24 липня 2019 року
Київ
справа №676/1827/19
адміністративне провадження №К/9901/19849/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Шарапи В.М.,
суддів:Кравчука В.М., Чиркіна С.М.,-
розглянувши питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою виконавчого комітету Камянець-Подільської міської ради на постанову Хмельницького апеляційного суду від 14 червня 2019 року у справі №676/1827/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частинами першою, третьою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Верховного Суду надійшла вищезазначена касаційна скарга на постанову Хмельницького апеляційного суду від 14 червня 2019 року у справі №676/1827/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частинами першою, третьою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У пункті 5 частини першої статті 4 КАС України поняття "адміністративне судочинство" визначено як діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах (частина перша статті 19 КАС України).
Пунктом 3 частини другої статті 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи про накладення адміністративних стягнень, крім випадків, визначених цим Кодексом.
За такого правового регулювання та обставин справи ухвалені в цій справі судові рішення не підлягають касаційному перегляду за правилами адміністративного судочинства.
Водночас, згідно зі статтею 221 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, третьою статті 41 цього Кодексу, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Постанова судді у таких справах відповідно до вимог статті 294 КУпАП може бути оскаржена до апеляційного суду, постанова якого набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
У відповідності до пункту 1 частини першої статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
За таких обставин рішення, ухвалене в порядку, встановленому КУпАП, у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частинами першою, третьою статті 41 цього Кодексу, не підлягає касаційному оскарженню в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 248, 328, 333 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою виконавчого комітету Камянець-Подільської міської ради на постанову Хмельницького апеляційного суду від 14 червня 2019 року у справі №676/1827/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частинами першою, третьою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач В.М. Шарапа
Судді: В.М. Кравчук
С.М. Чиркін