ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
30 липня 2019 року м. Київ № 640/6729/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши без виклику учасників справи клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві щодо поновлення строку на подання відзиву у адміністративній справі
за позовомФізичної особи підприємця ОСОБА_1
доГоловного управління Державної фіскальної служби у м. Києві
провизнання протиправним та скасування наказу від 01 березня 2019 року №2695,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі - ГУ ДФС у м. Києві, відповідач) про визнання протиправним та скасування наказу «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи платника податків ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 )» від 01 березня 2019 року №2695.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Вказаною ухвалою суду відповідачу надано п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, або заяву про визнання позову.
21 червня 2019 року через канцелярію суду представником Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві подано відзив на адміністративний позов. Одночасно, представником відповідача подано клопотання про визнання причин пропуску строку на подання відзиву у вказаній адміністративній справі поважними, поновити такий строк та прийняти до розгляду поданий відзив.
Подане клопотання обґрунтовано тим, що на даний час відбувається перший етап реорганізації Державної фіскальної служби в рамках комплексної реформи, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України «Про реформування деяких територіальних органів Державної фіскальної служби України» від 28 березня 2018 року, а також процес переходу функцій на обласний та місцевий рівні, розпочатий з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», у зв'язку з чим велика кількість судових справ передається до юридичного управління ГУ ДФМ у м. Києві.
Таким чином, вчасно підготувати всі необхідні процесуальні документи та подати їх до суду у визначений судом строк представник відповідача не мав змоги з поважних причин.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 4 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, відповідач має право визнати позов повністю або частково, подати відзив на позовну заяву.
Частиною п'ятою статті 162 КАС України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
Як встановлено, ухвалою від 22 квітня 2019 року, ГУ ДФС у м. Києві надано п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву.
Дану ухвалу суду ГУ ДФС у м. Києві отримано 11 травня 2019 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відзив на позовну заяву відповідачем 2 до канцелярії суду подано 21 червня 2019 року.
Порядок поновлення та продовження процесуальних строків врегульовано статтею 121 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно частинами 3, 4, 5 статті 121 КАС України якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.
Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.
Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Таким чином, враховуючи викладене вище, доводи, викладені представником відповідача, суд вважає їх обґрунтованими та приходить до переконання про необхідність задовольнити клопотання представника ГУ ДФС у м. Києві, визнати пропуск строку на подання відзиву у даній справі поважним та прийняти даний відзив.
Керуючись статтями 121, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві задовольнити.
2. Визнати поважним пропуск строку на подання відзиву у адміністративній справі 640/6729/19.
3. Прийняти поданий представником Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві відзив на позовну заяву у адміністративній справі 640/6729/19.
4. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Відповідно до частини 2 статті 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Погрібніченко