710726, 710733, 710734, 710737, 710907, 710913, 710922, 710927, 710932, 710933. Проте повторний підрахунок голосів виборців був проведений виключно щодо документації, яка стосується кандидата в народні депутати України ОСОБА_8 , без повного підрахунку по всіх кандидатах. Позивач вважає дії відповідача протиправними та такими, що порушують її права, оскільки відповідач не має права вчиняти дії лише щодо частини виборчої документації. Для захисту порушених прав позивача необхідне проведення повного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях 710529, 710530, 710532, 710538, 710694, 710726, 710733, 710734, 710737, 710907, 710913, 710922, 710927, 710932, 710933.

Ухвалами суду від 02.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 16 год. 00 хв. 02.08.2019.

Ухвалою суду від 02.08.2019 у відповідача витребувано належним чином завірені копії: рішення про повторний підрахунок голосів на спірних виборчих дільницях за скаргою ОСОБА_8 ; протоколів підрахунку голосів по спірних виборчих дільницях на позачергових виборах народних депутатів України від 21.07.2019; протоколів про повторний підрахунок голосів по спірних виборчих дільницях на позачергових виборах народних депутатів України від 21.07.2019; протоколу безперервного засідання Окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу з виборів народних депутатів №198; скарги кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №198 ОСОБА_8 щодо повторного підрахунку голосів на спірних виборчих дільницях на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Усною ухвалою від 02.08.2019, занесеною до протоколу підготовчого засідання, оголошено перерву у підготовчому засіданні до 10 год. 00 хв. 03.08.2019.

Усною ухвалою від 03.08.2019, занесеною до протоколу підготовчого засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 14 год. 00 хв. 03.08.2019.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, позов просив задовольнити.

Відповідач відзиву на позов не надав. У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив з підстав недоведеності позивачем порушення під час повторного підрахунку голосів, здійсненого за скаргою кандидата у народні депутати України ОСОБА_8 , а також відсутності порушення, оскільки повторний підрахунок голосів був здійснений щодо всіх кандидатів у народні депутати.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача кандидата в народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради України 21.07.2019 по одномандатному виборчому округу №198 Рудика Сергія Ярославович проти позову заперечив з підстав, зазначених у письмових поясненнях, а саме: в порушення вимог ч. 1 ст. 77 КАС України позивач не надав жодного доказу на підтвердження вказаних ним порушень; у позовній заяві не зазначено жодної підстави, визначеної частиною 11 статті 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» для повторного підрахунку голосів; п'ятиденний строк на звернення до суду з позовом щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії пропущений і поновленню не підлягає. Крім цього, вважає, що позивач зловживає своїми правами, оскільки жодної скарги на дії відповідача під час здійснення повторного підрахунку голосів не надала. Також згідно постанови Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №580/2351/19 та доручення Центральної виборчої комісії від 30.07.2019 відповідач здійснив повторний підрахунок голосів, в тому числі по 4-х дільницях, по яких був здійснений повторний підрахунок за скаргами кандидата в народні депутати України Кармазіна ОСОБА_9 .А.

У судовому засіданні представники третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача просили у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши учасників справи, оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд встановив такі фактичні обставини справи.

Згідно посвідчення №КД-5591 від 25.06.2019 позивач ОСОБА_7 є кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №198, висунутим політичною партією «Слуга народу».

21.07.2019 відбулися позачергові вибори у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №198.

Кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №198 ОСОБА_8 звернувся до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №198 зі скаргами на порушення, допущені при підрахунку голосів та транспортуванні дільничними виборчими комісіями на дільницях 710529, 710530, 710532, 710538, 710694, 710726, 710733, 710734, 710737, 710907, 710913, 710922, 710927, 710932, 710933.

Відповідач за скаргою кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №198 Кармазіна ОСОБА_10 прийняв рішення про повторний підрахунок голосів на вказаних дільницях та 24, 25 та 26 липня 2019 року здійснив повторний підрахунок голосів виборців.

Вказані обставини визнаються учасниками справи.

