Рішення від 02.08.2019 по справі 420/1339/19

Справа № 420/1339/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходження якого є: м. Одеса, вул. Канатна буд.83, ідентифікаційний ЄДРПОУ 20987385, у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 , адреса якого: АДРЕСА_1 , на підставі довідки від 28.08.2012 р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», за посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходження якого є: м. Одеса, вул. Канатна буд.83, ідентифікаційний ЄДРПОУ 20987385, здійснити перерахунок та виплату заборгованості пенсії за минулий час ОСОБА_1 , адреса якого: АДРЕСА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року на підставі довідки від 28.08.2012 р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, враховуючи офіційний індекс інфляції наданий Міністерством фінансів України з 2012 року по 2019 рік на користь ОСОБА_1 та подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення відповідно до ст.382 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначено, що позивач був військовослужбовцем з 1972 року та наказом Міністра оборони України від 19.10.1999 р. № 600 (додаток 1) відряджений у розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (далі - Украерорух), де проходив службу на різних посадах та отримував грошове забезпечення. Наказом Міністра оборони України від 07.10.2004 року №739 ОСОБА_1 звільнений у запас. Позивач зазначає, що наказом директора Одеського РСП від 26.11.2004 р. № 89/к він виключений зі списків особового складу Одеського РСП (регіонального структурного підрозділу) Державного підприємства обслуговування повітряного руху України з посади заступника керівника польотів Одеського РСП. Як зазначає ОСОБА_1 , при звільнені з Украероруху йому була видана довідка про розмір грошового забезпечення, на підставі якої Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нарахувало з 01 грудня 2004 року пенсію за вислугу років (32 роки) в розмірі 86 відсотків грошового забезпечення.

У позовній заяві зазначено, що 14.02.2019 року при перегляді особової справи, що знаходиться в архіві Одеського обласного військового комісаріату, ОСОБА_1 виявив довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 28.08.2012 року № 1.6.27-166, яка надійшла до Одеського обласного військового комісаріату від 04.09.2012 року вх.№6845 з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України та була спрямована до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 06.09.2012 року вих.819, з метою перерахунку пенсії звільненим військовослужбовцям, які були відряджені для проходження військової служби в Украероруху.

Так, вказує позивач, наказом директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 28.12.2011 року № 623/0 «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відряджені до Украероруху» з 01.01.2012 р. збільшено розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП. На підставі цього наказу і видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій від 22.08.2012 року № 1,6.27-166.

Однак, як стверджує позивач, ГУ ПФУ в Одеській області не прийняло довідку до виконання, не сповістило ОСОБА_1 про її отримання та відмову у виконанні перерахунку пенсії відносно неї і спрямувало її до архіву.

У позові вказано, що згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 28.08.2012 року № 1.6.27-166, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України станом на 01 січня 2012 року, посадовий оклад за посадою, яку ОСОБА_1 обіймав, значно збільшено.

На думку позивача, на підставі цієї довідки Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повинно було провести перерахунок пенсії, однак з вини пенсійного фонду перерахунок пенсії проведено не було.

Як зазначено у позовній заяві, з метою перерахунку пенсії, ОСОБА_1 звернувся з відповідною заявою від 15.02.2019 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, щодо виправлення даної помилки та здійснення перерахунок пенсії відповідно наданої їм довідки від 28.08.2012 року № 1.6.27-166, однак, своїм листом від 01.03.2019 року №319/Т-11 відповідач відмовив позивачу в реалізації даної довідки, мотивуючи тим, що така довідка їм не надходила, що суперечить доказам, які надані до суду.

Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про протиправність дій та повну бездіяльність відповідача, з якими позивач не погоджується.

Окрім того, в обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що перерахунок пенсії є обов'язком, а не правом відповідача та не залежить від встановлення процедури такого перерахунку, що підтверджено вищенаведеними документами з нарахуванням компенсації втрати частини доходів та має бути здійснений відповідно до офіційного індексу інфляції, наданого Міністерством фінансів України з 2012 року по 2019 рік.

