25.07.2019 Справа №: 637/876/19
Іменем України
25 липня 2019 року селище Шевченкове
Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Стеганцов С.М., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпроАП України.
28.04.2019 року о 17:10 год. на а/ш Мостове - Шевченкове (50 м. до вул. Перемоги) гр.-н ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2121, номерний знак НОМЕР_1 , на якому був відсутній передбачений конструкцією задній бампер, чим порушив п. 31.4.7 (е) ПДР України., за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст. 121 КУпАП.
По факту скоєння правопорушення складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 247353 від 28.04.2019 року, фото-таблицю.
Відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Пункт 2 частини 1 ст. 278 КУпАП передбачає, що при підготовці справи до розгляду орган (посадова особа) вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Вимоги постанов суду Шевченківського району Харківської області № 637/491/19 від 06.05.2019 року та № 637/629/19 від 06 червня 2019 року не виконані.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 4 ст. 121 КУпАП, хоча додані до протоколу матеріали не містять належним чином завіреної копії постанови про притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1-3 ст. 121 КУпАП, складеної посадовою особою органу Національної поліції, яка набрала законної сили, що впливає на остаточну кваліфікацію дій ОСОБА_1 ..
Крім того, відповідно до п.п. 6, 7 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06.11.2015 року, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються розбірливим почерком, державною мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
В порушення вимог Інструкції у протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 247353 від 28.04.2019 року вбачається внесення додаткового запису, а саме: інформація щодо місця вчинення адміністративного правопорушення та позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що є неприпустимим.
Вищезазначене позбавляє можливості з'ясувати обставини, передбачені ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що мають значення для правильного вирішення справи, а також розглянути справу повно, об'єктивно та всебічно.
Адмінматеріал судом двічі повертався до поліції для належного оформлення для надання суду доказів про притягнення правопорушника повторного протягом року будь яких правопорушень передбачених частинами першою, другою, третьою, але до теперішнього часу працівники поліції не надали суду доказів цього, хоча в протоколі зазначають, що він скоїв адмінправопорушення передбачене ч.4 ст. 121 КУпАП.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року зі змінами, внесеними Постановою Пленуму Верховного Суду України № 18 від 19.12.2008 року, визначено, визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 121 Кодексу України - в третій раз повернути Шевченківському ВП Куп'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області для належного оформлення і виконання постанов суду від 06.05., 06.06., 25.07.2019 року.
Суддя Шевченківського районного суду: С.М. Стеганцов