Постанова від 31.07.2019 по справі 154/2094/19

154/2094/19

3/154/890/19

Копія.

ПОСТАНОВА

іменем України

31 липня 2019 року м. Володимир-Волинський

Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., з участю захисника Кривошей А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби «Амбуків» Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.2 ст.185-10, ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 на відстані 1200 м до державного кордону України, на напрямку 864 прикордонного знаку, на відстані 8000 м від села Амбуків, територія Устилузької об'єднаної територіальної громади Володимир-Волинського району Волинської області, 03 липня 2019 року о 22 год 40 хв був затриманий за спробу незаконного перетинання кордону із України в Республіку Польща поза пунктами пропуску, з метою незаконного переправлення цигарок через кордон України у складі групи з чотирьох осіб, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.204-1 КУпАП.

Він же, під час вказаного затримання, проігнорував законну, неодноразово повторену вимогу зупинитись та здійснення попереджувального пострілу, та вдався до втечі, чим вчинив злісну непокору законному розпорядженню військовослужбовця Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною Державного кордону України, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.185-10 КУпАП, у складі групи з чотирьох осіб.

Для участі у розгляді справи ОСОБА_1 , будучи повідомлений про час та місце розгляду справи, не з'явився. Його захисник - адвокат Кривошей А.М. суду пояснив, що відсутні докази, які б доводили винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення у складі групи з чотирьох осіб за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.204-1 КУпАП. Разом з тим не заперечує факту вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.185-10 КУпАП.

Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаних правопорушень, повністю доведена в суді і стверджується дослідженими судом доказами.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Згідно ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого, підлягає встановленню чи було вчинено адміністративне правопорушення і чи винна дана особа в його вчиненні.

Згідно з вимогами ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діянь, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого цим кодексом, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Судовий розгляд справи повинен проводитись у межах визначених у протоколі обставин про адміністративне правопорушення, який є фактичним обвинуваченням у вчиненні адміністративного правопорушення.

У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходам впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку встановленому законом, а застосування заходів адміністративного впливу проводиться в межах компетенції того органу, який його застосовує у точній відповідності із законом.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст.204-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Диспозицією частини другої вказаної статті передбачено відповідальність за ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Матеріалами справи, зокрема протоколами про адміністративні правопорушення, складеними відносно ОСОБА_1 , рапортом начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Амбуків» О.В.Бека, старшини-начальника відділення логістики цього ж відділу Е.О.Присняк, інспектора прикордонної служби 3 категорії цього ж відділення А ОСОБА_2 .Трач, фототаблицею з зображенням групи чотирьох осіб та коробок з цигарками, протоколом про адміністративне затримання ОСОБА_1 стверджується, що останній 03 липня 2019 року о 22 год 40 хв був затриманий за спробу незаконного перетинання кордону із України в Республіку Польща поза пунктами пропуску, з метою незаконного переправлення цигарок через кордон України у складі групи з чотирьох осіб, при цьому під час вказаного затримання проігнорував законну, неодноразово повторену вимогу зупинитись та здійснення попереджувального пострілу, та вдався до втечі, чим вчинив злісну непокору законному розпорядженню військовослужбовця Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною Державного кордону України.

Доводи сторони захисту про невідповідність бланків протоколів встановленим зразкам, про легальність вилучених цигарок та наявність за цим фактом кримінального провадження за ч.1 ст.204, ч.1 ст.199 КК України, у якому винуватості ОСОБА_1 не може бути встановлено досудовим розслідуванням, а також про відсутність виявлених технічних засобів для переправлення через річку Західний Буг, не виключають відповідальності ОСОБА_1 за вчинені правопорушення, пов'язані зі спробою перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України та злісною непокорою при цьому військовослужбовцям ДПС України.

При цьому суд зазначає, що законність походження вилучених цигарок та операцій з ними, не є предметом розгляду даної справи.

Інші доводи, викладені у письмовому клопотанні захисника, про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, не спростовують зібраних у справі доказів, якими доведена його винуватість у вчиненому.

У відповідності до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень,передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи всі вищезазначені обставини справи в їх сукупності та особу правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, що передбачене ч.2 ст. 204-1 КУпАП, у вигляді адміністративного арешту.

Згідно ст. 401 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч.2 ст.204-1, ч.2 ст.185-10 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.204-1, ч.2 ст.185-10 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 10 (десять) діб.

Строк адміністративного арешту ОСОБА_1 рахувати з моменту приведення постанови до виконання.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384,20 грн. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Постанову направити до Любомльського ВП ГУНП у Волинській області для відому та виконання.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя:/-/ підпис.

З оригіналом згідно.

Суддя Володимир-Волинського

міського суду О.В. Лященко