Зважаючи на вищевикладене та посилаючись на положення ст. 43, ст.51, ст.55, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», абз.9 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, наказ Міністра оборони України від 14.08.2014 року №530, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45, Постанову Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Постанову Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 року «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України», позивач просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою від 11.03.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Вказаною ухвалою судом також встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи та витребувано у відповідача належним чином засвідчену копію всієї пенсійної справи позивача.

18.03.2019 року від позивача надійшло клопотання про залучення до матеріалів справи копій судових рішень.

02.04.2019 року від представника відповідача надійшов відзив на позов, а також клопотання про залишення без розгляду частини позовних вимог.

Так, у відзиві на позовну заяву зазначено, що пенсію за вислугу років з 01.12.2004 року ОСОБА_1 призначено Одеським обласним військовим комісаріатом у розмірі 86% відповідних сум грошового забезпечення. Як вказує відповідач, уповноважені органи Пенсійного фонду України з 1 січня 2007 року здійснюють функції щодо призначення (перерахування) та виплати пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі статті 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян».

У відзиві зазначено, що розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить; призначення та перерахунок пенсій органами Фонду здійснюються на підставі відомостей відповідних міністерств та відомств, які оформлені належним чином. Позивач перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу років в головному управлінні лише з 01.01.2007. Пенсійну справу №104771 ОСОБА_1 головному управлінню Фонду було передано з Одеського обласного військового комісаріату.

З посиланням на положення ч.3 ст.43, ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п.п.2,3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45, ГУ ПФУ в Одеській області вказує, що перерахунок пенсії проводиться головними управлінням Пенсійного фонду України лише на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яка надається уповноваженим структурним підрозділом (Одеським обласним військовим комісаріатом), в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України. Крім того, з 01.01.2017 Законом України від 06.12.2016 № 1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни в частину четверту статті 63 Закону № 2262, якими передбачено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Разом з цим, відповідач вказує, що державним підприємством обслуговування повітряного руху України Одеському обласному комісаріату направлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з 01.01.2012 колишнім військовослужбовцям та підставою для перерахунку зазначено наказ Украероруху від 28.12.2011 №623/о «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху». В той же час, зазначає відповідач, наказ директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 28.12.2011 №623/о не зареєстровано в Міністерстві юстиції України та не є законодавчим актом. Наказ Міністра оборони України та директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України має внутрівідомчий характер.

Зважаючи на вищевикладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовний вимог ОСОБА_1 .

Станом на 11.05.2019 року у суду були відсутні відомості щодо отримання позивачем відзиву на позов та клопотання про залишення позову без розгляду.

З огляду на викладене, враховуючи важливе значення справи для сторін, а також необхідність встановити відповідні факти та обставини із дослідженням думки та правової позиції учасників справи, в тому числі щодо вирішення питання про залишення адміністративного позову без розгляду в частині позовних вимог, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа має бути розглянута за правилами загального позовного провадження, про що прийнято відповідну ухвалу від 11.05.2019 року.

Ухвалою суду від 22.05.2019 року судом відмовлено у задоволені клопотання представника відповідача про залишення без розгляду частини позовних вимог у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 22.05.2019 року, яка прийнята на місці та занесена до протоколу судового засідання, судом закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 09.07.2019 року.

Судове засідання призначене на 09.07.2019 року було перенесено на 11.07.2019 року о 14:00 год. у зв'язку із знаходженням судді Корой С.М. у відрядженні.

До судового засідання 11.07.2019 року учасники справи не прибули, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялись належним чином та завчасно.

23.05.2019 року (вх. №18487/19) від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

За приписами ч.1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч. 9 ст. 205 КАС України).

Згідно ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи наведене, у зв'язку із неприбуттям у судове засідання 11.07.2019 року всіх учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду, та надання представниками сторін заяви та клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі письмовими доказами.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Таким чином, зважаючи на дату відкриття провадження по даній справі, враховуючи те, що ухвалою суду від 11.05.2019 року судом вирішено проводити розгляд справи в порядку загального позовного провадження, судом приймається рішення по зазначеній справі у межах визначеного строку - 02.08.2019 року.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позов і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.

