Ухвала від 26.07.2019 по справі 420/3530/19

Справа № 420/3530/19

УХВАЛА

26 липня 2019 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Харченко Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, викладеного в письмовому відзиві на позовну заяву (від 08.07.2019р. вхід.№24399/19) про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 в частині позовних вимог щодо зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90 % грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7, та провести її виплату без обмежень максимального розміру за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р.; стягнення різниці між фактично отриманою та перерахованою за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р. в новому розмірі пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 без обмежень максимального розміру пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою, у якій просить суд визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, викладену в Листі від 10.04.2019р. №695/Г-11, щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплати без обмежень максимального розміру пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381, з урахуванням сум додаткового грошового забезпечення; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7, та провести її виплату без обмежень максимального розміру, починаючи з 01 січня 2012року; стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 різницю між фактично отриманою та перерахованою з 01 січня 2012року в новому розмірі пенсією за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90 % грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 без обмежень максимального розміру пенсії.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 13.06.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі №420/3530/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною відмови, викладеної в листі від 10.04.2019р. №695/Г-11, щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплати без обмежень максимального розміру пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381, з урахуванням сум додаткового грошового забезпечення; зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90 % грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7, та провести її виплату без обмежень максимального розміру, починаючи з 01 січня 2012року; стягнення різниці між фактично отриманою та перерахованою з 01 січня 2012року в новому розмірі пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 без обмежень максимального розміру пенсії.

08.07.2019р. до Одеського окружного адміністративного суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву (вхід.№24399/19), у якому відповідачем, серед іншого, викладено клопотання про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р., з підстав пропуску позивачем строку звернення до суду з означеною частиною позовних вимог

Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Згідно з п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що від позивача - ОСОБА_1 до суду надійшла заява (від 17.07.2019р. вхід.№ЕП/5300/19) про розгляд справи за його відсутності, а представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, розгляд клопотання відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (від 08.07.2019р. вхід.№24399) про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 в частині позовних вимог, з урахуванням приписів ч.9 ст.205 КАС України, здійснюється в порядку письмового провадження.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 з 20.03.2010року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області, та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» як інвалід війни ІІ групи.

Як з'ясовано судом, та зазначено у позовній заяві, проаналізувавши документи зі своєї пенсійної справи ОСОБА_1 стало відомо, що не всі види додаткового грошового забезпечення, які він отримував за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням на пенсію ГУ ПФУ в Одеській області враховано при обчисленні пенсії за вислугу років.

У зв'язку з чим, 27.03.2019р. ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою щодо проведення перерахунку та виплати пенсії за вислугу років згідно Постанов Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381, «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015р. №1013 в розмірі 90 % грошового забезпечення посади голови Державного департаменту України з питань виконання покарань, з урахуванням перерахованої належним чином суми додаткового грошового забезпечення згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 (матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги при звільненні та премії) без застосування обмежень максимального розміру пенсії, починаючи з 01 січня 2012року.

За результатами розгляду вищеозначеної заяви ОСОБА_1 від 27.03.2019р. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на адресу заявника надіслано Лист-відповідь від 10.04.2019р. №695/Г-11, яким адресата повідомлено про відсутність законодавчо передбачених підстав для проведення перерахунку пенсії, оскільки Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачено врахування до складу грошового забезпечення при обчисленні пенсій таких видів грошового забезпечення як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова допомога при звільненні зі служби та одноразова премія. Щодо перерахунку пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" повідомлено, що з 01.01.2012р. ОСОБА_1 проведено зазначений перерахунок внаслідок якого, з урахуванням обмеження максимальним розміром, сума пенсії становить 14294,87грн. Щодо перерахунку пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", повідомлено, що вказаною постановою проведення перерахунку пенсій не передбачено.

Не погодившись з означеним рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, викладеним Листі від 10.04.2019р. №695/Г-11, позивач - ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що підставою для звернення ОСОБА_1 до суду з даною позовною заявою слугувало неврахування, на думку позивача, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області усіх видів додаткового грошового забезпечення, які він отримував за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням на пенсію.

Натомість, судом встановлено, що з даною позовною заявою в частині позовних вимог щодо зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90 % грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7, та провести її виплату без обмежень максимального розміру за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р.; стягнення різниці між фактично отриманою та перерахованою за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р. в новому розмірі пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 без обмежень максимального розміру пенсії, ОСОБА_1 до Одеського окружного адміністративного суду звернувся лише 12.06.2019р., тобто після спливу законодавчо визначеного строку.

При цьому, будь-яких доказів та ґрунтовних пояснень на підтвердження поважності причин пропуску законодавчо передбаченого строку звернення до суду з даним позовом в означеній частині позовних вимог, позивачем суду не надано.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини 4 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Згідно з п.8 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.

З системного аналізу наведених положень Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що у випадку пропуску строку звернення до суду підставами для розгляду справи є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Разом з тим, при визначенні початку перебігу шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи суд має з'ясувати момент, коли особа фактично дізналась або мала реальну можливість дізнатися про наявність відповідного порушення (рішення, дії, або бездіяльності), а не коли така особа з'ясувала для себе, що певні рішення, дії чи бездіяльність стосовно неї є порушенням.

При вирішенні питання щодо дотримання строків звернення до суду суд враховує практику Європейського суду з прав людини у справах «Стаббігс та інші проти Великобританії», «Девеер проти Бельгії», відповідно до яких право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав.

У рішенні "Міраґаль Есколано та інші проти Іспанії" від 25.01.2000року Європейський суд зазначив про те, що строки позовної давності, яких заявники мають дотримуватися при поданні скарг, спрямовані на те, щоб забезпечити належне здійснення правосуддя і дотримання принципів правової певності. Сторонам у провадженні слід очікувати, що ці норми будуть застосовними.

Також, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає про те, що процесуальні строки (строки позовної давності) є обов'язковими для дотримання. Правила регулювання строків для подання скарги, безумовно, мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані (рішення Європейського суду у справі "Перез де Рада Каванілес проти Іспанії" від 28.10.1998 року, заява № 28090/95, пункт 45). Реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Отже, захист порушених прав, свобод або охоронюваних законом інтересів шляхом звернення до суду може бути реалізовано особою лише в межах установлених приписами чинного законодавства строків.

Реалізація права позивача на звернення до суду з позовною заявою в межах строку звернення до суду залежить виключно від нього самого. Позивач, необґрунтовано не дотримуючись такого порядку, позбавляє себе можливості реалізовувати своє право на звернення до суду в межах строків звернення до суду, а тому не реалізація даного права є наслідком його власної поведінки.

Так, судом встановлено, що пенсія - це періодичний (щомісячний) платіж.

Отже, отримуючи у період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р. пенсію ОСОБА_1 мав реальну змогу дізнатися про порушення його прав, свобод, та охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до положень п.9 ч.3 ст.2 КАС України основними засадами (принципами) адміністративного судочинства, серед іншого, є неприпустимість зловживання процесуальними правами.

Згідно з ч.1 ст.45 КАС України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.

До того ж, суд вважає за доцільне наголосити, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Необхідність дотримання законодавчо встановленого строку, впливає на права та обов'язки учасників адміністративних правовідносин, спонукаючи їх до своєчасного здійснення наданих їм прав чи виконання покладених на них обов'язків. Строки - це засіб впорядкування суспільних відносин, без якого неможливо уявити діяльність публічної адміністрації, нормативного акта, якою б юридичною силою він не був наділений.

Строком звернення до адміністративного суду є строк, в межах якого особа, котра має право на подання позову, може звернутися до адміністративного суду з метою захисту своїх прав в межах публічно-правових відносин чи для реалізації владних повноважень.

Строк звернення до суду обчислюється, за загальним правилом, з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків, оскільки строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними, адже після їх завершення, якщо жодна із сторін не звернулась до суду за захистом прав та охоронюваних законом інтересів, відповідні правовідносини набувають статусу стабільних.

Так, поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони, та пов'язані з наявністю дійсно істотних перешкод чи труднощів для своєчасного вчинення відповідних дій.

Зокрема, доказами, котрі свідчать про день, коли особа дізналася про порушення своїх прав, є відповідний підпис про одержання рішення, докази відправки та отримання кореспонденції, акт про відмову одержати документ (надати пояснення), довідки, складені особами, у випадках, передбачених законом.

Водночас, доказами того, що особа апріорі знала про порушення своїх прав, та охоронюваних законом інтересів, є її дії, спрямовані на захист та відновлення порушеного права, як то оскарження рішення (дії чи бездіяльність), письмові звернення з цього приводу, а також докази, котрі свідчать про те, що були створені умови, за яких особа мала реальну можливість дізнатися про порушення своїх прав.

Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що позивачем не надано суду жодних доказів на підтвердження, та обґрунтування поважності причин пропуску законодавчо визначеного строку для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості клопотання відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, викладеного в письмовому відзиві на позовну заяву (від 08.07.2019р. вхід.№24399/19), та можливості його задоволення, а відтак адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90 % грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7, та провести її виплату без обмежень максимального розміру за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р.; стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 різниці між фактично отриманою та перерахованою за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р. в новому розмірі пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 без обмежень максимального розміру пенсії, необхідно залишити без розгляду, з вищеокреслених підстав.

Керуючись п.10 ч.1 ст.4, ч.6 ст.7, ч.9 ст.205, ст.ст.122, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, викладеного в письмовому відзиві на позовну заяву (від 08.07.2019р. вхід.№24399/19) про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 в частині позовних вимог щодо зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90 % грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7, та провести її виплату без обмежень максимального розміру за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р.; стягнення різниці між фактично отриманою та перерахованою за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р. в новому розмірі пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 без обмежень максимального розміру пенсії, задовольнити.

2. Адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90 % грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7, та провести її виплату без обмежень максимального розміру за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р.; стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 різниці між фактично отриманою та перерахованою за період з 01.01.2012р. по 12.12.2018р. в новому розмірі пенсії за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28 грудня 2011р. №1381 в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням сум нарахованої премії в розмірі 921,20грн. згідно Довідки управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 5113грн., та грошової допомоги при звільненні в сумі 270873,08грн., згідно грошового атестату від 19.03.2010року №7 без обмежень максимального розміру пенсії, залишити без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду у строки визначені статтею 295 КАС України.

Відповідно до п.п.15.5 п.15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Харченко Ю.В.