Справа № н/822/2453/17
про залишення заяви за нововиявленими обставинами без руху
26 липня 2019 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Майстер П.М., розглянувши заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 822/2453/17 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернулась до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
У своїй заяві заявник просить скасувати постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.09.2017 у справі №822/2453/17 за нововиявленими обставинами та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити. Як на підставу для перегляду постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.09.2017 у справі №822/2453/17 за нововиявленими обставинами заявник посилається на указ Президента України від 20.06.2019 року №418/2019 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України".
За правилами ч.1 ст.361 КАС України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Відповідно до ч.1 ст.364 КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подана без додержання вимог, встановлених КАС України щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції, з огляду на наступне.
У відповідності до п.2 ч.3 ст.364 КАС України до заяви додається документ про сплату судового збору.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, відповідно до п.2 ч. 3 ст. 4 Закону України № 3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами до сплати належить 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Оглядом заяви, встановлено, що в додатках до заяви заявником зазначено, що додається квитанція про сплату судового збору, однак серед додатків до заяви вказана квитанція про сплату судового збору відсутня, про що працівниками відділу документального забезпечення Хмельницького окружного адміністративного суду складено акт №147 від 25.07.2019 року.
Отже, заявником до матеріалів заяви не надано доказів сплати судового збору в розмірі, визначеному Законом України № 3674-VI.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при поданні позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 640,00 грн. Тому, розмір судового збору, який необхідно сплатити за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, становить 960,00 грн.
Оплата судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами до Хмельницького окружного адміністративного суду здійснюється на рахунок отримувача 34313206084006, отримувач: УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Згідно з ч. 3 ст. 366 КАС України, до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення недоліків шляхом подання до суду протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали докази сплати судового збору у розмірі 960,00 грн.
Керуючись статтями 169, 364, 366 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.09.17 по справі № 822/2453/17, залишити без руху.
Встановити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 п'ятиденний строк для усунення недоліків заяви з дня отримання даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяП.М. Майстер