Постанова від 22.07.2019 по справі 711/3575/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №711/3575/19

Номер провадження 1-в/711/340/19

22 липня 2019 року

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси подання т.в.о. начальника Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_2 про можливість встановлення адміністративного нагляду та обмежень засудженому ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Мартинівка Канівського району Черкаської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 12.11.2015 за ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України з призначенням покарання, із застосуванням положень ч. 1 ст. 70 КК України, у виді трьох років позбавлення волі, з конфіскацією всього майна, яке є особистою власністю обвинуваченого,

ВСТАНОВИВ:

Т.в.о. начальника Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області підполковник поліції ОСОБА_2 звернувся до суду із поданням про встановлення щодо засудженого ОСОБА_3 адміністративного нагляду.

Подання мотивує тим, що останній, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, вчиняє адміністративні правопорушення.

За час проживання за адресою: АДРЕСА_1 , відносно ОСОБА_3 надходили скарги негативного характеру на належну поведінку за місцем проживання, та з даним громадянином були проведені профілактичні бесіди з приводу неприпустимості вчинення адміністративних правопорушень, а також попереджено, про можливість в подальшому встановлення відносно останнього адміністративного нагляду з відповідними обмеженнями.

Так, незважаючи на неодноразові бесіди та попередження з даного приводу, ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративними наглядом, 23.10.2018 був відсутній за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені обмеження адміністративного нагляду та продовжує вчиняти правопорушення.

В зв'язку із цим до нього може бути застосований п. «в» ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

В судове засідання представник Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області не з'явився, про причину неявки суду не повідомив, був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи.

В судове засідання засуджений ОСОБА_3 не з'явився. Згідно листа КНП «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» Черкаської обласної ради від 17.07.2019 № 1087/01-09 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , перебуває на стаціонарному лікуванні з 14.05.2019 по теперішній час. ОСОБА_3 повідомлений про дату і час судового засідання 11.07.2019.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 539 КПК України неприбуття представника Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, засудженого ОСОБА_3 в судове засідання не є перешкодою розгляду подання.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку, що у встановленні адміністративного нагляду за засудженим ОСОБА_3 слід відмовити з наступних підстав.

Вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 12.11.2015 ОСОБА_3 був визнаний винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України та останньому призначено покарання, із застосуванням положень ч. 1 ст. 70 КК України, у виді позбавлення волі строком три роки, з конфіскацією всього майна, яке є особистою власністю обвинуваченого.

Відповідно до відомостям довідки про звільнення з місць позбавлення волі серія ЧРК № 627624 виданої 26.04.2018 ДУ «Старобабанівська виправна колонія (№92)» був звільнений із місць позбавлення волі по відбуттю покарання 26.04.2018.

Згідно положень ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до положень п. «в» ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ", підставами для встановлення адміністративного нагляду є: матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Згідно п. «в» ст. 3 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою

Відповідно до роз'яснень, наданих в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, щодо осіб, зазначених у п."в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", повинен перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обгрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.

Отже, зверненню до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду повинно передувати попередження органів поліції з приводу не припустимості неправомірної поведінки засудженого. Не дивлячи на те, що у поданому до суду поданні зазначено, що із засудженим були проведені профілактичні бесіди, а також оголошено попередження, до матеріалів справи не було додано доказів, які підтверджують проведення цих профілактичних заходів.

На підставі вищевикладеного, а також враховуючи довготривалість лікування засудженого, що підтверджується листом КНП «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» Черкаської обласної ради від 17.07.2019 № 1087/01-09, суд приходить до висновку про відсутність законних підстав для задоволення подання.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3-5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ", суддя,

УХВАЛИВ:

У задоволенні подання т.в.о. начальника Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_2 про можливість встановлення адміністративного нагляду та обмежень засудженому ОСОБА_3 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: ОСОБА_1