26.07.2019
№ 642/4752/19
3/642/1257/19
26 липня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Проценко Л.Г., розглянув матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Харкова, громадянки України, яка зареєстрована та мешкає: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, суд -
Стосовно ОСОБА_1 09 липня 2019р. оперуповноваженим УЗЕ в Харківській області Департаменту захисту економіки НП України лейтенантом поліції Лізгун В.С. було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, де зазначено, що ОСОБА_1 працювала на посаді головного державного інспектора відділу реєстрації та обліку платників податків управління обслуговування платників Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області з 26.12.2017р. та була звільнена з цієї посади 17.04.2018р. наказом Центральної ОДПІ м.Харкова №25-о від 17.04.2018р., і, відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», її посада була віднесена до суб'єктів, на яких поширюється дія цього закону. ОСОБА_1 була зобов'язана до 01.04.2019р. подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2018р. рік. Проте, декларацію за 2018 рік ОСОБА_1 фактично подала лише 10 квітня 2019 року.
Датою вчинення адміністративного правопорушення зазначено 10 квітня 2019 року.
Датою виявлення адміністративного правопорушення оперуповноважений УЗЕ в Харківській області Департаменту захисту економіки НП України лейтенантом поліції Лізгун В.С. зазначає дату складання даного протоколу, тобто 09.07.2019р.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, та зазначила, що не подала вчасно декларацію за 2018 рік, оскільки вважала, що для неї дата подання декларації, як для звичайної фізичної особи встановлена до 01 травня 2019р., а не до 01 квітня 2019р., так як вона в 2019 році вже не була державним службовцем. До 01 квітня 2019р. вона не встигла отримати коректну довідку про доходи свого чоловіка, щоб внести ці відомості у декларацію. Також, зазначила, що на даний час сплинув тримісячний строк притягнення її до відповідальності, який слід рахувати з 10.04.2019р. Умислу на вчинення адміністративного правопорушення вона не мала.
Прокурор Кіншакова Н.В. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Кіншакову Н.В., дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, приходить до висновку про те, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088, зі змінами, визначено два етапи початку роботи системи.
31.03.2019 року є кінцевою датою для подання щорічної декларації за 2018 рік суб'єктами декларування.
Як вбачається з наданих матеріалів, оперуповноважений УЗЕ в Харківській області Департаменту захисту економіки НП України лейтенантом поліції Лізгун В.С. 15.05.2019р. склав рапорт про виявлення даного правопорушення, та зареєстрував його 17.05.2019р.
09 липня 2019 року було складено протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов до суду 10 липня 2019 року.
Отже, датою виявлення факту несвоєчасного подання декларації є 15 травня 2019 року (тобто дата складання рапорту), а не дата складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
При цьому слід зауважити, що адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, не є триваючим, подія адміністративного правопорушення є разовою - тобто в даному випаду адміністративне правопорушення є вчиненим у разі неподання декларації до 00:01 год. 01.04.2019 року., і строк для накладення адміністративного стягнення має обраховуватись з дня його вчинення, як це передбачено ч.3 ст.38 КУпАП.
Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення стаття 280 КУпАП.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Таким чином, на час надходження даного матеріалу до суду 10 липня 2019 року сплинув тримісячний строк з дня виявлення адміністративного правопорушення - тобто з 01 квітня 2019 року.
Керуючись ст.ст. 38, ч.1 ст.172-6, п.7 ст. 247, 221, 279-280, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Ленінський районний суд м.Харкова.
Суддя Л.Г. Проценко