Ухвала від 01.08.2019 по справі 260/542/19

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 серпня 2019 рокум. Ужгород№ 260/542/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши клопотання представника позивача про витребування доказів в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товару та картки відмови, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закарпатської митниці ДФС , в якій просить: 1) визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів №UA305000/2019/000067/2, прийняте Закарпатською митницею ДФС 26 березня 2019 року; 2) визнати протиправною та скасувати картку відмови Закарпатської митниці ДФС в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №№UA305000/2019/00028 від 26 березня 2019 року.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 р. відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.

Позивач подала до Закарпатського окружного адміністративного суду клопотання про витребування доказів, в якому просить суд витребувати у Закарпатської митниці ДФС засвідчені копії рішення про коригування митної вартості товарів №UA305000/2019/000067/2 від 26 березня 2019 року та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №№UA305000/2019/00028 від 26 березня 2019 року. Заявлене клопотання аргументує тим, що позивач не має можливості подати такі, оскільки вони були надіслані митним органом у формі електронних документів без відповідних підписів.

Розглянувши дане клопотання позивача, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Разом з позовною заявою позивачем було надано копії рішення про коригування митної вартості товарів №UA305000/2019/000067/2 від 26 березня 2019 року та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №№UA305000/2019/00028 від 26 березня 2019 року, належним чином засвідчені копії яких просить витребувати від відповідача у поданому клопотанні.

Ч. 1 ст. 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд не вбачає необхідності у витребуванні від відповідача документів, зазначених у заявленому клопотанні, оскільки такі вже наявні в матеріалах справи, а їх автентичність відповідачем не оспорюється.

З огляду на наведене, клопотання позивача про витребування доказів задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 80, 223, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання позивача про витребування доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Закарпатської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товару та картки відмови - відмовити.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 256 КАС України. Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяР.О. Ващилін