Ухвала від 31.07.2019 по справі В/851/55/19

УХВАЛА

31 липня 2019 р. м. ХарківСправа № В/851/55/19

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Судді-доповідача Донець Л.О.,

Суддів Бенедик А.П. , Гуцала М.І. ,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за заявою ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року по справі № 1840/3216/18

за позовом ОСОБА_1

до Південне об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області

про визнання дій протиправними та дискримінаційними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 24.09.2018 року задоволено частково позов ОСОБА_1 до Південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання дій протиправними та дискримінаційними, зобов'язання вчинити дії.

На зазначене рішення суду Південним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області подано апеляційну скаргу.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року апеляційну скаргу Південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області задоволено.

Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 24.09.2018 по справі № 1840/3216/18 скасовано в частині задоволених позовних вимог.

Прийнято постанову, якою в цій частині позовних вимог ОСОБА_1 до Південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовлено.

24.06.2019 року на адресу Другого апеляційного адміністративного суду надійшла заява від ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами.

В обгрунтування поданої заяви зазначає, що після винесення постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року виникли виключні обставини, що є підставою для звернення до апеляційного суду з даною заявою. Вказує, що Конституційним Суду України 25.04.2019 року № 1-р(ІІ)/19 винесено рішення щодо неконституційністі закону, що став підставою для скасування рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог ОСОБА_1 .

26.06.2019 року судом було витребувано матеріали адміністративної справи № 1840/3216/18 від Сумського окружного адміністративного суду.

08.07.2019 на вимогу Другого апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справи № 1840/3216/18 з Сумського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 363 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини п'ятої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України.

Дослідивши матеріали поданої заяви, судом встановлено, що Конституційним Судом України винесено рішення № 1-р(ІІ)/19 щодо неконституційністі закону 25.04.2019 року, тоді як позивач звертається до суду з заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами 24.06.2019 року, тобто понад місячний строк, встановлений статтею 363 КАС України.

За наведених вище норм та обставин справи, судом встановлено пропущений процесуального строку, зазначений ст. 363 КАС України.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2019 року заяву ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року по справі № 1840/3216/18 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали суду.

Відповідно до зворотнього рекомендованого поштового повідомлення, заявником отримано вищезазначену копію ухвали суду 13.07.2019 року та строк для усунення недоліків поданої заяви закінчився 24.07.2019 року.

З огляду на зазначене, заявником не було усунено недоліки поданої заяви, а саме: не надано до Другого апеляційного адміністративного суду письмової заяви, з обгрунтованими підставами пропуску строку звернення до суду та не надано належних доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 366 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.

Крім випадків, визначених статтею 169 цього Кодексу, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами також повертається заявникові без розгляду, якщо заява подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 363 цього Кодексу, і суд відхилив клопотання про його поновлення (ч. 4 ст. 366 КАС України).

За вищезазначених обставин, враховуючи, що вимоги ухвали суду від 09.07.2019 року у встановлений строк не виконані, наявні підстави для повернення заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами заявнику без розгляду.

Керуючись ст. 169, 366 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року по справі № 1840/3216/18 за позовом ОСОБА_1 до Південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання дій протиправними та дискримінаційними, зобов'язання вчинити дії повернути без розгляду заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Суддя-доповідач Л.О. Донець

Судді А.П. Бенедик М.І. Гуцал