Ухвала від 01.08.2019 по справі 520/10747/18

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про повернення заяви без розгляду

01 серпня 2019 р. Справа № 520/10747/18

Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Сагайдак В.В., розглянувши заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі відокремленого підрозділу - Харківського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню в адміністративній справі №520/10747/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради, Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі відокремленого підрозділу - Харківського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області про скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі відокремленого підрозділу - Харківського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області з заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, в якій просить суд:

визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню;

до розгляду цієї заяви заборонити приймати виконавчий документ до виконання.

Частиною 3 ст.166 Кодексу адміністративного судочинства України України визначено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

За змістом ч. 1, 2 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Судом встановлено, що заявником не надано до заяви доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи.

Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Згідно змісту заяви Фонд зазначає, що на виконання рішення суду постановою від 20.02.2019 р. ОСОБА_1 продовжено виплати, на підтвердження чого надано відповідні документи. Також Фондом сплачено судовий збір у розмірі 234,93 грн.

Згідно програми "Діловодство спеціалізованого суду" судом виконавчий лист видавався тільки щодо судового збору.

До того, ж ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України України не передбачено повноважень суду щодо заборони будь-якій особі приймати виконавчий документ до виконання.

Вказана вимога заявником взагалі не обґрунтована.

З огляду на вказане, заявнику необхідно обґрунтувати заяву та викласти зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника.

Відповідно до ч.2 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку про наявність підстав для повернення такої заяви заявнику без розгляду.

Керуючись положеннями статей 167, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі відокремленого підрозділу - Харківського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню в адміністративній справі №520/10747/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради, Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі відокремленого підрозділу - Харківського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області про скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності редакцією Кодексу адміністративного судочинства України від 15.12.2017.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлено 01 серпня 2019 року.

Суддя В.В. Сагайдак