про закриття провадження в адміністративній справі
29 липня 2019 р. № 400/1519/19
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2
до відповідача:Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001
про:визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (далі - відповідач, Департамент), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у квартирі АДРЕСА_3 ;
- зобов'язати Департамент з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у квартирі АДРЕСА_3 .
Ухвалою від 23.05.2019 року суд відкрив провадження у справі та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначила, що 30.03.2019 року при перевірці себе у списках виборців на ДВК 480847 позивач виявила, що крім неї у її квартирі зареєстрований ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . На звернення позивача щодо проведення службового розслідування з питання реєстрації проживання іншої особи у її квартирі, позивач отримала відповіді з посиланням на порядок зняття з реєстрації місця проживання та відомості про те, що ОСОБА_2 зареєстрований за місцем її проживання. Зазначена особа позивачу невідома, не є співвласником квартири, в квартирі разом з позивачем не проживає, а реєстрація місця проживання даної особи за адресою позивача є протиправною та незаконною.
Відповідач надав заперечення по справі, в яких вказав, що проведеною за зверненням позивача перевіркою було встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ще з 01.12.1996 року. Відомості щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання ведуться та поповнюються у реєстрі територіальної громади м. Миколаєва Департаментом з 04.04.2016 року, тому відповідач здійснює свої повноваження на основі, зокрема, інформації з Державного реєстру виборців. Станом на 18.07.2019 року, на підставі Акту щодо усунення виявлених недоліків/порушень, відповідачем внесено зміни до відомостей реєстру територіальної громади, за адресою позивача значиться лише вона.
Суд розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
З'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:
Позивач є одноосібним власником квартири АДРЕСА_3 з часткою 1/1. Право власності зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується Інформаційною довідкою 166231188 від 11.05.2019 року, реєстраційний № майна 12644703. З 01.06.2017 року позивач є єдиним власником та єдиною особою, яка зареєстрована за вказаною адресою, що підтверджується Довідкою (форма 3) від 26.07.2017 року за вих. № 1917, виданої ЖЕК № 15 ЖКП «Південь».
30.03.2019 року при перевірці себе у списках виборців на ДВК 480847 позивач виявила, що крім неї в її квартирі зареєстрований ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В той же день позивачем складено заяву на ім'я голови ДВК 480847 про виявлений факт з проханням виключити особу ОСОБА_2 зі списку виборців до початку виборів Президента України. Відповідь на свою заяву позивач не отримала, виправлення не внесені.
03.04.2019 року позивач звернулася до Департаменту та отримала Відомості про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку № 19.03.03-24Д/1089/19 від 03.04.2019 року, з яких вбачається що крім позивача у квартирі АДРЕСА_3 також зареєстрований ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
03.04.2019 року позивач звернулась до Департаменту з заявою щодо проведення службового розслідування щодо факту незаконної реєстрації ОСОБА_2 у квартирні позивача.
Листом від 08.05.2019 року № 19.01-17/Д-50/19 відповідач надав позивачу відповідь , з якої вбачається, що на підставі перевірки факту реєстрації місця проживання ОСОБА_2 останнє значиться зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_4 . Та повідомлено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11; рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку.
Згідно Відомостей про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку № 19.03.03-25/І/2511/19 від 11.05.2019 року, крім позивача у квартирі АДРЕСА_3 також зареєстрований ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Не погоджуючись з вказаним, з метою поновлення своїх порушених прав та законних інтересів, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Приймаючи рішення у справі, суд виходить з наступного:
Відповідно до змін, внесених до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації адміністративних послуг» від 10.12.2015 року № 888-VIII, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад делеговані повноваження у сфері реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб з 04.04.2016 року.
Відповідно до Порядку одноразової передачі відомостей Державного реєстру виборців для створення реєстру територіальної громади реєстр територіальної громади міста Миколаєва сформований на основі відомостей Державного реєстру виборців.
На підставі звернення позивача щодо виявлення факту реєстрації місця проживання сторонньої особи - ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_4 , Департаментом було проведено перевірку даного факту та встановлено, що місце проживання ОСОБА_2 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_4 з 01.12.1996 року і по теперішній час.
З матеріалів, доданих до заперечень вбачається, що 15.04.2019 року директор Департаменту звернувся до начальника відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця в м. Миколаєві із запитом органу державної влади, підприємства, установи, організації, закладу щодо доступу до персональних даних щодо ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Актом щодо усунення виявлених недоліків/порушень від 13.06.2019 року, складеного Управлінням Державної міграційної служби України в Миколаївській області, виявлено, що відомості про реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_4 внесені помилково, оскільки згідно картки прописки (форми А) та поквартирної картки (форми Б), ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 .
Зазначеним актом наголошено про необхідність внесення змін до відомостей реєстру територіальної громади з уточненням даних місця реєстрації в частині нумерації будинку та надання ОСОБА_1 уточнених Відомостей про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку.
В матеріалах справи наявна Довідка про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку від 18.07.2019 року № 19.03.03-24Д/2481/19, відповідно до якої за адресою: АДРЕСА_4 зареєстрована лише одна особа - ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Отже, виходячи з відзиву відповідача та наявних у матеріалах справи документів, суд робить висновок, що відповідач фактично виконав вимоги позивача та усунув порушення її прав та інтересів шляхом внесення відповідних змін місця реєстрації проживання ОСОБА_2 та наданням уточнених відомостей про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку.
За таких обставин, провадження у справі підлягає закриттю в порядку п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України.
Згідно ч. 2 ст. 238 КАС України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Одночасно з цим, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Отже, суд роз'яснює позивачу його право подати клопотання про повернення судового збору.
Керуючись ст.ст. 238, 239, 248, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) до Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 41210422) про визнання протиправними дій щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у квартирі АДРЕСА_3 та зобов'язання зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у квартирі АДРЕСА_3 - закрити.
2. Ухвалу направити сторонам у справі.
Ухвала може бути оскаржена.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Ухвала підписана суддею 29.07.2019 року.
Суддя О.В. Малих