Рішення від 25.07.2019 по справі 520/6389/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

25 липня 2019 р. № 520/6389/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" про стягнення суми податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути до бюджету України кошти з розрахункових рахунків та за рахунок готівки у розмірі суми податкового боргу 2825926,50 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод", код 32565419, місцезнаходження: вул. Свободи, буд. 24, м. Лозова, Харківська область, 64602.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" знаходиться на обліку як платник податків. Відповідно до облікових даних контролюючого органу відповідач має податковий борг перед бюджетом в розмірі 2825926,50 грн., який відповідачем погашений не був, а, відтак, дану суму боргу позивач просить стягнути з відповідача в судовому порядку.

Ухвалою суду від 01.07.2019 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі, а також призначено справу до судового розгляду.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надсилалась відповідачеві засобами поштового зв'язку за адресою, що відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та отримана останнім про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.

Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про наслідки неподання відзиву на позов та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.

Через канцелярію суду від представника позивача надійшла заява, в якій останнім вказано про відсутність заперечень проти розгляду справи в порядку письмового провадження та підтримує позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, заяв або клопотань через канцелярію суду не подавав, правом подання відзиву на позов або заяви про визнання позову не скористався.

Відповідно до положень ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно із положеннями п.1 ч.3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до положень частини 4 статті 229 КАС України.

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову, суд встановив наступне.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 25.07.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод", код ЄДРПОУ - 32565419, зареєстровано як суб'єкт господарювання 12.08.2003 року, місцезнаходження юридичної особи: вул. Свободи, буд. 24, м. Лозова, Харківська область, 64602.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" знаходиться на обліку в Лозівському управлінні ГУ ДФС у Харківській області як платник податків.

Матеріали справи містять ідентифікаційні дані про наявність відкритих рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод".

Відповідно до п.п.19-1.1.1, 19-1.1.2, 19-1.1.7, 19-1.1.10, 19-1.1.34, 19-1.1.45 п.19-1.1 ст.19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; контролюють своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; реєструють та ведуть облік платників податків, осіб, які здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, проводять диференціацію платників податків; забезпечують ведення обліку податків, зборів, платежів; забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством; здійснюють інші функції, визначені законами України.

Суд зазначає, що відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що за даними контролюючого органу за підприємством відповідача рахується податковий борг у загальній сумі 2825926,50 грн., а саме:

- з податку на нерухоме майно, нежнтлова нерухомість, що нараховано на підставі податкової декларації з податку на нерухоме майно №9025933921 від 19.02.2019 року на суму 239991,76 грн. (з врахуванням наявної переплати у розмірі 108351,28 грн. - до сплати 131640,48 грн.);

- з орендної плати з юридичних осіб, що нараховано на підставі податкової декларації з плати за землю № 9025671498 від 19.02.2019 року терміном сплати до 30.03.2019 року, 30.04.2019 року, 30.05.2019 року у розмірі щомісячного нарахування 795911,30 грн. (з врахуванням наявної переплати у розмірі 8043,38 грн. - до сплати 2379690,52 грн,);

- за надходження від розміщення відходів у сумі 169212,96 грн., що нараховано на підставі додатка 3 податкової декларації екологічного податку № 9088908081 від 03.05.2019 року;

- з екологічного податку за викиди в повітря двоокису вуглецю, що нараховано на підставі податкової декларації з екологічного податку № 9088908068 від 03.05.2019 року на суму 18319,11 грн. (з врахуванням наявної переплату у розмірі 4,16 грн. - до сплати 18314,95 грн.);

- з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, що нараховано на підставі додатка 2 податкової декларації екологічного податку № 9088908080 від 03.05.2019 на суму 15909,14 грн. (з врахуванням наявної переплати у розмірі 81,95 грн. - до сплати 15827,19 грн.);

- з екологічного податку за викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарного джерела забруднення, що нараховано на підставі додатка 1 податкової декларації екологічного податку № 9309638137 від 03.05.2019 року на суму 10887,28 грн. (з врахуванням наявної переплати у розмірі 81,96 грн. - до сплати 10805,32 грн.);

- з рентної плати за спецвикористання води, що нараховано на підставі додатка 5 податкової декларації з рентної плати № 9089051532 від 03.05.2019 на суму 74420,65 грн. (з врахуванням наявної переплати у розмірі 1,24 грн. - до сплати 74419,41 грн.);

- з рентної плати за користування надрами для видобутку корисних копалин загальнодержавиого значення, що нараховано на підставі додатка 1 податкової декларації з рентної плати № 9088912441 від 03.05.2019 року на суму 27093,86 грн. (з врахуванням наявної переплати у розмірі 1078,19 грн. - до сплати 26015,67 грн.).

Як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів відповідачем не сплачено суми податкових зобов'язань, що підтверджується наданою контролюючим органом обліковою карткою (зворотній бік).

Відповідно до п.176.1е ст.176 Податкового кодексу України платники податку зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.

Приписами пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п. 59.4-59.5 ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку з непогашенням відповідачем суми податкового зобов'язання протягом встановленого строку, контролюючим органом було сформовано та направлено податкову вимогу № 5894-55 від 08.04.2019 року, яка була вручена платнику 15.04.2019 року (а.с. 53).

Вказана податкова вимога не оскаржувалася, а відтак сума є узгодженою.

Згідно п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно з п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На час розгляду справи податковий борг в сумі 2825926,50 грн. відповідачем не сплачений, доказів самостійної сплати заборгованості у повному обсязі або доказів відсутності обов'язку його сплати відповідачем до суду не надано.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення податкового боргу, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість його стягнення у судовому порядку, встановлення факту його сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо.

За правилами ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, 46, м. Харків, 61057) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" (вул. Свободи, буд. 24, м. Лозова, Харківська обл., 64602) про стягнення суми податкового боргу - задовольнити.

Стягнути до державного бюджету України кошти з розрахункових рахунків та за рахунок готівки у розмірі суми податкового боргу 2825926 (два мільйона вісімсот двадцять п'ять тисяч дев'ятсот двадцять шість) грн. 50 коп. з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" (код 32565419, місцезнаходження: вул. Свободи, буд. 24, м. Лозова, Харківська область, 64602).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення в порядку письмового провадження складено 01серпня 2019 року.

Суддя Мельников Р.В.