Рішення від 22.07.2019 по справі 340/1430/19

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2019 року м. Кропивницький Справа №340/1430/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІЯ-ТРАНС»

до відповідача: Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградської області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

за участю:

секретаря судового засідання - Костенко А.В.,

представників:

позивача - Проніна Ю.О.,

відповідача - Максимчука О.А .

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНІЯ-ТРАНС» звернулося з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0013635305 від 20.02.2019 р., яким до ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» застосовано штраф у розмірі 171 445,05 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням визначено штраф за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, визначених ст.201 Податкового кодексу України. Позивач вказує, що 10.12.2018 р. слідчим ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Береговим С.В. під час проведення обшуку за адресою: м. Знам'янка, вул. Лебедя, 42 , було вилучено крім іншого, первинні бухгалтерські документи ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» та комп'ютерну техніку, які були повернуті позивачу 20.02.2019 р. Позивач стверджує, що через відсутність первинної документації та комп'ютерної техніки діяльність ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» з оформлення первинних документів та звітності була фактично паралізована в період з 10.12.2018 р. по 20.02.2019 р. Також позивач зазначає, що відповідач у невстановлений час та без будь-якого офіційного повідомлення, зупинив реєстрацію податкових накладних ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС». Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, адже на його думку ПН/РК відповідає вимогам пп.1.3 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку. Як стверджує позивач, доступ до реєстрації податкових накладних було розблоковано відповідачем приблизно після 20.01.2019 р. Позивач зауважує, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з пп.201.16.4 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Представником відповідача подано відзив на позовну заяву у якому він заперечив щодо задоволення позову. Представник відповідача вказує, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних на суму податку на додану вартість 200 035,09 грн., в тому числі: на суму 29 611,22 грн. із порушенням строку реєстрації до 15 календарних днів; на суму 585,00 грн. із порушенням строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; на суму 169 838,87 грн. із порушенням строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів, у зв'язку з чим нараховано штрафну санкцію відповідно до п.1201.1 ст.1201 Податкового кодексу України. При цьому, представник відповідача наголошує на тому, що податкові накладні направлені ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» засобами електронного зв'язку до Державної фіскальної служби України для реєстрації, автоматизована система реєстрації ПН/РК в ЄРПН сформувала інформаційні квитанції, зміст яких вказував на те, що накладні зареєстровані в ЄРПН відповідно до ст.201 Податкового кодексу України, а квитанції щодо зупинення, рішення комісії про зупинення реєстрації податкових накладних - контролюючим органом не приймалися (а.с.35-38).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін (а.с.1-2). Окрім того, ухвалою задоволено клопотання позивача про витребування доказів, витребувано у Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області письмову інформацію та підтверджуючі докази правових підстав та періоду зупинення і поновлення ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» реєстрації податкових накладних.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 22.07.2019 р. відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів, а саме щодо витребування від Державної фіскальної служби України інформації та доказів на якій правовій підставі, на підставі якого документа та у який період реєстрація податкових накладних ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» була зупинена і на підставі якого документа була поновлена (а.с.76).

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві. Представник відповідача заперечив проти задоволення позову з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву.

На підставі ч.3 ст.243 КАС України в судовому засіданні 22.07.2019 р. проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Виготовлення повного рішення відкладено у строк до 29.07.2019 р., про що повідомлено під час проголошення вступної та резолютивної частини.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, покази свідка, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

20.02.2019 р. посадовою особою Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт №000351/11-28-53-05/37342256 від 20.02.2019 р., яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст.201 Податкового кодексу України (а.с.9).

На підставі акта перевірки ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено податкове повідомлення-рішення №0013635305 від 20.02.2019 р., яким до ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» застосовано штраф у розмірі 171 445,05 грн. (а.с.7).

Зі змісту розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) встановлено, що ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» 05.02.2019 р. зареєстровано податкові накладні №62 від 19.09.2018 р. (21 день порушення), №58 від 17.12.2018 р. (21 день), №63 від 22.12.2018 р. (21 день), №60 від 03.12.2018 р. (36 днів), №65 від 28.12.2018 р. (21 день), №61 від 14.12.2018 р. (36 днів), №64 від 28.12.2018 р. (21 день); 08.02.2019 р. зареєстровано податкові накладні №55 від 29.11.2018 р. (55 днів), №56 від 28.12.2018 р. (24 дні); 12.02.2019 р. зареєстровано податкові накладні №66 від 12.10.2018 р. (104 дні), №67 від 30.10.2018 р. (89 днів); 14.02.2019 р. зареєстровано податкову накладну №69 від 30.11.2018 р. (61 день); №2 від 11.01.2019 р. (15 днів) (а.с.8).

