Ухвала від 22.07.2019 по справі 280/4760/18

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

22 липня 2019 року м. Дніпросправа № 280/4760/18

Суддя Третього апеляційного адміністративного суду Чумак С.Ю., перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Охоронне агенство Троян" про перегляд постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року за нововиявленими обставинами у справі № 808/4760/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Охоронне агенство Троян" до Головного управління Держпраці у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу.

Запорізького окружного адміністративного суду 20.12.2018 280/4760/18 визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними та скасування постанов відповідача від 9 жовтня № ЗП 1813/568/АВ/П/ПТ/ТД-1ФС і № ЗП 1813/568/АВ/П/ПТ/ІП-2ФС.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року адміністративний позов задоволений.

Не погодившись з рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу.

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Запорізькій області задоволено частково.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року у справі № 2890/4760/18 скасовано в частині визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпраці у Запорізькій області про накладення штрафу уповноваженими особами № № ЗП 1813/568/АВ/П/ПТ/ТД-1ФС від 09.10.2018 і в задоволенні позову в цій частині відмовлено.

У іншій частині рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року у справі № 2890/4760/18 залишено без змін.

18.06.2019 до Третього апеляційного адміністративного суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Охоронне агенство Троян" про перегляд постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року за нововиявленими обставинами у справі № 808/4760/18.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2019 року витребувано із Запорізького окружного адміністративного суду матеріали адміністративної справи № 808/4760/18, яка 15 липня 2019 року надійшла до суду апеляційної інстанції.

Вивченням заяви встановлено, що вона підлягає залишенню без руху за такими підставами.

Так, відповідно до вимог п. 2 ч. 3 ст. 364 КАС України до заяви про перегляд судових рішень, зокрема, за нововиявленими обставинами додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

При цьому, у п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами справляється судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Як вбачається, позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу на суму 111690 грн. та на суму 3723 грн., що свідчить про подання юридичною особою позову з вимогами майнового характеру.

Судом першої інстанції позов задоволений. Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 18.04.2019 рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року у справі № 2890/4760/18 скасовано в частині визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпраці у Запорізькій області про накладення штрафу уповноваженими особами № № ЗП 1813/568/АВ/П/ПТ/ТД-1ФС від 09.10.2018 і в задоволенні позову в цій частині відмовлено.

Заявник у заяві просить переглянути постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року за нововиявленими обставинами.

Згідно з ч. 4 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).

Отже, враховуючи те, що заява подана про перегляд судового рішення в частині відмови у позові, то сума судового збору, яка підлягала сплаті за подання адміністративного позову вираховується щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог, а саме подання юридичною особою позову з вимогою про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу на суму 111690 грн.

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції чинній на момент подання позовної заяви), ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 1762 грн.

Таким чином, розмір судового збору, який підлягав сплаті при заявленні позовної вимоги про скасування постанови на суму 111690 грн розмір судового збору складав 1762 грн (1,5%*111690=1675,35, що є менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Отже, оскільки при поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 1762 грн, то при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду заявнику апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі 2643 грн (1762*150%=2643).

Так, до заяви заявником долучене платіжне доручення від 12.06.2019 № 917, відповідно до якого Охоронним агенством "Троян" сплачено судовий збір у розмірі 1921 грн.

Враховуючи те, що ставка судового збору за подання заяви у цій справі становить 2643 грн, то з урахуванням вже оплаченої суми, заявнику необхідно доплатити судовий збір у розмірі 722 грн.

Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору:

Отримувач коштів: УК у Шевчен.р.м.Дніпра/Шев.р/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО): 899998

Рахунок отримувача: 34317206081005

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу:

*;101;__________(код клієнта:

· ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8),

· реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);

Судовий збір, за апеляційною скаргою ___________ (ПІБ особи чи назва установи, організації, яка подає апеляційну скаргу), Третій апеляційний адміністративний суд.

Відповідно до ч. 3 ст. 366 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З огляду на вищевикладене, суд дає можливість у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали усунути вказані недоліки заяви, а саме надати суду оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 722 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 364, 366, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Охоронне агенство Троян" про перегляд постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року за нововиявленими обставинами у справі № 808/4760/18 залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.

Ухвала набирає чинності з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Запорізького окружного адміністративного суду 20.12.2018 280/4760/18

Суддя С.Ю. Чумак