Постанова від 31.07.2019 по справі 130/1518/19

3/130/506/2019

130/1518/19

ПОСТАНОВА

31.07.2019 р. м. Жмеринка

Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Жмеринського ВП ГУНП України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої та зареєстрованої в АДРЕСА_1 , згідно протоколу тимчасово не працюючої, за ч.1 ст. 51 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

29.07.2019 року до Жмеринського міськрайонного суду надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 51 КУпАП. Відповідно до протоколу 23.05.2019, приблизно о 12 годині 00 хвилин ОСОБА_1 проникла до домоволодіння ОСОБА_2 , звідки таємно викрала продукти харчування, а саме: цукру, вагою 5 кг та гречані крупи вагою 4 кг, завдавши матеріального збитку остнньому.

Справа передана для розгляду судді Заярному А.М.

Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.

Розглянувши протокол та долучені до нього матеріали вважаю, що матеріли справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 51 КУпАП підлягають поверненню для належного оформлення, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 КУпАП, викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Частина 2 статті 9 КУпАП визначає, що адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Так, у матеріалах наявний рапорт старшого інспектора - чергового СРПП Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області про прийняття заяви про вчинене правопорушення (злочину), яке містить ознаки ст. 185 КК України.

Вказаним обставинам, з врахуванням заяви про злочин та суми викраденого, не було дано оцінки, що повинна бути викладена у процесуальному рішенні, проте постанови про закриття кримінального провадження за даним фактом матеріали справи не містять. Що також позбавляє

можливості суддю визначити строк накладення адміністративного стягнення згідно вимог ст. 38 КУпАП.

В даному випадку лише за наявності постанови про закриття кримінального провадження суд може вирішувати питання щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності. Складання довідки (без дати) про припинення перевірки по заяві поданої в рамках КПК України, згідно якої він вирішено скласти адміністративний протокол не передбачено КПК України.

Окрім того, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 проникла до домоволодіння ОСОБА_2 , проте матеріали справи не містять прийнятого процесуального рішення за ст.162 КК України, що передбачає настання кримінальної відповідальності за порушення недоторканості житла ОСОБА_1 .

Без усунення вищевказаних недоліків, дана справа не може бути розглянута за правилами КУпАП, оскільки це порушує право особи (потерпілої) на справедливий суд.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Жмеринського відділу поліції ГУПН України у Вінницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Заярний

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу № 130/1518/19 (провадження № 3/130/506/2019) відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Жмеринського відділу поліції ГУПН України у Вінницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Заярний