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно з п.1201.1 ст.1201 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

Таким чином, Податковим кодексом України обумовлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної до платника податків не застосовуються штрафні санкції передбачені п.1201.1 ст.1201 Податкового кодексу України.

Абзацом 21 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України встановлено, що порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так, механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. №1246 (далі за текстом - Порядок №1246).

Відповідно до п.11 Порядку №1246 після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Згідно з п.12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; отримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

З огляду на п.13 Порядку №1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Пунктом 14 Порядку №1246 визначено, що квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Відповідно до п.17 Порядку №1246 у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

Згідно з п.19 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

З аналізу зазначених норм суд дійшов висновку, що формування квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування здійснюється лише після надіслання платником податків податкової накладної в автоматизованому режимі до ДФС та проведення перевірки такої податкової накладної відповідно до п.12 Порядку №1246.

Представник позивача, обґрунтовуючи неможливість своєчасної реєстрації ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» податкових накладних №62 від 19.12.2018 р., №58 від 17.12.2018 р., №63 від 22.12.2018 р., №60 від 03.12.2018 р., №65 від 28.12.2018 р., №61 від 14.12.2018 р., №64 від 28.12.2018 р., №66 від 12.10.2018 р., №67 від 30.10.2018 р., №55 від 29.11.2018 р., №56 від 28.12.2018 р., №69 від 30.11.2018 р., №2 від 11.01.2019 р., посилався на вилучення слідчим ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області первинної документації та комп'ютерної техніки на якій встановлено відповідне програмне забезпечення для ведення бухгалтерського обліку підприємства та реєстрації податкових накладних, а також на зупинення відповідачем реєстрації податкових накладних ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС».

З огляду на протокол обшуку від 10.12.2018 р. встановлено, що слідчим управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено вилучення первинних фінансово-господарських документів та комп'ютерної техніки ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» (а.с.11-18).

Листом Головного управління ДФС у Кіровоградській області №7387/11-28-23-02-03 від 18.04.2019 р. повідомлено, що первинні фінансово-господарські документи та комп'ютерна техніка ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» 20.02.2019 р. передані під розписку директору ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» Беденку О.Д. (а.с.10).

В судовому засіданні за клопотанням представника позивача допитано свідка ОСОБА_3 , яка за проханням директора ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» надає підприємству технічну допомогу щодо заповнення та реєстрації податкових накладних ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС». Свідок зазначила, що не має з підприємством трудових чи будь-яких цивільно-правових відносин, однак приблизно з серпня 2018 року допомагає директору ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» здійснювати реєстрацію податкових накладних підприємства. Свідок показала, що 10.12.2018 р. під час обшуку вилучили первинні документи і комп'ютер, а тому не було змоги зареєструвати податкові накладні. Свідок вказала, що після встановлення програми на інший комп'ютер, директор підприємства 15.12.2018 р. покликав її щоб зареєструвати податкові накладні, вони надіслали три податкові накладні, однак надійшли квитанції про зупинення реєстрації, а тому інші податкові накладні не реєстрували. При цьому, свідок пояснила, що інші податкові накладні не намагалися реєструвати, оскільки в такому разі відбувалося б списання коштів з рахунку платника. Свідок також зазначила, що 25.01.2019 р. директор ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» знову покликав її щоб зареєструвати податкові накладні. Тоді реєстрація відбулася. Свідок вказала, що з огляду на вилучення первинних документів в електронному режимі встановлювали інформацію, необхідну для реєстрації податкових накладних. Водночас свідок повідомила суду, що податкові накладні за жовтень 2018 року зареєстрували з порушенням строків, оскільки вони були їй несвоєчасно передані, податкові накладні за листопад не реєструвалися до 10.12.2018 р., тобто до проведення обшуку, тому що не настав граничний строк встановлений Податковим кодексом України.