ОСОБА_1 з 1972 року проходив військову службу.

Судом встановлено, що наказом Міністерства оборони України від 19 жовтня 1999 року №600 о/с підполковника ОСОБА_1 , начальника чергової зміни відряджено у розпорядження Одеського регіонального центру управління повітряним рухом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (а.с.11).

Згідно Наказу Міністерства оборони України від 07 жовтня 2004 року №739 підполковника ОСОБА_1 заступника керівника польотів Одеського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України звільнено з військової служби у запас за п.п.“а” п.67 Положення про проходження служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України (за віком) (а.с.12, 69). У вказаному наказі зазначено, що вислуга років позивача у ЗС: календарна - 32 років 02 місяці.

Наказом Одеського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 26 листопада 2004року №89/к, підполковника ОСОБА_1 заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України з 01 грудня 2004 р. звільнено з посади та виключено зі списків особового складу підприємства. У вказаному наказі зазначено, що вислуга років позивача у ЗС: календарна - 32 років 03 місяці (а.с.13, 71).

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеської області, та отримує пенсію, призначену з урахуванням Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у розмірі 86% грошового забезпечення.

Як зазначає позивач у позовній заяві та не заперечується відповідачем, 14.02.2019 року при перегляді особової справи, що знаходиться в архіві Одеського обласного військового комісаріату, ОСОБА_1 виявив довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 28.08.2012 року № 1.6.27-166, яка надійшла до Одеського обласного військового комісаріату від 04.09.2012 року вх.№6845 з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України та була спрямована до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 06.09.2012 року вих.819, з метою перерахунку пенсії звільненим військовослужбовцям, які були відряджені для проходження військової служби в Украероруху.

Судом встановлено, що наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України № 623/0 від 28.12.2011 р. «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відрядженні до Украероруху» підвищено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, що підтверджується довідкою від 28.08.2012 року №1.6.27-166, наданою позивачем.

З наданої до суду копії довідки №1.6.27-166 (а.с.15) судом встановлено, що вона видана Державним підприємством обслуговування повітряного руху України підполковнику ОСОБА_1 , який займав посаду заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського РСП Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, звільненого з займаної посади 01.12.2004 року про те, що відповідно до наказу Украероруху від 28.12.2011 року №623/о «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відряджені до Украероруху» розмір грошового забезпечення за нормами, чинними з 01.01.2012 року за відповідною посадою становить:

- посадовий оклад (ПО) 7475,00 грн.;

- оклад за військовим званням (ОВЗ) - 130 грн.;

- надбавка за вислугу років у розмірі 40% від ПО, ОВЗ - 3042,00 грн.;

- надбавка за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10% від ПО - 747,5 грн.

- Всього - 11394,50 грн.

Судом встановлено, що супровідним листом від 28.08.2012 року №15.8-73 Державним підприємством обслуговування повітряного руху України направлено на адресу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій звільненим військовослужбовцям, які відряджені для проходження військової служби в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України і звільнилися з підприємства - ОСОБА_1 (а.с.16).

На вказаному листі у його правому нижньому куті міститься відтиск штампу Одеського ОВК м.Одеси про його реєстрацію 04.09.2012 року за вх. №6845.

Окрім того, судом встановлено, що листом від 06.09.2012 року №819 військовим комісаром ІНФОРМАЦІЯ_1 направлено на ім'я начальника ГУ ПФУ в Одеській області, зокрема, вищевказану довідку про грошове забезпечення позивача від 28.08.2012 року №1.6.27-166 (а.с.17).

Судом встановлено, що позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою від 15.02.2019 року, в якій просив здійснити перерахунок та виплату заборгованості пенсії на користь ОСОБА_1 за минулий час, виходячи із розрахунку 86% розміру грошового забезпечення на підставі довідки від 28.08.2012 року №1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії», наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року, враховуючи офіційний індекс інфляції, наданий Міністерством фінансів України з 2012 року по 2019 рік (а.с.18).

