ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про повернення позовної заяви
"29" липня 2019 р. Справа № 300/1539/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірним і скасування розпорядження та зобов'язання до вчинення дій, -
18.07.2019 ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірним і скасування розпорядження відповідача про припинення виплати пенсії ОСОБА_1 та зобов'язання відновити ОСОБА_1 призначену їй пенсію за віком з 01 вересня 2018 року по листопад 2018 року включно.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.07.2019 дану позовну заяву залишено без руху, у зв'язку з її невідповідністю вимогам частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліку шляхом подання належних доказів свого майнового стану за 2018 рік (довідка про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видана органами Державної фіскальної служби України, довідка пенсійного органу про виплачену пенсію позивачу за 2018 рік) або ж документа про сплату судового збору у розмірі 1 536,80 грн.
Ухвалою про залишення позовної заяви без руху від 22.07.2019 також роз'яснено позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
24.07.2019 позивач подала через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду заяву, до якої додала довідку про доходи Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.07.2019 за №191.
Як зазначено судом в ухвалі від 22.07.2019, відповідно до пунктів 1, 3 частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік (пункт 1), предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю (пункт 3).
Частиною 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Суд звертає увагу, що згідно змісту довідки про доходи Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.07.2019 за №191, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію в разі втрати годувальника. Сума пенсії ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 31.12.2018 складає 53 638,11 грн.
Таким чином, суд констатує, що 5% доходу позивача згідно вказаної довідки становить 2 681,91 грн.
Однак, як відзначив суд в ухвалі Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.07.2019, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими ОСОБА_1 позовними вимогами немайнового характеру складає 1 536,80 грн.
Отже, враховуючи ту обставину, що 5% доходу позивача становить 2 681,91 грн., що є більшим за розмір судового збору, який необхідно сплатити позивачу за подання до адміністративного суду вказаного адміністративного позову із заявленими двома вимогами немайнового характеру (1 536,80 грн.), то суд не може звільнити позивача від сплати судового збору згідно положень статті 8 Закону України «Про судовий збір».
За таких обставин суд дійшов висновку, що позивачем в порушення вимог Закону України «Про судовий збір», не сплачено судовий збір, та, як наслідок, не виконано вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 22.07.2019, а тому даний позов слід повернути позивачеві з усіма доданими до нього матеріалами.
Пунктом 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Частиною 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. 169, 241-243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірним і скасування розпорядження та зобов'язання до вчинення дій - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кафарський В.В.