Рішення від 29.07.2019 по справі 480/2112/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2019 р. Справа №480/2112/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Гелети С.М., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області), в якій просить визнати протиправними дії та бездіяльність ГУ ПФУ в Сумській області щодо не здійснення перерахунку відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 29.03.2019 № 11/47542/729, не нарахування та не виплати заборгованості ОСОБА_1 з усіх складових грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі відповідно до наказу Міністерства оборони України від 28.07.2008 № 377, відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за період з 01.09.2008 по 31.12.2017; зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років в розмірі 90 % грошового забезпечення з усіх складових грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до наказу Міністерства оборони України від 28.07.2008 № 377 за період з 01.09.2008 по 31.12.2017 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за період з 01.07.2012 по 31.12.2017 у відповідності до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 29.03.2019 № 11/47542/729, розрахувати розмір утвореної заборгованості з виплати пенсії з урахуванням індексу інфляції та трьох процентів річних від простроченої суми за весь період затримки виплати та виплатити заборгованість з урахуванням раніше виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Всупереч вимог закону відповідачем не проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 та у належному розмірі, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Представник відповідача подав до суду відзив у якому проти позовних вимог заперечує, просить відмовити в їх задоволенні. Також зазначив, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" було здійснено перерахунок пенсії позивача. При проведенні перерахунку застосовані норми законодавства, чинні на момент його проведення, а саме ст. ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до якої максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення. Зміни щодо максимального розміру пенсії набрали чинності з 01.05.2014 року.

Крім того, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 05.02.2019 по справі № 480/4589/18 головне управління зобов'язано скласти на ім'я позивача список та направити його до ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак жодних зобов'язань щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 вказане рішення суду не передбачало.

Щодо перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 представник відповідача зазначив, що зазначено постановою передбачалось підвищення, а не перерахунок пенсій, тому вимоги в цій частині на думку представника відповідача також не підлягають задоволенню.

Ухвалою від 27.06.2019 судом відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності, суд частково задовольняє позовні вимоги, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Сумській області, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 23.01.2019 по справі № 480/4589/18, з урахуванням додаткового рішення від 05.02.2019, частково задоволено вимоги ОСОБА_1 та зобов'язано ГУ ПФУ в Сумській області у відповідності з п. 24 постанови Правління Пенсійного Фонду України № 3-1 від 30.01.2007 подати до ІНФОРМАЦІЯ_1 список осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії, із зазначенням персональних даних підполковника запасу ОСОБА_1 з урахуванням посадового окладу відповідно до наказу Міністерства оборони України від 27.08.2008 № 377 за період з 01.09.2008 по 31.12.2017.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено (а.с. 29-33).

29.03.2019 ІНФОРМАЦІЯ_2 на ім'я ОСОБА_1 складена довідка № 11/47542/729 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до наказу Міністерства оборони України від 28.07.2008 № 377 (а.с. 21).

Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою, в якій просив провести перерахунок його пенсії з 01.09.2008 на підставі довідки, отриманої від Сумського обласного військового комісаріату.

Листом від 26.04.2019 № 716/К-11 ГУ ПФУ в Сумській області повідомило ОСОБА_1 про те, що на виконання додаткового рішення Сумського окружного адміністративного суду від 05.02.2019 по справі № 480/4589/18 головним управлінням було направлено до ІНФОРМАЦІЯ_1 список на ім'я позивача для надання довідки про розмір грошового забезпечення, встановленого наказом Міністерства оборони України від 28.07.2008 № 377.

Оскільки рішенням суду жодних зобов'язань до ГУ ПФУ в Сумській області щодо перерахунку пенсії не зазначено, то підстави для її перерахунку з урахуванням довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 29.03.2019 № 11/47542/729 відсутні (а.с. 22).

Суд не погоджується із такими висновками органу Пенсійного фонду та зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Як зазначив суд у своєму рішенні від 23.01.2019 по справі № 480/4589/18 зміна розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України є обставиною, з якою ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пов'язує наявність підстав для перерахунку пенсії військовослужбовців.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області у відповідності з п. 2 Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008 № 45, подати до СОВК список осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії з зазначенням персональних даних підполковника запасу ОСОБА_1 у зв'язку з прийняттям наказу МОУ від 28.07.2008 № 377.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

В межах даної справи суд установив, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 23.01.2019 та додаткового рішення від 05.02.2019 по справі № 480/4590/18, ГУ ПФУ в Сумській області було надіслано до ІНФОРМАЦІЯ_1 список на ім'я ОСОБА_1 для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії на підставі наказу Міністерства оборони України від 28.07.2008 № 377.

На виконання Порядку № 45 ІНФОРМАЦІЯ_3 направив відповідачу довідку від 29.03.2019 № 11/47542/729, яка була долучена до матеріалів пенсійної справи (а.с. 43 зворот. стор.).

Однак перерахунок пенсії на підставі отриманої довідки не був проведений ГУ ПФУ в Сумській області з огляду на те, що рішенням суду його не було зобов'язано здійснювати такий перерахунок.

Суд вважає такі доводи відповідача необґрунтованими, оскільки довідка від 29.03.2019 № 11/47542/729 була видана ІНФОРМАЦІЯ_2 та направлена до ГУ ПФУ в Сумській області на виконання рішення суду від 23.01.2019 (додаткового рішення від 05.02.2019) та Порядку № 45 в контексті заявленої ОСОБА_1 вимоги про проведення перерахунку його пенсії.