До вказаної заяви позивачем було додано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за посадою у Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України від 28.08.2012 року №1.6.27-166.

За результатами розгляду вказаної заяви Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на адресу позивача направлено лист від 01.03.2019 р. №319/Т-11, в якому зазначено наступне:

«Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в редакції, яка діяла до 01.01.2017, усі призначені за цим Законом пенсії підлягали перерахунку у зв'язку зі зміною розміру, хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснювався на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводився у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок).

Оскільки згідно з цим Порядком повідомлення Міністерства оборони України про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям відповідно до наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 28.12.2011 № 623/о “Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відряджені до Украероруху” до Пенсійного фонду України не надходило, для проведення перерахунку пенсії з 01.01.2012 підстав не було».

Також, у листі зазначено про право на оскарження вказаного рішення до Пенсійного фонду України або в судовому порядку.

Таким чином, як вбачається з вищевикладеного, підставою для нездійснення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2012 року, було відсутність повідомлення Міністерства оборони України про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям відповідно до наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 28.12.2011 № 623/о “Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відряджені до Украероруху”

Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 28.08.2012 р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», за посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Вирішуючи даний публічно-правовий спір, суд виходить з наступного.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно з п.11 ч.1 ст.11 цього Закону загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок і військову службу".

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року № 1281 “Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України” встановлено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року №104 “Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій”.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 № 104 “Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ”, з метою впорядкування грошового і матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій, Кабінет Міністрів України, встановлено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби.

При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби.

Відповідно до пункту 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

З аналізу даних положень статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок №45).

Згідно пункту 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.2 цього Порядку Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах визначених затвердженими цією постановою, схемами згідно з відповідними додатками за аналогічними посадами.

Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів право визначати розміри посадових окладів працівників державних органів, у тому числі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

Отже, враховуючи те, що Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі, й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, право визначати розміри посадових окладів, суд вважає, що наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України № 623/0 від 28.12.2011 р. «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відрядженні до Украероруху», яким підвищено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, є підставою для перерахунку пенсії позивача відповідно до частини третьої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, оскільки підвищує розмір грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах та у порядку, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Вказані висновки суду узгоджуються із правовою позицією щодо застосування зазначених норм права, висловленою Верховним Судом України у постанові від 05 липня 2016 року у справі 461/2167/14-а, від 13 липня 2016 року у справі № 638/2700/14-а, від 06 липня 2016 року у справі №2-а/638/70/15, від 10 травня 2016 року у справі 522/19979/14-а, та Верховним Судом у постановах від 24 квітня 2018 року у справі № 461/939/17 та від 10 липня 2018 року у справі № 461/6479/16-а, від 16 жовтня 2018 року у справі №522/16882/18, від 06 листопада 2018 року у справі №522/3093/18, в яких містяться висновки про те, що пенсія військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, підлягає перерахунку відповідно до частини третьої статті 63 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі наказу державного органу, якому Кабінет Міністрів України делегував своє право визначити розміри посадових окладів, тобто на підставі наказу Украероруху.

Відповідно до ч.5, ч.6 ст.13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Згідно з ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Наявними в матеріалах справи доказами підтверджено, що до Головного управління Пенсійного фонду України надійшов лист військового комісара Одеського обласного комісаріату від 06.09.2012 року №819 разом із довідкою про грошове забезпечення позивача від 28.08.2012 року №1.6.27-166 (а.с.17), яка видана у зв'язку із підвищенням розміру грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України № 623/0 від 28.12.2011р. «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, які відрядженні до Украероруху».

Вказана обставина не заперечувалась відповідачем.

Таким чином, у відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області виник обов'язок по перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі вищевказаної довідки про грошове забезпечення позивача від 28.08.2012 року №1.6.27-166.

Однак, як встановлено судом з наявного в матеріалах справи документу від14.11.201 року про перерахунок пенсії позивача з 01.12.2013 року (а.с.77), складові грошового забезпечення, які визначені у довідці про грошове забезпечення позивача від 28.08.2012 року №1.6.27-166 не були враховані при вказаному перерахунку.

