Справа № 569/6616/19
19 липня 2019 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Ореховська К.Е., з участю особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 , перекладача Заборської Г.Я., розглянувши справу, яка надійшла з Рівненського ВП ГУНП України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 099349 від 25.03.2019 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, 19 березня 2019 року, близько 16 год. 30 хв., ОСОБА_2 перебуваючи по АДРЕСА_2 в ДНЗ АДРЕСА_3 вчинив відносно тещі словесний конфлікт, в ході якого виражався нецензурною лайкою, словесно погрожував, чим вчинив психологічне домашнє насильство.
Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч.2 ст. 173-2 КУпАП як вчинення домашнього насильства повторно протягом року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні домашнього насильства не визнав, просив провадження у справі за ч.2 ст.173-2 КУпАП закрити за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 173-2 КУпАП передбачено відповідальність за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Положеннями Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству'визначено, що:
домашнє насильство - це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
В судовому засіданні не знайшло свого підтвердження вчинення будь-яких дій насильства з боку ОСОБА_1 , в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Окрім того, як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 притягнується до відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Однак, як встановлено судом, справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП постановами суду від 24 травня 2019 року та 24 червня 2019 року закриті у зв"язку з відсутністю в його діях складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити в зв"язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
На підставі викладеного, ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, керуючись ст.ст. 245, 247, 256, 278, 280 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП в зв"язку із відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду К.Е.Ореховська