454/1738/19
"24" липня 2019 р. м. Сокаль
Суддя Сокальського районного суду Львівської області Адамович М. Я. , розглянувши матеріали справи, які надійшли від начальника Сокальського ВП Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , місце роботи: Велиткомостівська дитяча школа мистецтв,
за ст.ст.122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
22.05.2019 року близько 00.50год на автодорозі сполучення Ковель - Володимир-Волинськ - Жовква, в с.Туринка Жовківського району Львівської області, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «ВАЗ-111830-110», р.н.з. НОМЕР_1 , був неуважним, не стежив за дорожньою обстановкою, внаслідок чого автомобіль з'їхав у кювет.
Внаслідок даного ДТП було пошкоджено вказаний транспортний засіб.
Сам ОСОБА_1 в суді пояснив, що поспішав до своєї дружини, яка народжувала в лікарні в м.Львів та у зв'язку з поганими погодними умовами, наслідком чого було мокре та брудне дорожнє покриття, автомобіль з'їхав у кювет.
Він залишив автомобіль та відправився в лікарню. Поліцію не повідомляв, оскільки в ДТП автомобіль не був пошкоджений та ні він, ні будь-хто інший ніхто не постраждав.
На місце події він повернувся вранці зі службою евакуації та на той час автомобіль вже витягли та пошкодили при цьому.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши докази по справі, доходжу наступного висновку.
Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Таким чином, наявні в матеріалах справи протоколи про адміністративні правопорушення за своєю формою та змістом відповідають вимогам чинного законодавства.
Винність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стверджується матеріалами справи, зокрема: схемою місця ДТП та рапортами.
Враховуючи вищезазначене, вважаю, що в діях правопорушника наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст.122-4, 124 КУпАП.
Згідно постанови Пленуму Верховного Суду «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 №14 «суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху».
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Разом з тим, відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності не притягувався, має постійне місце проживання та праці, характер вчиненого правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують та пом'якшують його покарання, а також малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, яка проявилася в тому, що ОСОБА_1 залишив місце ДТП у зв'язку з пологами дружини, так як переживав за неї та дитину, відсутність потерпілих, вважаю за доцільне, що останнього слід звільнити від адміністративної відповідальності за ст.122-4 КУпАП.
Враховуючи характер даного правопорушення та вищезазначені обставини, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.283-285 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340(триста сорок) грн. 00коп.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.122-4 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст.122-4 КУпАП - закрити.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського Апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Сокальського районного суду.
Суддя: М. Я. Адамович