При цьому суд, відмовляючи у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в частині проведення перерахунку пенсії з 01.09.2008, по справі № 480/4589/18 зазначив, що для захисту порушеного права позивача достатнім та обґрунтованим є зобов'язання подати відповідний список ГУ ПФУ в Сумській області до ІНФОРМАЦІЯ_1 . Інша частина позовних вимог є похідною від вказаного зобов'язання, може бути здійснено лише після її виконання, а тому на даний час відсутнє порушення прав позивача в іншій частині позовних вимог.

Зважаючи на те, що в межах справи № 480/4589/18 ОСОБА_1 просив здійснити перерахунок його пенсії на підставі довідки, яка буде отримана в майбутньому, то після отримання такої довідки ГУ ПФУ в Сумській області повинно було здійснити перерахунок його пенсії.

Як зазначено вище, відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 № 1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців та курсантів навчальних закладів, схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу, схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Згідно з абзацом другим підпункту 1 пункту 5 зазначеної постанови керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами.

На виконання зазначених положень постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 Міністр оборони України наказом "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" від 28.07.2008 № 377 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.08.2008 за № 761/15452 та набрав чинності 29.08.2008, втратив чинність згідно з наказом Міністерства оборони України від 27.11.2013 № 814) затвердив схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України, а також схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).

Аналіз змісту вищезазначених норм права свідчить про те, що оскільки Кабінет Міністрів України постановою від 07.11.2007 № 1294 делегував право визначати розміри посадових окладів у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, зокрема, Міністру оборони України, то наказ останнього про встановлення розмірів таких посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.

В даному випадку, позивач був звільнений як військовослужбовець з викладача військового училища - з посади старшого викладача кафедри тактики. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на перерахунок та виплату пенсії відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377.

Таким чином, відповідач повинен був перерахувати розмір пенсії позивачу, обчисливши розмір пенсії з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до Наказу №377 та виплачувати позивачу пенсію з урахуванням підвищення, але відповідач протиправно не зробив такі дії, в т.ч. і після отримання довідки від ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Втрата чинності Наказу № 377 з 30.12.2013 року не є підставою для нездійснення перерахунку чи зменшення розміру пенсії позивачу, оскільки Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належить громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства. Дані висновки узгоджуються із правовою позицією Верховного Суду України, яка висловлена у постанові від 06.02.2012 р. по справі № 21-322а11.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Також суд відмовляє в задоволенні вимог позивача щодо зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", враховуючи наступне.

Судом встановлено, що 11.06.2012 Сумським обласним військовим комісаріатом на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 на ім'я ОСОБА_1 видана довідка № 47542. Вказана довідка містить інформацію про грошове забезпечення позивача за нормами чинним на 01.04.2012, про що зазначено в самій довідці (а.с. 19).

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 встановлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків. Згідно з довідкою про перерахунок пенсії, з 01.07.2012 позивачу перераховано та підвищено пенсію, виходячи із суми грошового забезпечення, з якого була призначена пенсія (а.с. 18, 45 зворот. стор.).

В даному випадку, перерахунок згідно зміненим розмірам грошового забезпечення по Наказу Міноборони України №377 від 28.07.2008 з 30.12.2013 повинно бути здійснено відповідачем на підставі довідки № 47542 вих.. №11/47542/729 від 29.03.2019, складеної Сумським обласним військовим комісаріатом про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 №814, який набрав чинності з 30.12.2013.

Таким чином суд відмовляє у задоволенні вимог ОСОБА_1 про зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідним вийти за межі позовних вимог та зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії з 01.09.2008 на підставі довідки №47542 ІНФОРМАЦІЯ_1 (вихідний від 29.03.2019 № 11/47542/729) на підставі наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377; та з 30.12.2013 на підставі довідки №47542 ІНФОРМАЦІЯ_1 (вихідний від 29.03.2019 № 11/47542/729), про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 №814, з урахуванням проведених виплат.

При цьому суд відмовляє в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною дії та бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку, оскільки належним способом захисту порушеного права є саме зобов'язання відповідача здійснити такий перерахунок, що і задоволено судом, про що зазначено вище.

Крім того, стосовно строку звернення до суду, суд вважає за необхідне зазначити наступне. Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовані правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та строки перерахунку пенсій, врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Згідно ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Судом встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку із набуттям чинності Наказами № 377 не проведений саме з вини державних органів, оскільки при зміні грошового забезпечення, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, проведення перерахунку пенсії не було зроблено, тобто право позивача на зазначений перерахунок не обмежено будь - яким строком.

Щодо вимог позивача в частині зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області виплатити заборгованість з урахуванням коефіцієнтів інфляції та трьох процентів річних від простроченої суми за весь період затримки виплати, суд зазначає, що вказані вимоги є передчасними, оскільки відсутні підстави вважати, що право на отримання такої компенсації при здійсненні перерахунку та виплати пенсії буде порушено відповідачем. Задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який на момент розгляду справи відсутній, що суперечить завданням адміністративного судочинства, вимоги заявлені передчасно.

Враховуючи задоволення позовних вимог позивачу за рахунок суб'єкта владних повноважень підлягає відшкодуванню сума судового збору, сплачена при зверненні до суду.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (і.к. НОМЕР_1 ) з 01.09.2008 на підставі довідки №47542 ІНФОРМАЦІЯ_1 (вихідний від 29.03.2019 № 11/47542/729) на підставі наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377; та з 30.12.2013 на підставі довідки №47542 ІНФОРМАЦІЯ_1 (вихідний від 29.03.2019 № 11/47542/729), про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 №814, виходячи із 90 % грошового забезпечення з урахуванням проведених виплат

В задоволенні інших вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) суму судового збору в розмірі 768,40 грн.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 29.07.2019.

Суддя С.М. Гелета