Ухвала від 29.07.2019 по справі 420/4424/19

Справа № 420/4424/19

УХВАЛА

29 липня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вилківської міської ради Кілійського району Одеської області, Вилківського міського голови Дзядзіна Миколи Тихоновича про визнання протиправним та нечинним рішення від 26.04.2019 року № 63, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вилківської міської ради Кілійського району Одеської області, Вилківського міського голови Дзядзіна Миколи Тихоновича про визнання протиправним та нечинним рішення від 26.04.2019 року № 63.

Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши позовну заяву, суддя дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.

Згідно з ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача; 10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт; 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

В позовній заві ОСОБА_1 просить суд визнати протиправним та нечинним нормативно-правовий акт рішення Виконавчого комітету Вилківської міської ради Кілійського району Одеської області за № 63 від 26.04.2019 року «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, та вивезення твердих побутових відходів, які надає комунальне підприємство «Вилківський міськводоканал» Вилківської міської ради».

Згідно з ч.2 ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з п.п.1-2 ч.1 ст.4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір. Публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.

В позовній заяві позивачем не конкретно та не чітко вказаний зміст позовних вимог до відповідачів.

Відповідно до ч.2 ст.264 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Згідно з ч.9 ст.264 КАС України суд може визнати нормативно-правовий акт протиправним (незаконним чи таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили) та нечинним повністю або в окремій його частині.

Рішенням Конституційного Суду України у справі № 3-рп/2003р від 30.01.2003 року визначено, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.

Об'єктом судового захисту є права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб. Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав у сфері публічно-правових відносин. Вирішуючи спір, суд повинен пересвідчитись у належності особи, яка звернулась за судовим захистом, відповідного права або охоронюваного законом інтересу, встановити чи є відповідне право або інтерес порушеним, а також визначити чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача.

Позивач в позовній заяві не зазначив відомостей про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт.

В позовній заяві позивач зазначає, що рішення Виконавчого комітету Вилківської міської ради Кілійського району Одеської області за № 63 від 26.04.2019 року «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, та вивезення твердих побутових відходів, які надає комунальне підприємство «Вилківський міськводоканал» Вилківської міської ради», як нормативно-правовий акт, підлягає визнанню судом протиправним та нечинним.

Зі змісту оскаржуваного рішення вбачається, що виконком Вилківської міської ради вирішив: 1. Затвердити тарифи на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, та вивезення твердих побутових відходів, які надає КП «Вилківський міськводоканал» Вилківської міської ради», а саме: 1.1. Вартість 1 куб. м. води для населення, бюджетних організацій, підприємців і інших підприємств та організацій - 15,86 грн. (з урахуванням ПДВ); 1.2. Вартість водоспоживання одного споживача в місяць при відсутності лічильника: - для населення приватного сектору маючого зручності (туалет, ванна та інші) - 120,53 грн. (з урахуванням ПДВ); - для населення приватного сектору не маючого зручностей - 57,89 грн. (з урахуванням ПДВ); - для користувачів водопровідних кранів загального користування - 24,11 грн. (з урахуванням ПДВ); 1.3. Вартість поливу 1 сотки в місяць на поливний сезон - 237,90 грн. (з урахуванням ПДВ); 1.4. Вартість водовідведення за 1 куб. м. - 13,55 грн. (з урахуванням ПДВ); 1.5. Вартість розміщення ТПВ на полігоні - 15,44 грн. (з урахуванням ПДВ); 1.6. Вартість вивезення ТПВ на 1 особу за місяць полігоні - 14,65 грн. (з урахуванням ПДВ). 2. Зазначені у даному рішенні тарифи на водовідведення, водопостачання та вивезення твердих побутових відходів ввести в дію з 01 травня 2019 року. 3. Дане рішення оприлюднити у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті міської ради не пізніше 5 робочих днів з дати його прийняття відповідно до вимог чинного законодавства України. 4. КП «Вилківський міськводоканал» з 01 травня 2019 року забезпечити надання послуг з централізованого водопостачання згідно графіку подачі води міським водопроводом на 2019 рік, затвердженого Головним управлінням Держспоживслужби в Одеській області. 5. КП «Вилківський міськводоканал» розробити графік надання послуг з вивезення твердих побутових відходів та надати його на затвердження на наступне засідання виконкому. 6. КП «Вилківський міськводоканал» провести уточнення розрахунків тарифів на централізоване водопостачання та надати на затвердження на черговому засіданні виконкому: окремо для користувачів приватного сектору та окремо, з урахуванням вартості підкачки води, для мешканців багатоквартирних будинків. 7. Рекомендувати Вилківському міському голові Дзядзіну М.Т. : 7.1. При визначенні щомісячного преміювання посадових осіб виконкому, відповідальних за напрямок роботи ЖКГ, враховуючи ефективність та результати роботи, визначеної посадовими обов'язками. 7.2. Оголосити догани: - директору КП «Вилківський міськводоканал» за незадовільну організацію роботи комунального підприємства та доведення його до кризового стану. - заступнику міського голови з питань діяльності виконавчого комітету ОСОБА_1 . за незадовільне виконання посадових обов'язків щодо контролю за роботою комунального підприємства; - начальнику юридичного відділу ОСОБА_2 за незадовільний юридичний супровід заходів щодо ліквідації КП «Зміїний».

Позивач в позовній заяві належним чином не обґрунтував з посиланнями на норми законодавства, яким чином оскаржуване рішення в повному обсязі як нормативно-правовий акт порушує його права, свободи та інтереси у сфері публічно-правових відносин, оскільки в позові він фактично висловлює свою незгоду з п.1 рішення. Будь-якого правового обґрунтування щодо визнання протиправним та нечинним інших пунктів оскаржуваного наказу як нормативно-правового акту в позові не зазначено, належних та допустимих доказів на підтвердження таких обставин до суду не надано.

Відповідно до ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Згідно з ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч.2 ст.79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Згідно з ч.4 ст.79 КАС України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Згідно з ч.ч.4-5 ст.94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивач до позовної заяви не надав в повному обсязі доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та не зазначив про причини, з яких докази не можуть бути подані разом із поданням позовної заяви. Також, позивач не надає доказів, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання цих доказів.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Зазначені недоліки необхідно усунути шляхом подання до суду належним чином оформленої заяви про усунення недоліків позовної заяви з відповідними додатками (документами) для суду та відповідно до кількості учасників справи.

Керуючись ст.ст.2, 4, 5, 79, 94, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 264 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вилківської міської ради Кілійського району Одеської області, Вилківського міського голови Дзядзіна Миколи Тихоновича про визнання протиправним та нечинним рішення від 26.04.2019 року № 63.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви п'ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачем. В іншому випадку позов буде повернутий позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя М.М. Кравченко