Справа № 209/1466/19
Провадження № 2/209/942/19
іменем України
"31" липня 2019 р. м. Кам'янське
Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, у складі:
головуючого судді Багбая Є.Д.
за участі секретаря Шаповал А.В.
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання доньки, що продовжує навчання,-
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання доньки, що продовжує навчання. Просить суд стягнути з відповідача на користь позивача на утримання доньки аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку(доходу) платника аліментів, починаючи з дня звернення до суду та до закінчення навчання, а саме до 30 червня 2022 але до виповнення 23 років.На обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що з 07 жовтня 2000 року вона з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають двох дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народженнята ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,на утримання яких до їх повноліття, за рішенням Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська з 2013 року, стягувались аліменти в розмірі 1/3 частини заробітної плати (прибутку), але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, на її користь. ІНФОРМАЦІЯ_8 донці ОСОБА_3 , виповнилося 18 років і стягнення аліментів з відповідача на її утримання, було припинено. Донька з 01 вересня 2018 року навчається на 1 курсі Державного вищого навчального закладу «Криворізький державний педагогічний університет» на факультеті мистецтва за спеціальністю «Графічний дизайн» на денному відділенні за контрактом. Вартість навчання становить 17500 гривень на рік. Строк закінчення навчання 30 червня 2022 року. Донька на час навчання потребує матеріальної допомоги батька, який не підтримує доньку в добровільному порядку.
Ухвалою суду від 24 травня 2019 року справу було прийнято до розгляду та призначено судове засідання в порядку спрощеного провадження на 11 липня 2019 року на 10.00 годин, яке було відкладено ухвалою суду на 31 липня 2019 року о 10,00 годині.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає у повному обсязі /а.с.36/
Позивач в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву з клопотанням про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі /а.с.28/.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги позивача підтримала в повному обсязі/а.с.30/.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін згідно вимог ст.211 ч.3 ЦПК України, оскільки в матеріалах справи достатньо матеріалів про правовідносини сторін, відповідач позов визнає, відсутня необхідність заслуховування особистих пояснень сторін.
Вивчивши письмові докази, вивчивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та дослідивши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлені судом обставини та визначені до них правовідносини:
Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 07 жовтня 2000 року/а.с.14/. Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка досягла повноліття, що підтверджується її копією свідоцтва про народження, РНОКПП, паспортом /а.с.12, 13/.Донька сторін ОСОБА_3 з 01 вересня 2018 року навчається на 1 курсі Державного вищого навчального закладу «Криворізький державний педагогічний університет» на факультеті мистецтва за спеціальністю «Графічний дизайн» на денному відділенні за контрактом і мешкає в гуртожитку, зістроком закінчення навчання 30 червня 2022 року, інших видів доходів не має та потребує допомоги батьків, що підтверджується відповідною довідкою та повідомленням навчального закладу /а.с.5 11/, звітами по студенту за оплату навчання /а.с. 5, 9, 10/, квитанціями про оплату навчання /а.с.6-8/.
Суд вважає встановленим наявність фактів, якими обґрунтовуються вимоги позивача, з таких мотивів.
Згідно ст.182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: … стан здоров'я та матеріальне становище платника податків, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків,дочки,сина…
Згідно ст.183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ст.199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Згідно з п.20 Постанови Пленуму Верховного суду України від 15 травня 2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Згідно зі ст.76 ЦПК України докази встановлюються на підставі... пояснень сторін, показань свідків, письмових доказів...
Згідно вивчених судом матеріалів справи, з'ясованих обставин справи які досліджені доказами, суд прийшов до висновку про задоволення позову, в зв'язку з тим, що донька потребує матеріальної допомоги від батька, який згідно закону повинен утримувати її і має можливість це робити та визнає позовні вимоги у повному обсязі, тим самим погоджуюється на сплату аліментів у заявленому позивачем розмірі на період навчання доньки, що не суперечить вимогам закону.У зв'язку з чим суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення аліментів з відповідача на утримання повнолітньої доньки, що продовжує навчання в розмірі 1/4 частини його доходів є доцільними та обґрунтованими.
На підставі ст. ст. 180, 182, 183, 199 СК України, керуючись . 3, 12, 76, 78, ч.3 ст. 211, ч.4 ст. 223 ст. 263-265ЦПК України, суд,-
Цивільний позов ОСОБА_1 (місце проживання - АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (останнє відоме місце реєстрації - АДРЕСА_2 ), третя особа яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_3 (місце проживання - АДРЕСА_3 ) про стягнення аліментів на утримання доньки, що продовжує навчання - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює на ПАТ "ДМК" на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , аліменти у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), починаючи з дня пред'явлення позову до суду, а саме з 02 травня 2019 року і до закінчення донькою навчання, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_7 , але не більше ніж до досягнення нею 23-х років.
Відповідно до ст. 430 ЦПК України рішення в частині суми місячного платежу допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 768,40 гривень на користь держави (стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код класифікації доходів бюджету 22030106; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП, код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) .
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя
Дніпровського районного суду
м. Дніпродзержинська Є.Д. Багбая