Справа №521/10754/19
Номер провадження 3/521/4690/19
17 липня 2019 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Гарський О.В., з секретарем Рижих В.В., за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури №2 Полякова Р.А., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, направлені з Управління захисту економіки в Одеській області, щодо притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, громадянина України, одруженого, що має вищу освіту, працюючого у Державній службі морського та річкового транспорту, головним спеціалістом відділу, на даний час приватний підприємець, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу контролю нагляду за безпекою судноплавства на морському та річковому траспорті в Усть-Дунайському морському порту Чорноморського міжрегіонального управління, Державної служби морського та річкового транспорту, являючись суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію, особи яка припинила діяльність, типу - після звільненням, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Згідно наказу Державної служби морського та річкового транспорту №245-к від 08.11.2019 року, ОСОБА_1 , за власним бажанням звільнено з посади головного спеціаліста відділу контролю нагляду за безпекою судноплавства на морському та річковому транспорті в Усть-Дунайському морському порту Чорноморського міжрегіонального управління за угодою сторін, на підставі п.2 ст.86 Закону України «Про державну службу» та п.1, ст.36 КЗпП України.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби. Відповідно до частини 1, пункту 1, підпункту «В» ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці. Таким чином на ОСОБА_1 поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», і він є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Відповідно до абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Згідно частини першої ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу-після звільнення, а саме 16.04.2019 року.
За даним фактом оперуповноваженим Управління захисту економіки в Одеській області було складено протокол про адміністративне правопорушення № 526 у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав, підтвердив обставини правопорушення викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Прокурор підтримав протокол про адміністративне правопорушення та просив визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення та накласти стягнення в межах санкції статті.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, пояснення особи щодо якої складено протокол, суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності і його дії суддя кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України за кваліфікуючими ознаками: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставини правопорушення й вина правопорушника підтверджуються зібраними в порядку ст. 251 КпАП України доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 526 від 26.06.2019 року; рапортом ст. о/у УЗЕ в Одеській області; повідомлення про факт несвоєчасного подання декларації; витягом із послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 ; поясненнями ОСОБА_1 , витягом з особової справи ОСОБА_1 .
Статтею 23 КпАП України передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Частиною 2 статті 33 КпАП України встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність суддею при розгляді справи не встановлено.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для ОСОБА_1 буде накладення штрафу в межах ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за вказане правопорушення передбачено стягнення у вигляді штрафу у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 384 грн. 20 коп.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 9, 23, 33, 221, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, СУДДЯ, -
Притягти ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 384 гривень 20 копійок (Отримувач коштів: УК у м.Одесі/Малиновський р-н/22030101; код за ЄДРПОУ: 38016923; банк отримувача: Казначейство України; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31210206015007).
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим до Одеського апеляційного суду через суд, що її виніс, протягом десяти днів з моменту її винесення.
С У Д Д Я: О.В. Гарський