Справа № 560/987/19
18 липня 2019 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Дубровицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов'язки, передбачені ст.268 КУпАП, ОСОБА_1 роз'яснені.
ОСОБА_1 будучи зобов'язаним сплачувати аліменти на утримання дитини - дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно виконавчого листа №560/739/17, виданого Дубровицьким районним судом Рівненської області 14.08.2017 року, станом на 01.05.2019 року має заборгованість в сумі 14186,74 грн., що перевищує суму заборгованості за шість місяців, у зв'язку із чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 будучи зобов'язаним сплачувати аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на період до досягнення дочкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 трьохрічного віку, згідно виконавчого листа №1706/739/17, виданого Дубровицьким районним судом Рівненської області 14.08.2017 року, станом на 01.03.2019 року має заборгованість в сумі 3300 грн., що перевищує суму заборгованості за шість місяців, у зв'язку із чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
По вказаних порушеннях, відносно ОСОБА_1 . державним виконавцем Дубровицького РВ ДВС ГТУЮ у Рівненській області складено протокол про адміністративне правопорушення №66 від 16 травня 2019 року та протокол про адміністративне правопорушення №67 від 16 травня 2019 року.
Вказані адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 та ч. 1 ст. 183-1 КУпАП постановою судді від 18 липня 2019 року об'єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 у судовому засідання вину визнав та пояснив, що вказана заборгованість по сплаті аліментів виникла у зв'язку з тим, що він не працює, а тому не має коштів. Аліменти сплачує періодично, по мірі можливості.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт правопорушення підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення №66 від 16.05.2019 року та №67 від 16.05.2019 року, копіями виконавчих листів від 14.08.2017 року, копіями постанов про відкриття виконавчого провадження серії ВП №54579222 від 29.08.2017 року та серії ВП №54579416 від 24.08.2017 року, розрахунками заборгованості зі сплати аліментів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дитини та дружини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Відповідальність за вказане правопорушення була встановлена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №2234-VІІІ від 07 грудня 2017 року, який набув чинності через місяць з дня опублікування, а саме 06 лютого 2018 року.
Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Оскільки, згідно протоколів про адміністративні правопорушення №66 від 16.05.2019 року та №67 від 16.05.2019 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, а саме: за несплату аліментів на утримання дитини та дружини, вчинену у період з 2017 року по 01.05.2019 року, проте до 06 лютого 2018 року вказані діяння не передбачали адміністративної відповідальності, а після встановлення відповідальності (06 лютого 2018 року) станом на 16.05.2019 року (дату складення адміністративного протоколу) сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, тому в діях ОСОБА_1 судом встановлений склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 34 КУпАП судом пом'якшуючих обставин адміністративної відповідальності не встановлено.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжуючих обставин судом не встановлено.
Відповідно до ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу, відносно якої складено адміністративний протокол, ступінь його вини, майновий стан, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 33-35, 183-1, 251, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 та ч. 1 ст. 183-1 КУпАП притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок отримувача: 31211256026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити правопорушнику, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно.
Голова Дубровицького
районного суду Сидоренко З.С.