Суд зазначає, що вилучення комп'ютерної техніки ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» жодним чином не перешкоджало виконанню позивачем обов'язку щодо своєчасної реєстрації податкових накладних, оскільки позивач мав об'єктивну можливість встановити програмне забезпечення на іншу комп'ютерну техніку, що й було зроблено до 15.12.2019 р., коли ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» вчиняли дії з реєстрації інших податкових накладних. Вилучення первинної документації позивача також не могло спричинити порушення строків реєстрації податкових накладних, оскільки на час вилучення таких документів по 2 податкових накладних строк реєстрації вже був пропущений і лише 3 податкові накладні підлягали реєстрації 15.12.2019 р., тобто обсяг інформації, яку належало встановити не був надмірним та таким, який потребує значного часу для відновлення. Всі інші 8 податкових накладних складені після проведення обшуку, а тому жодним чином не пов'язані з вилученням первинних документів.

Також суд вважає безпідставним посилання позивача на те, що податковим органом зупинено реєстрацію податкових накладних ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС», оскільки позивачем не надано доказів того, що податкові накладні №62 від 19.12.2018 р., №58 від 17.12.2018 р., №63 від 22.12.2018 р., №60 від 03.12.2018 р., №65 від 28.12.2018 р., №61 від 14.12.2018 р., №64 від 28.12.2018 р., №66 від 12.10.2018 р., №67 від 30.10.2018 р., №55 від 29.11.2018 р., №56 від 28.12.2018 р., №69 від 30.11.2018 р., №2 від 11.01.2019 р. надсилалися для реєстрації і щодо них сформовані квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної.

Натомість відповідачем подано до суду інформацію про реєстрацію/не реєстрацію (зупинення) податкових накладних в ЄРПН за період з 01.10.2018 р. по 11.03.2019 р. зі змісту якої встановлено, що зазначені податкові накладні зареєстровані в ЄРПН в день їх подання, а реєстрація зупинена по чотирьох інших податкових накладних 15.12.2018 р. і по одній - 17.12.2018 р. (а.с.54-61).

Викладене в цілому узгоджується з показами свідка ОСОБА_3 , яка посвідчила, що 15.12.2019 р. направили на реєстрацію лише три податкові накладні за якими отримали квитанції про зупинення, а інші податкові накладні на реєстрацію не надсилали.

Стосовно квитанції №9281556661 від 15.12.2019 р., якою зупинено реєстрацію податкової накладної №18 від 29.11.2018 р. суд зазначає, що така квитанція не пов'язана з предметом спору, оскільки не стосується податкових накладних відносно яких складено акт камеральної перевірки, а також не може бути доказом зупинення реєстрації усіх податкових накладних підприємства, тому що відповідно до Порядку №1246 такі квитанції носять індивідуальний характер.

Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» мало об'єктивну можливість здійснювати своєчасну реєстрацію податкових накладних, проте недотрималося граничних строків, передбачених ст.201 Податкового кодексу України, для реєстрації податкових накладних, в частині податкових накладних №62 від 19.12.2018 р., №58 від 17.12.2018 р., №63 від 22.12.2018 р., №60 від 03.12.2018 р., №65 від 28.12.2018 р., №61 від 14.12.2018 р., №64 від 28.12.2018 р., №66 від 12.10.2018 р., №67 від 30.10.2018 р., №55 від 29.11.2018 р., №56 від 28.12.2018 р., №69 від 30.11.2018 р., №2 від 11.01.2019 р.

Відповідно до ст.109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, для можливості застосування до платника податків штрафних санкцій передбачених п.1201.1 ст.1201 Податкового кодексу України, обов'язковим є встановлення факту вчинення ним податкового правопорушення.

Таким чином, порушення платником податків строків реєстрації податкових накладних є підставою для притягнення до відповідальності згідно з п.1201.1 ст.1201 Податкового кодексу України.

Викладене узгоджується з висновками Верховного Суду зазначеними в постанові від 23.05.2019 р. у справі №820/6221/17 (провадження №К/9901/53185/18).

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення №0013635305 від 20.02.2019 р. винесене обґрунтовано та на підставі чинного законодавства, а також з дотриманням інших засад визначених ч.2 ст.2 КАС України, тому позовна вимога ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС» задоволенню не підлягає.

Оскільки у задоволенні позову відмовлено, то відповідно до ст.139 КАС України відсутні підстави для розподілу судових витрат понесених позивачем. Натомість відповідачем не надано доказів понесення судових витрат у даній справі.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІЯ-ТРАНС» (м. Знам'янка, Кіровоградська область, вул. Глибко, 32, кв.68, код ЄДРПОУ 37342256) до Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградської області (м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ 39393501) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Дата складання повного рішення суду - 29 липня 2019 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт