Ухвала від 29.07.2019 по справі 360/2995/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

29 липня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/2995/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (93100, Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22а) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

10 липня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (далі - відповідач), у якому позивач просить суд:

- визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради протиправними;

- скасувати відмову Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради в призначенні субсидії від 23 травня 2019 року;

- прошу зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради провести повторний розгляд призначення субсидії з початку опалювального сезону в 2018 році у м. Лисичанську.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що позивач 28 жовтня 2018 року подала документи на отримання субсидії онлайн. 29 жовтня 2018 року на електронну пошту позивача прийшла відповідь про те, що за результатом розгляду заяви прийнято рішення про призначення позивачу житлової субсидії. 29 жовтня 2018 року позивач звернулась до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради для того, щоб подати документи особисто, проте прийом призначили тільки на 15 листопада. 15 листопада у позивача забрали документи та повідомили, що субсидія буде призначена.

Як зазначила позивач, у неї були невеликі борги з оплати житлово-комунальних послуг, проте вони були погашені протягом менше 2-х місяців з початку опалювального сезону, про що було вчасно надано підтверджуючі документи до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради. Проте, на думку позивача в управлінні навмисно не прийняли документи про сплату боргу.

09 січня 2019 року позивачем повторно подано до управління документальне підтвердження сплати боргу. В управлінні відмовились приймати зазначені довідки, мотивуючи це тим, що вони неправильного зразка. 22.01.2019 засобами поштового зв'язку позивач отримала відмову у призначенні субсидії.

Після цього позивач неодноразово зверталась зі скаргами на дії управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради щодо відмови у призначенні субсидії.

Станом на теперішні час субсидія позивачу не призначена.

Ухвалою суду від 11.07.2019 позовна заява залишена без руху із надання позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 23.07.19 продовжено строк для усунення недоліків.

26.07.2019 позивач усунув недоліки позовної заяви.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Після усунення недоліків зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Позивачем надано клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем.

Згідно з частинами першою, другою статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до положень частин першої, другої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Пунктом 3 частини першої статті 8 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" регламентовано, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

З метою дотримання права позивача на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та відстрочити позивачу сплату судового збору у розмірі 768,40 гривень до ухвалення судового рішення у справі.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

З вищевикладених підстав суд вважає за необхідне витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.

Відповідно до п. 3 частини 6 статті 12, статей 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України вказана справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії.

Відстрочити сплату судового збору у розмірі 768,40 грн за подання до суду позовної заяви до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинити певні дії в адміністративній справі № 360/2995/19 до ухвалення судового рішення у справі.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надіслати суду:

- відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів;

- завірену належним чином копію особової справи ОСОБА_1 ;

- заяву ОСОБА_1 про призначення субсидії від 26.10.2018 та рішення за наслідками розгляду даної заяви.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Справа розглядатиметься суддею Секірською А.Г. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

СуддяА.Г. Секірська