Постанова від 31.07.2019 по справі 718/2108/19

Справа №718/2108/19

Провадження №1-в/718/40/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.07.2019 року м. Кіцмань Чернівецька область

Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кіцмань справу за поданням Кіцманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, не одруженого, не працюючого, військовозобовязаного, раніше судимого ,-

ВСТАНОВИВ:

Кіцманський ВП ГУНП в Чернівецькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , так як останній, після відбуття покарання, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, за що притягувався до адміністративної відповідальності , а саме:

05.11.2018 року за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП до адміністративного стягнення в виді штрафу в розмірі 340 гривень; 17.01.2019 року за ч. 3 ст. 178 КУпАП до штрафу в розмірі 102 гривні; 24.07.2019 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП до штрафу в розмірі 51 гривня.

Після притягнення доадміністративної відповідальності ОСОБА_2 письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя. Однак необхідних висновків для себе не зробив.

ОСОБА_2 суді не заперечував щодо встановлення адміністративного нагляду відносно нього.

Заслухавши пояснення представника Кіцманського ВП, ОСОБА_2 дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання слід задоволити.

Згідно приписів ст. 1 Закону України «Про адміністративнийнагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.

Як вбачається з положень ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Пункт «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Так, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 востаннє засуджувався 09.10.2013 року на підставі вироку Кіцманського районного суду Чернівецької області за ч.2 ст. 121, ч. 2 ст. 296 КК України до 7 років позбавлення волі та звільнений з місць позбавлення воді 21.04.2016 року.

Крім того, ОСОБА_2 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 05.11.2018 року за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП до адміністративного стягнення в виді штрафу в розмірі 340 гривень; 17.01.2019 року за ч. 3 ст. 178 КУпАП до штрафу в розмірі 102 гривні; 24.07.2019 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП до штрафу в розмірі 51 гривня.

Відповідно до п.п.2.2.12., 2.2.14. Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення воліособа, стосовноякої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, викликається (доставляється) в судове засідання. Постанова судді оголошується піднаглядному в судовому засіданні.

Згідно з положеннями ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд приходить висновку що відносно ОСОБА_2 слід встановити адміністративний нагляд строком 1 (один) рік, з застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд особами звільненими з місць позбавлення волі».

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 10 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, суд

ПОСТАНОВИВ:

Встановити щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши до нього такі обмеження:

- заборонити вихід з домогосподарства в період з 22 до 6 години (з метою попередження скоєння злочинів та правопорушень в нічний час);

- заборонити відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торговельних закладів де спиртні напої продаються на розлив (з метою недопущення зловживання спиртними напоями та порушення громадського порядку);

- заборонити виїзд за межі Кіцманського району Чернівецької області по особистих справах без дозволу начальника Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області (з метою недопущення скоєння злочинів та правопорушень);

- з'являтися на реєстрацію 1-ий, 2-ий вівторок кожного місяця до 10-ти годин в службовий кабінет № 19 А Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області в м. Кіцмань, по вул. Незалежності, 48.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з часу її проголошення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.

Суддя: ОСОБА_1