Тобто, відповідачем не було здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про грошове забезпечення позивача від 28.08.2012 року №1.6.27-166.

В свою чергу, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 N 3-1 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402 (далі - Порядок 3-1).

Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного суду від 23.10.2018 року по справі №742/3316/16-а, в якій суд дійшов висновку, що «пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення, а тому відмова відповідача видати позивачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є протиправною».

Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також, за додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Отже, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач як пенсіонер Міністерства оборони України, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право і самостійно звернутись до органу пенсійного фонду із заявою про перерахунок його пенсії.

В свою чергу, ані після отримання довідки про грошове забезпечення позивача від 28.08.2012 року №1.6.27-166 від ІНФОРМАЦІЯ_1 , ані після надання вказаної довідки позивачем з відповідною заявою про перерахунок, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області не було здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 .

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 28.08.2012 р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», за посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України.

Згідно з п.23 ч.1 ст.4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Оскільки вимога позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, здійснити перерахунок та виплату пенсії за минулий час ОСОБА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року на підставі довідки від 28.08.2012р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, є похідною вимогою від вимоги про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку, суд вважає, що вона також є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

При цьому, такий перерахунок на переконання суду має бути здійснено з урахуванням вже здійснених виплат.

Разом з цим, суд зазначає, що позивач просить суд зобов'язати відповідача виплатити саме заборгованість пенсії за минулий час.

Суд зазначає, що механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету визначено Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 649.

З аналізу вказаного вбачається, що фактично заборгованістю пенсії є сума, яка вже є нарахованою, однак не виплаченою.

В той же час, перерахунок пенсії, дії щодо відмови в здійсненні якого є предметом розгляду у даній справі, станом на дату прийняття даного рішення не здійснено.

Таким чином, вимоги позивача про зобов'язання відповідача виплатити саме заборгованість пенсії за минулий час не підлягають задоволенню.

Разом з цим, позивач просить суд зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату заборгованості пенсії за минулий час враховуючи офіційний індекс інфляції наданий Міністерством фінансів України з 2012 року по 2019 рік.

Суд вважає передчасною можливість задоволення відповідних вимог позивача, оскільки за наслідком отримання суми перерахованої пенсії за попередні періоди, позивач матиме право на отримання компенсації втрати частини доходів, яка передбачена положеннями ЗУ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

Відповідно до положень ст.9 Конституції України, ст. 6 КАС України та ст.17, ч.5 ст.19 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.

Відповідно до ст.17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Відповідно до пункту d Декларації про майбутнє Європейського суду з прав людини від 26.04.2011 р.: Установити і зробити передбачуваними для всіх сторін публічні правила стосовно застосування статті 41 Конвенції, включаючи рівень справедливого відшкодування, котрого слід очікувати за різних обставин.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що позовна заява позивача ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 підлягає частковому задоволенню шляхом:

- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 28.08.2012 р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», за посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України;

- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, здійснити перерахунок та виплату пенсії за минулий час ОСОБА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року на підставі довідки від 28.08.2012 р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, з урахуванням здійснених виплат.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

При цьому, суд зазначає, позивач своїй у позовній заяві також просив суд встановити відповідачу тридцятиденний строк з моменту набрання постанови законної сили, для подання до суду звіту про виконання даного рішення.

Щодо встановлення строку для подання до суду звіту про виконання рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Наведені процесуальні приписи не є імперативними, передбачають диспозитивну поведінку суду щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, суд вважає, що зобов'язання відповідача надати такий звіт, - це право суду, а не його обов'язок, а тому при розгляді даної справи, суд не вбачає підстав для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, оскільки відсутні підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення суду у цій справі.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 205, 242-246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 28.08.2012р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», за посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за минулий час ОСОБА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії, з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року на підставі довідки від 28.08.2012р. № 1.6.27-166 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, з урахуванням здійснених виплат.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385);

Третя особа - Одеський обласний військовий комісаріат (місцезнаходження: вул..Мироговська, 6, м.Одеса, 65012, код ЄДРПОУ: 08402040).

Суддя С.М. Корой

.