Постанова від 25.07.2019 по справі 398/2033/19

Справа №: 398/2033/19

провадження №: 3/398/716/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

"25" липня 2019 р. суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Авраменко О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 4 ст. 85 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Відповідальність за дане адміністративне правопорушення передбачена за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати обставини справи.

Стаття 278 КУпАП передбачає підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення. Серед питань, які належить вирішити, суд з'ясовує, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення серед іншого зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 16 травня 2019 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що він проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Поштова кореспонденція з повісткою про виклик в судове засідання на 25 липня 2019 року повернулася не врученою з відміткою пошти «інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення».

04 липня 2019 року на запит суду надійшла довідка Олександрійської міської ради, згідно з якою відомості щодо реєстрації чи зняття з реєстрації громадянина ОСОБА_1 , відсутні.

За приписами ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Отже, при складенні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 належним чином не встановлено та не зазначено у протоколі відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, в частині місця проживання (перебування), що в свою чергу унеможливлює повідомлення ОСОБА_1 про місце і час розгляду справи.

Зазначені вище недоліки, допущені при оформленні матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , унеможливлюють подальший розгляд справи та прийняття рішення по суті інкримінованого правопорушення, а відтак суддя вважає необхідним повернути матеріали до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області для належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 245, 256, 278, КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Авраменко