Позивач посилається на ту обставину, що відповідач порушив процедуру повторного підрахунку голосів, оскільки повинен був відповідно до ч. 11 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» здійснити повторний підрахунок виборчих бюлетенів по всіх кандидатах у народні депутати, натомість перерахував виборчі бюлетені лише щодо кандидата у народні депутати України ОСОБА_8 , тому звернувся до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим фактичним обставинам, суд зазначає таке.

Спірні правовідносини врегульовані Конституцією України та Законом України «Про вибори народних депутатів України» №4061-VІ від 17.11.2011 (далі - Закон №4061).

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Пунктом 20 частини 1 статті 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються організація і порядок проведення виборів і референдумів.

Згідно частини 1 статті 24 Закону №4061 систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів, становлять: 1) Центральна виборча комісія; 2) окружні виборчі комісії; 3) дільничні виборчі комісії.

Частиною 5 статті 25 Закону №4061 окружна виборча комісія є юридичною особою, має печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією. Окружна виборча комісія є комісією вищого рівня щодо всіх дільничних виборчих комісій в межах відповідного одномандатного округу.

Згідно пункту 15 частини 2 статті 31 Закону №4061 окружна виборча комісія розглядає заяви і скарги на рішення, дії або бездіяльність дільничних виборчих комісій і приймає рішення з цих питань.

Згідно ч. 1 ст. 94 Закону №4061 дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в загальнодержавному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі за формами, встановленими Центральною виборчого комісією не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування.

Згідно ч. 12 ст. 91 Закону №4061 пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами, списками виборців, а також, за наявності, окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими виборчою комісією, невідкладно після закінчення засідання виборчої комісії доставляються до окружної виборчої комісії.

Згідно частини 1 статті 94 Закону №4061 з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі.

Згідно частини 4 статті 94 Закону №4061 на засіданні окружної виборчої комісії, зазначеному в частині першій цієї статті, голова окружної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами, передбаченими частиною дванадцятою статті 91 цього Закону. Час прийняття окружною виборчою комісією протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, перелік прийнятих виборчих документів і занесені до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відомості фіксуються у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Згідно частини 5 статті 94 Закону №4061 при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;

2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений";

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

Згідно частини 10 статті 94 Закону №4061 за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також за наявності акта або письмової заяви чи скарги осіб, зазначених у частині першій статті 93 цього Закону, про порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.

Згідно частини 11 статті 94 Закону №4061 у разі неможливості усунення без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та (або) одномандатному окрузі неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу окружна виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.

Судом встановлено, що 24, 25 та 26 липня 2019 року за скаргою кандидата в народні депутати України ОСОБА_8 відповідачем був проведений повторний перерахунок голосів виборців по дільницям 710529, 710530, 710532, 710538, 710694, 710726, 710733, 710734, 710737, 710907, 710913, 710922, 710927, 710932, 710933.

Згідно частини 13 статті 94 Закону №4061 повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється окружною виборчою комісією з обов'язковою участю членів дільничної виборчої комісії, які передають виборчу документацію, після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку окружною виборчою комісією голосів виборців на виборчій дільниці мають право бути присутніми усі члени цієї дільничної виборчої комісії; при цьому можуть бути присутніми кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі.

Згідно частини 14 статті 94 Закону №4061 окружна виборча комісія за результатами повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці складає протокол про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Згідно частини 15 статті 94 Закону №4061 протоколи про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі складаються окружною виборчою комісією у кількості примірників на чотири більшій, ніж кількість осіб, що входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколів нумеруються і мають однакову юридичну силу. Усі примірники протоколу підписуються присутніми членами окружної виборчої комісії та членами дільничної виборчої комісії, які брали участь у повторному підрахунку голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, та засвідчуються печаткою окружної виборчої комісії. Окружна виборча комісія оголошує відомості, зазначені у відповідному протоколі. Перший та другий примірники кожного протоколу мають право підписати кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі, які були присутні при повторному підрахунку голосів виборців.

Згідно частини 18 статті 94 Закону №4061 перші примірники протоколів окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі разом з відповідними протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, рішення окружної виборчої комісії про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним додаються до протоколів окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі відповідного виборчого округу. Другі примірники протоколів окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі зберігаються у секретаря окружної виборчої комісії, треті - передаються відповідній дільничній виборчій комісії, четверті - невідкладно вивішуються для загального ознайомлення у приміщенні окружної виборчої комісії, а решта по одному примірнику видається членам окружної виборчої комісії.

Згідно ч. 13 ст. 76 Закону №4061 кандидат у депутати, його довірена особа мають права уповноваженої особи партії, передбачені пунктами 1, 4, 5 частини чотирнадцятої статті 75 цього Закону.

Згідно з п. 5 ч. 14 ст. 75 Закону №4061 уповноважена особа партії має права офіційного спостерігача від партії, передбачені частиною дев'ятою статті 78 цього Закону.

Згідно з п. 6 ч. 9 ст. 78 Закону №4061 офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право складати акт про виявлення порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду.

Отже кандидат у народні депутати, його довірена особа чи офіційний спостерігач мають право складати акт про виявлення порушення цього Закону.

Згідно частини 1 статті 108 Закону №4061 кандидат у депутати, зареєстрований у встановленому Законом порядку, партія - суб'єкт виборчого процесу, в особі її керівника, представника партії у Центральній виборчій комісії, уповноваженої особи партії чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії, довірена особа кандидата у депутати, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону, виборець, чиї особисті виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі, у тому числі на участь у роботі виборчої комісії чи на здійснення спостереження, порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею та статтями 109 - 113 цього Закону.

Згідно частини 2 статті 108 Закону №4061 суб'єкти звернення зі скаргою, зазначені в частині першій цієї статті, можуть з урахуванням вимог цього Закону оскаржити до відповідної виборчої комісії рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, таких суб'єктів оскарження, зокрема, виборчої комісії, члена виборчої комісії.

Згідно частини 1 статті 109 Закону №4061 скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності суб'єктом оскарження, за винятком випадків, зазначених у частинах другій і третій цієї статті.

Позивач на підтвердження тієї обставини, що повторний підрахунок голосів не здійснювався щодо всіх кандидатів у народні депутати жодних доказів не надав. Представник позивача пояснив, що довірені особи позивача були присутні при повторному підрахунку голосів та складали акти про порушення, однак ні актів про порушення під час повторного підрахунку, ні скарг на дії відповідача при повторному підрахунку не надав.

Ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України.

Отже, суд дійшов висновку, що позивач не довів наявність порушення, на яке посилається.

Представник позивача зазначив, що заявляв клопотання про допит свідків члена окружної виборчої комісії ОСОБА_11 та довірених осіб позивача ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , однак суд відмовив у допиті вказаних свідків.

Щодо допиту свідків ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 суд зазначає, що згідно 74 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Оскільки Закон України «Про вибори народних депутатів України» передбачає, що порушення під час виборчого процесу повинні підтверджуватися актами, складеними суб'єктами виборчого процесу, та визначено чіткий порядок та строки оскарження рішень, дій чи бездіяльності окружної виборчої комісії, покази свідків за відсутності вказаних письмових доказів є недопустимими доказами.

Представник відповідача та представники третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, вказане порушення заперечили.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необгрунтованими та задоволенню не підлягають.

Згідно частини 9 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Позивач при поданні позовної заяви не сплатила судовий збір.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI за подання до суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позовна заява кандидата в народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України від 21.07.2019, висунутого політичною партією “Слуга народу”, в одномандатному виборчому окрузі №198 ОСОБА_6 містить вимогу немайнового характеру.

Згідно статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23.11.2018 року №2629-VIII прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2019 рік становить 1921 грн.

Таким чином, за позовну вимогу немайнового характеру позивач мала сплатити судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп. (1921 грн. х 0,4).

Враховуючи викладене, суд стягує з позивача несплачений судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп.

Керуючись ст.ст.2, 6-14, 242-245, 255, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Стягнути з кандидата в народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України від 21.07.2019, висунутого політичною партією “Слуга народу”, в одномандатному виборчому окрузі №198 ОСОБА_6 на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: УК у м. Черкасах/22030101; код ЄДРПОУ 38031150; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); МФО 899998; рахунок отримувача: 34313206084028; код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у дводенний строк з дня його проголошення.

Головуючий суддя А.В. Руденко

Суддя В.А. Гайдаш

Суддя С.М. Гарань