Справа № 344/10604/19
Провадження № 3/344/3448/19
31 липня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ст.173, ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З протоколів про адміністративне правопорушення серії АА 662589 від 31.03.2019, серії АА662588 від 31.03.2019 вбачається, що 31.03.2019 близько 19 год. 40 хв. в м. Івано-Франківську по вул. Промислова, 39, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, ОСОБА_1 у громадському місці висловлювався нецензурною лайкою на адресу відвідувачів та персоналу закладу, чим порушував громадський порядок і спокій громадян. Також, 31.03.2019 о 19 год. 45 хв. в м. Івано-Франківську по вул. Промислова, 39, ОСОБА_1 вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського, а саме відмовився припинити порушувати громадський порядок, шарпав за формений одяг працівника поліції. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ст.173, ст.185 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. За таких обставин, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В обґрунтування вини ОСОБА_1 суду надано протоколи про адміністративне правопорушення серії АА 662589 від 31.03.2019, серії АА 662588 від 31.03.2019, рапорти працівників поліції від 31.03.2019.
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
З матеріалів справи вбачається, що 31.03.2019 ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ст.173 та ст.185 КУпАП.
З огляду на те, що матеріали справи надійшли до суду 13.06.2019, то строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ст.173, ст.185 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко