справа №1.380.2019.000641
18 липня 2019 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.,
секретар судового засідання Лубоцька Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення та виплату грошової компенсації,-
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3) в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати пункт 5 протоколу № 11 від 20.06.2018 року комісії по розгляду оформлення і призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського Національної поліції Головного управління НП у Львівській області в частині, що стосується позивача ОСОБА_1 ;
- зобов'язати відповідача прийняти рішення про виплату одноразової грошової допомоги на користь позивача, ОСОБА_1 , оскільки для його прийняття виконані всі умови, визначені Законом, та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу в розмірі 463 250 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає наступне. ОСОБА_1 01 лютого 2018 року звернувся з письмовою заявою (рапортом) до Головного управління Національної поліції у Львівській області про виплату позивачу одноразової грошової допомоги внаслідок втрати працездатності із всіма необхідними підтверджуючими документами. Листом позивача було повідомлено про відмову у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з невідповідністю діагнозу за яким встановлено втрату працездатності. Позивач вважає таку відмову протиправною з огляду на те, що виключно МСЕК встановлюють причину інвалідності звільнених зі служби осіб відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1317 від 03.12.2019 року «Питання медико-соціальної експертизи», з врахуванням висновку ВЛК про причинний зв'язок їх захворювань, і тільки рішення МСЕК має відношення до оформлення грошової допомоги. Просив позов задоволити.
Ухвалою суду від 01 березня 2018 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі.
Вказаною ухвалою суду встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали від 01.03.2019 року для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Ухвалою суду від 13 травня 2019 року заяву позивача про уточнення позову прийнято до розгляду.
Протокольною ухвалою суду від 06 червня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Відповідач скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву та просив у задоволенні позову відмови з огляну на наступне. Відповідно до частини 5 розділу IV Порядку та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом МВС України № 4 від 11.01.2016 року, виділення коштів органам поліції для виплати одноразової грошової допомоги здійснюється фінансовим підрозділом центрального органу управління поліції шляхом розподілу асигнувань в межах коштів, передбачених державним бюджетом для Національної поліції України на зазначені цілі. Розрахунок потреби в коштах для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається органами поліції до фінансового підрозділу МВС за встановленою формою. Висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належать до сфери управління Національної поліції - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа на яку покладено виконання таких функцій. Рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги приймається керівником органу поліції або навчального закладу в якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав для такої відмови.
В судове засідання 18.07.2019 позивач не прибув, подав заяву про розгляд справи без його участі, просив позовні вимоги задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, хочу був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
ОСОБА_1 перебував на службі в органах внутрішніх справ з 1994 року до 06.11.2015 року та з 07.11.2015 року 30.09.2017 року на службі в Національній поліції України на посаді старшого оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Галицького ВП Головного управління Львівської області.
Наказом Головного управління Національної поліції у Львівській області № 774 о/с від 29.09.2017 року майора поліції ОСОБА_1. старшого оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Галицького відділу поліції ГУНП звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» з 30 вересня 2017 року (через хворобу).
23 січня 2018 року за результатами медичного огляду, військово-лікарською комісією ДУ ТМО МВС України по Львівській області ОСОБА_1 встановлено III групу інвалідності, причина інвалідності - травма, пов'язана з виконанням службових обов'язків.
Позивач звернувся із заявою (рапортом) до відповідача, в якій просив здійснити йому виплату одноразової грошової допомоги в зв'язку з інвалідністю ІІІ групи, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ згідно п.3 ст.97, ч.1 ст.100 Закону України «Про Національну поліцію».
Головне управління Національної поліції у Львівській області листом від 27.06.2018 року № 497/05/10-2018 відмовило ОСОБА_1 у задоволенні вищевказаної заяви у зв'язку з невідповідністю діагнозу за яким установлено втрату працездатності.
Відповідно до витягу з протоколу комісії із оформлення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського ГУ НП у Львівській області від 20.06.2018 року №11, пунктом 5 у призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 відмовлено, у зв'язку з тим, що за даними виписки з акта огляду медико - соціальною експертною комісією. Від 23.01.2018 року №807059 та свідоцтва про хворобу ВЛК від 27.09.2017 року №389, встановлено невідповідність діагнозу за яким установлено втрату працездатності переліку хвороб, отриманих під час проходження служби, згідно з законодавством України.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Закон України «Про Національну поліцію» № 580 - VIII від 02.07.2015 року, який набрав чинності 07 листопада 2015 року.
Відповідно до частини 1 статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі:
1) загибелі поліцейського, що настала внаслідок протиправних дій третіх осіб, або під час учинення дій, спрямованих на рятування життя людей або усунення загрози їхньому життю, чи в ході участі в антитерористичній операції, під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або смерті поліцейського внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого за зазначених обставин;
2) смерті поліцейського, що настала під час проходження ним служби в поліції;
3) визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;
4) визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;
5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності;
6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного із проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності.
Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 4 від 11 січня 2016 року затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за № 163/28293, який набрав чинності 29 лютого 2016 року (далі - Порядок №4).
Підпунктом 4 пункту 5 розділу 1 Порядку № 4, зі змінами та доповненнями внесеними наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12.09.2016 року № 916, передбачено, що одноразова грошова допомога призначається у випадку пов'язаному з проходженням служби в органах внутрішніх справ - обставина, яка виникла внаслідок отриманого поліцейським захворювання або поранення (контузії, травми або каліцтва) під час проходження служби в органах внутрішніх справ.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 4 днем виникнення права на отримання ОГД у разі встановлення поліцейському інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Відповідно до пунктів 2, 3, 5 Розділу ІІІ цього Порядку посадові особи поліції у межах своїх повноважень повинні сприяти особам, які мають право на призначення і отримання одноразової грошової допомоги відповідно до законодавства України, в отриманні та оформленні ними документів, необхідних для своєчасного ухвалення рішення про призначення і виплату зазначеної допомоги.
Разом з цим, передумовою виплати позивачу одноразової грошової допомоги є дотримання певної процедури та послідовності.
Так, пунктом 3 розділу ІІІ Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського передбачено, що заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.
Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ зазначеного Порядку для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає фінансовому підрозділу: 1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності; 2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії, які звіряються з оригіналом документа: 1) довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; 2) постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; 3) акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; 4) сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; 5) документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).
Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського фінансові підрозділи в десятиденний строк з дня реєстрації документів готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, форма якого наведена у додатку 2.
Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівником фінансового підрозділу та керівником підрозділу, де проходить (проходив) службу поліцейський.
Зазначений висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє: в апараті Національної поліції - Голова Національної поліції України або особа, на яку покладено виконання таких функцій; у міжрегіональних органах Національної поліції - начальник органу або особа, на яку покладено виконання таких функцій; у головних управліннях Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві - начальник Головного управління Національної поліції або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
Пунктом 2 розділу IV Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлено, що керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції) у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.
Враховуючи вищевикладене, одноразова грошова допомога є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які на підставі закону мають право на її отримання.
Зазначене положення Закону застосовується виключно за обов'язкової одночасної наявності трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення):
1.інвалідності повинна наступити внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції;
2.інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції;
3.причина звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції
Вказаний висновок викладений у Постанові Верховного Суду від 22.01.2019 про справі №2340/2663/18 (провадження №К/9901/67675/18) і в постанові від 19.09.2018 по справі №373/1188/16-а (провадження №К/9901/23186/18) та в силу приписів ч.5 ст. 242 КАС України має враховуватись судом при виборі та застосуванні норм права до спірних правовідносин.
З матеріалів справи вбачається, що у позивача присутні три обов'язкові умови для призначення одноразової грошової допомоги поліцейським. Факт втрати працездатності внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ підтверджується довідкою про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серія 12 ААА № 002752 причиною втрати професійної працездатності є свідоцтво про хворобу № 389 від 27.09.2017 року, внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в поліції. Інвалідність, згідно вищезазначеної довідки, позивачу встановлена 23.11.2018 року, а позивач звільнений зі служби в поліції з 30.09.2018 року згідно наказу № 774о/с від 29.09.2017 року. Причиною звільнення зазначено «через хворобу».
Щодо твердження відповідача про невідповідність діагнозів в виписці з акта огляду МСЕК серія 12 ААА № 807059 від 23.11.2018 року та постанові ВЛК в свідоцтві про хворобу № 389 від 27.09.2017 року М(ВЛ ) К ДУ «ТМО МВС України по Львівській області», то суд зазначає, що в матеріалах справи є відповідь на КП ЛОР «Львівській обласний центр медико-соціальної експертизи» на лист Головного управління НП у Львівській області.
Головним управлінням НП у Львівській області скеровувались запити до ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» з проханням підтвердити або спростувати, що діагноз по травмі пов'язаній з виконанням службових обов'язків зазначений у виписці МСЕК №807059 від 23.01.2018 року ОСОБА_1 відповідає переліку хворіб у п.11 Свідоцтва про хворобу ВЛК №389 від 27.09.2017 ,як «Захворювання пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ» згідно чинного законодавства.
У відповідь на такі звернення ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» надано відповідь від 01.03.2018 року вказано, що постанови ВЛК приймаються на час фактичного огляду особи, тільки за достовірність своїх постанов ВЛК несе відповідальність. Якщо є підстави для сумніву щодо відповідності рішення Обласної МСЕК №1, пропонують звернутись з запитом до Обласної МСЕК №1 з проханням надання пояснень з приводу невідповідності діагнозів і постанов у їхніх рішеннях щодо ОСОБА_1 Тільки МСЕК має право встановлювати інвалідність і їх рішення мають відношення до оформлення грошової допомоги. Роз'яснення, твердження М (ВЛ)К щодо рішень МСЕК не можуть бути основою для фінансових органів.
