Єдиний унікальний номер судової справи: 225/3943/19
Номер провадження: 3/225/1126/2019
30 липня 2019 року м. Торецьк
Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Нємиш Н.В., розглянув матеріали, що надійшли з Торецького відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Новгородське, м.Торецька (до 2016 року - м.Дзержинська) Донецької області, навчається в ТПЛ №73, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст.173, ч.1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
20.06.2019 о 15.00 год. ОСОБА_1 , знаходився в м.Торецьк, по вул.. Онезька, 3 в приміщенні ТПЛ №73 м.Торецька, висловлювався грубою нецензурною лайкою в бік працівників ТПЛ, чим порушив громадський порядок.
20.06.2019 о 13.00 год. в м.Торецьк, вул.. Онезька, буд 3, в будівлі ТПЛ №73 м.Торецька, ОСОБА_1 , знаходився в стані алкогольного сп'яніння (мав хитку ходу, характерний запах алкоголю з порожнини рота, не зрозумілу річ) чим ображав людську гідність і громадську мораль.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою, у зв'язку з чим підлягають одночасному розгляду суддею.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії від 26.06.2019 серії ГП № 229311, серії ГП № 229310, іншими дослідженими в судовому засіданні письмовими матеріалами.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме розпивання алкогольних напоїв на вулицях та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування.
А також, склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, а саме дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Разом з цим, правопорушення вчинені ОСОБА_1 26.06.2019, тобто в неповнолітньому віці.
Частиною 1 статті 13 КУпАП передбачено, що до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених, зокрема ст. 173 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
Крім того, ст.40-1 КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
В той же час, враховуючи майновий стан сторони, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати (ч. 1 і. ч.2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» із змінами і доповненнями).
За таких обставин, враховуючи майновий стан особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме те, що ОСОБА_1 є неповнолітнім, який навчається та ніде не працює, тому вважаю за необхідне звільнити останнього від сплати судового збору в розмірі 384 грн. 20 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 13, ст. 36, ст. 173, ч. 1 ст. 178, ст. 251, ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», із змінами, суд, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч.1 ст.178 КУпАП, призначивши покарання у виді штрафу в дохід держави в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн.
На підставі ст.8 Закону України «Про судовий збір» звільнити неповнолітнього ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова суду у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга через Дзержинський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя