Справа № 696/713/19
3/703/1267/19
25 липня 2019 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Кирилюк Н.А., одержавши матеріали справи про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого головою Кам'янської районної ради,
до відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
встановив:
До Смілянського міськрайонного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, згідно з яким ОСОБА_1 за період часу з 1 січня 2018 року по 2 травня 2019 року порушив порядок сплати до відповідного бюджету сум податку на доходи фізичних осіб, що призвело до втрат бюджету Кам'янської ОТГ та виникнення станом на 2 травня 2019 року податкового боргу на загальну суму 156160 грн. 87 коп.
В зв'язку з цим, в діях ОСОБА_1 було виявлено факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-4 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що адміністративна справа підлягає поверненню до Головного управління ДФС у Черкаській області для дооформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
В порушення зазначеної норми в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні пояснення порушника. Відсутній також підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
В графі протоколу «Інформація про факт неявки» зазначено акт № 393/23-00-13-0412 від 08.07.2019 р.
У відповідності з наведеним актом ОСОБА_1 8 липня 2019 року не з'явився в приміщення ГУ ДФС для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Проте, доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 направлявся виклик для складання протоколу, а також те, що він отримав цей виклик, до матеріалів справи не приєднано.
Крім того, наданий акт засвідчує факт неявки ОСОБА_1 саме на 8 липня 2019 року, проте протокол про адміністративне правопорушення складено 9 липня 2019 року. Доказів того, що він викликався на 9 липня 2019 року до справи не приєднано.
Відповідно до вимог статей 252, 280 КпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно й об'єктивно дослідити обставини правопорушення і з'ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа. При цьому, суд захищає права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
З огляду на те, що складання протоколу про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне направити дану справу до Головного управління ДФС у Черкаській області для дооформлення.
Керуючись ст. 283 КУпАП суддя
постановив:
Повернути справу про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП до Головного управління ДФС у Черкаській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н. А. Кирилюк