З аналогічним запитом відповідач звертався до КЗ ЛОР «Львівський обласний центр медико - соціальної експертизи». У відповідь на такі звернення КЗ ЛОР «Львівський обласний центр медико - соціальної експертизи» листом від 14.03.2018 року повідомлено відповідача про те, що ОСОБА_1 вперше проходив медико-соціальну експертну комісію 13.12.2017-23.01.2018 року. Рішенням Обласної МСЕК № 1 його визнано інвалідом III групи терміном на один рік (довідка МСЕК серії 12ААА № 807059). Причина інвалідності - травма, пов'язана з виконанням службових обов'язків. Також, ОСОБА_1 встановлено 45% втрати професійної працездатності згідно Свідоцтва про хворобу ВЛК ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» від 27.09.2017 року №389. Обласна МСЕК № 1 встановила групу інвалідності ОСОБА_1 . керуючись п. 11 Свідоцтва про хворобу ВЛК ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» від 27.09.2017 року № 389, а саме: «стан після забою м'яких тканин голови, забійної гематоми голови (19.02.2014 року). Травма, так пов'язана з виконанням службових обов'язків». Також, діагноз: травматична хвороба мозку внаслідок забою м'яких тканин голови, забійної гематоми голови (19.02.2014 року) підтверджений неврологічним відділенням Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (виписка із медичної кратки стаціонарного хворого № 30786). Тому вважають, що рішення Обласної МСЕК №1 стосовно ОСОБА_1 є законним та обґрунтованим.
Відтак, враховуючи відповідь КП ЛОР «Львівській обласний центр медико-соціальної експертизи» від 14.03ю2018 №101 на лист Головного управління НП у Львівській області, суд вважає що висновки відповідача про невідповідність діагнозів в виписці з акта огляду МСЕК серія 12 ААА № 807059 від 23.11.2018 року та постанові ВЛК в свідоцтві про хворобу № 389 від 27.09.2017 року М(ВЛ ) К ДУ «ТМО МВС України по Львівській області», як на підставу у відмові у виплаті одноразової грошової допомоги позивачу неправомірними.
Статтею 101 Закону України «Про Національну поліцію», визначено підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком:
а) учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням;
б) учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;
в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом);
г) подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги.
Відповідач доказів наявності обставин, визначених ст.101 Закону України «Про Національну поліцію» не надав, як і відзиву на позов.
При цьому, відповідно до п.5 розділу 1 Порядку №4, одноразова грошова допомога не призначається і не виплачується за наявності підстав, визначених ст.101 Закону №580 -VIII.
Оскільки серед зазначених у спірному рішенні підстав для відмови не визначено підстави, визначені ст.101 Закону України «Про Національну поліції», відтак суд приходить про необґрунтованість та безпідставність рішення відповідача в частині відмови в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .
Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправним рішення комісії по розгляду оформлення і призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського Національної поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , оформлене пунктом 5 протоколу № 11 від 20.06.2018 року є обґрунтовані та підлягають до задоволення.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача прийняти рішення про виплату одноразової грошової допомоги на користь позивача, ОСОБА_1 та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу в розмірі 463250 грн., то суд зазначає наступне.
В матеріалах справи відсутній акт розслідування нещасного випадку Н-1 та Н-5, висновок службового розслідування та інші документи, які підтверджують визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків відповідно до пункту 3 частини першої статті 97 Закону України «Про Національну поліцію».
Відповідно до ч. 4. Ст.245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Оскільки матеріали справи не містять всіх документів на підтвердження того, що для прийняття рішення відповідачем про призначення та виплату одноразової грошової допомоги позивачем виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, відтак належним способом захисту є зобов'язання відповідача розглянути повторно заяву (рапорт) ОСОБА_1 від 01.02.2018 року про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відтак, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позову частково: визнати протиправним рішення комісії по розгляду оформлення і призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського Національної поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області в частині відмови в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , оформлене пунктом 5 протоколу № 11 від 20.06.2018 року; зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області розглянути повторно заяву (рапорт) ОСОБА_1 від 01.02.2018 року про виплату йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності ІІІ групи, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. У задоволенні іншої частини позовних вимог слід відмовити.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставіп.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» (посвідчення від 05.11.2015 року серії НОМЕР_3).У відповідності до статті 139 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення та виплату грошової компенсації - задовольнити частково.
Визнати протиправним рішення комісії по розгляду оформлення і призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського Національної поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області в частині відмови в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , оформлене пунктом 5 протоколу № 11 від 20.06..2018 року.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3; код ЄДРПОУ 40108833) розглянути повторно заяву (рапорт) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) від 01.02.2018 року про виплату йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності ІІІ групи, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 29.07.2019 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна