ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
31 липня 2019 року м. Київ № 640/13588/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко А.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради
про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради, в якому просить: визнати неправомірними дій Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради міста Слов'янськ Донецької області щодо відмови ОСОБА_1 у встановленні статусу інваліда війни та видачі посвідчення інваліда війни; зобов'язати Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради міста Слов'янськ Донецької області встановити ОСОБА_1 статусу інваліда війни та видати посвідчення інваліда війни на підставі наданих документів відповідно до вимог пункту 9 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без рух, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 квітня 2019 року у справі №826/12620/18 відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради про визнання неправомірними дій Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради міста Слов'янськ Донецької області щодо відмови ОСОБА_1 у встановленні статусу інваліда війни та видачі посвідчення інваліда війни; зобов'язання Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради міста Слов'янськ Донецької області встановити ОСОБА_1 статусу інваліда війни та видати посвідчення інваліда війни на підставі наданих документів відповідно до вимог пункту 9 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Зазначене рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12620/18 залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2019 року.
За результатом аналізу змісту зазначеного рішення та позовної заяви у даній справі встановлено, що вказані справи мають ідентичний суб'єктний склад, один й той же предмет та позови заявлені з тих самих підстав.
Так, позивач обґрунтовуючи протиправність відмови Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради від 26 березня 2018 року №02-10/944 у встановленні статусу інваліда війни та видачі посвідчення інваліда війни вказує, що його участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС підтверджена: копією трудової книжки ОСОБА_1 , відповідно до якої з 30.05.1984 прийнятий вантажником на склад мінеральних добрив та ядохімікатів Чорнобильської "Райсільгоспхімія"; копією довідки від 05 червня 1991 року №11, відповідно до якої ОСОБА_1 з 26 квітня 1986 року по 05 травня 1986 року був безпосередньо зайнятий на роботах передбачених постановою ЦК КПРС Ради Міністрів СРСР від 29 грудня 1987 року №1497-378 і постанови Ради Міністрів СРСР ВЦРПС від 05 червня 1986 року №№665-195, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах згідно зі списком №1; копіями довідок Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації від 20 червня 2011 року №01-04/1045 від 03 жовтня 2011 року №01-04/1581; маршрутним листом з 26 квітня 1986 року по 05 травня 1986 року Чорнобильської "Райсільгоспхімія"; копією листа Центральної Міжвідомчої експертної ради з встановлення причинного зв'язку захворювання і інвалідності з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і їх професійного характеру від 28 червня 1991 року, яким встановлено, що компонентна доза внутрішнього та зовнішнього опромінення ОСОБА_1 обумовлена перебуванням на території 30-км зони в період з 26 квітня 1986 року по 05 травня 1986 року складає приблизно 34.7 БЕР; копією довідки до акту огляду МСЕК серії МСЕ №233450, якою ОСОБА_1 з 01 червня 1997 року встановлено ІІ групу інвалідності, причина інвалідності - професійне захворювання, пов'язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідність встановлена безстроково.
Аналогічними доказами та підставами обґрунтовано протиправність відмови Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради від 26 березня 2018 року №02-10/944 у встановленні статусу інваліда війни та видачі посвідчення інваліда війни, зазначені позивачем в адміністративному позові у справі №640/13588/19.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо: у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили, рішення або постанова суду, ухвала про закриття провадження в адміністративній справі.
Враховуючи, що у спорі між ОСОБА_1 до Управлінням соціального захисту населення Слов'янської міської ради про визнання відмови Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради від 26 березня 2018 року №02-10/944 у встановленні статусу інваліда війни та видачі посвідчення інваліда війни; зобов'язання вчинити дії наявне судове рішення, що набрало законної сили, в силу приписів пункту 2 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України є підстави для відмови у відкритті провадження у справі.
Керуючись статтями 160-162, пунктом 2 частини 1 статті 170, статтею 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Управлінням соціального захисту населення Слов'янської міської ради про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
2. Роз'яснити ОСОБА_1 , що повторне звернення до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
3. Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко